Funkcja "Autoszerokość"

dziegiel

New member
Witam

Mam telewizor LE32R71B i nie działa funkcja Autszerokość. Odbieram sygnał z kablówki Aster i gdy nadawane są programy w 16:9 (z czarnymi pasami) obraz się nie dostosowuje. Wcześniej gdy miałem CRT Philipsa funkcja ta działała. Czy ktoś zauważył na swoim LCD taką przypadłość?
 

motto77

New member
dziegiel napisał:
Odbieram sygnał z kablówki Aster i gdy nadawane są programy w 16:9 (z czarnymi pasami) obraz się nie dostosowuje. Wcześniej gdy miałem CRT Philipsa funkcja ta działała. Czy ktoś zauważył na swoim LCD taką przypadłość?
To jest auto szerokość a nie auto rozmiar. W każdym TV w tym w Samsungu tryb obrazu się przełącza, gdy podawana jest informacja WSS o formacie obrazu. W CRT domyślnym było 4:3, a jak dostawałeś sygnał anamorficzny z informacją WSS 16:9 to TV sam przełączał się w 16/9 dokładając pasy na górze i na dole.

Dla prostego testu, ustaw ręcznie 4:3 (z pasami po boku) a następnie prełącz na Canal+Film, gdy będzie dawany sygnał z sygnaturką WSS 16/9. TV sam przełączy się na 16/9. Tak więc wszystko działa, jak powinno.

Pozdrawiam
 
Do góry