FW do ue40d6500 przez usb

peys

New member
gdzie znajdę najnowsze fw do mojego modelu? ma moze ktos soft zeby uaktualnic tv ?teraz mam 10.18 i namieszalem cos z siecia bezprzewodowa w menu serwisowym bo mi tv nie wykrywa. wiec moze jak zaktualizuje fw to ustawienia powroca?
 

peys

New member
jest problem z aktualizacją przez usb . tv nie wykrywa nic na penie. sciągnąłem plik exe, rozpakowalem i to dalem na pena ,no i nic. jak to zrobic? jak aktualizowac fw?
 

fidotp

New member
Pendriwe w formacie plików FAT32 ?

Jeśli nie to formatowanie,potem wrzucasz pliki na niego.
Wyłączasz TV, wkładasz pena i odpalasz TV.
Poprzez Menu-Pomoc Techniczna-Aktualizacja Oprogramowania-Przez USB i wtedy instaluje.
 

peys

New member
tak robie jak napisałeś ale nie wykrywa pliwów do aktualizacji. na penie mam folder T_GASDEUC w nim IMAGE a w nim pliki . tv nic nie wykrywa. robiłem też tak , że miałem same pliki na penie bez folderu i też nic.
 

fidotp

New member
1.Pendriwe powinien być czysty a w nim tylko rozpakowany folder T-GASDEUC bez pliku exe.
2.Jak nie pomoże to wgraj na pena tylko folder Image i spróbuj raz jeszcze
3.Ewentualnie inny pendriwe.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
jest problem z aktualizacją przez usb . tv nie wykrywa nic na penie. sciągnąłem plik exe, rozpakowalem i to dalem na pena ,no i nic. jak to zrobic? jak aktualizowac fw?

Źle robisz. Pobrany plik exe wrzuć na pena, wypakuj, usuń plik exe (tu nie jestem pewien czy konieczne jest usuwanie), i aktualizuj.
 

nemko

New member
Wygląda na to, że masz za wolnego pena. Aby się upewnić czy pen ma odpowiednie prędkości odczytu i zapisu, spróbuj go sformatować w telewizorze. Jak się uda formatowanie, to znaczy że pen jest ok. A jak nie, wypróbuj kilku innych.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
To formatowanie ma jedynie na celu sprawdzenie czy peny nadają się do nagrywania programów w telewizorze, ale później i tak musisz sformatować ponownie w komputerze pod FAT32. Wystarczy że podepniesz pena do telewizora i uruchomisz nagrywanie czerwonym przyciskiem. Telewizor sam przeprowadzi testy i jak będzie ok, sformatuje pod nagrywanie i nagra audycję. A jak nie, to i tak po takim teście musisz go sformatować w komputerze. Innych pomysłów na tę chwilę nie mam. Pożycz od kogoś innego pendriva.
 

peys

New member
no i formatuje te dwa peny w tv ale po formacie pokazuje ze nie przechodza testu... czyli musze szukac innego pena?
 

nemko

New member
Wygląda na to że tak, ale peny mimo to możesz użyć od nagrywania. Tak przetestowanego pena podepnij do kompa i potraktuj Samsung-USB-Adjuster.exe bezpośrednio w Windowsie, a jak nie pomoże uruchom komputer w trybie awaryjnym i powtórz operację z użyciem programu. Będziesz mógł na niego nagrywać.
 

peys

New member
niestety nie mogę się połączyc laptop - tv. podłączenie tv przewodowo dało tyle ,że mam internet ale zeby uruchomić program ruSamsungTVCommunicator muszę mieć połączenie bezprzewodowe z laptopem , a tego nie ma w tv. czy jest opcja zeby przewodowo udostępnić internet na tv z lapka , który jest połączony bezprzewodowo z routerem? może wtedy da się uruchomić TVcomunicator
 

fidotp

New member
Dwa razy wgrywałem FW do swojego Samsunga i nie miałem z tym żadnych problemów.
Może ściągasz wersję nieodpowiednią do twojego TV lub próbujesz zainstalować taką samą.
Może twój program antywirusowy coś miesza i usuwa podczas wypakowywania na pena.
 
Do góry