Funai NLC 3216

zibi1

New member
Zamierzam kupić telewizor LCD 32" Funai NLC 3216. Czy ktoś może posiada ten telewizor? Jakie są uwagi? Czy warto go kupić?
Jutro ma być sprzedawany w MediaMarkcie za 2299zł
Dzisiaj (25.08.2006) kupiłem po południu sprawdzę.
Dopisałem 26.08.2006: ogólnie jestem zadowolony.Moje uwagi to:pIP obejmuje tylko wejścia DVI, HDMI a brak jest podglądu vejść video i SCART; w telegazecie brak możliwości zapisywania najczęściej używanych stron;
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
Wiam
Również chce zakupić ten tv, chciałbym sie dowiedzieć od was czy warto go kupić za tą cene? Wiem że nie jest to sony za 5tys. Ale jak nie ten to żaden bo mnie po prostu nie stać na droższy. Napiszcie czy warto, z tego co czytałem to parametry ma dobre a i podobno połączyli sie z Thomsonem.Napiszcie proszę co myślicie o tym tv
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Funaj jest na starych matrycach , i starych podzespołach. Dla mnie jakość słaba . To już lepiej działa Daewoo, jeśli masz kupić cenę. Jest również lepiej wyposażony.
Jak miałbym kupować tylko cenę - to kupiłbym zdecydowanie tańszy i lepszy, dowolny telewizor 32" CRT -JVC H 5, Panasonic 32 PS12, Sharp 32 , Loewe 32 Aventos.
Ale decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

silent22

Member
Witam
Aktualnie posiadam w domu Thomsona 29'' ale wolałbym LCD a z tego co mówił mi znajomy pracujący w Media Markt to te tv Funai nie są takie złe, a pozatym to nie jest taka złą firma sprzedają bardzo dużą ilość tv na świecie. Pozatym stał ten tv koło Philipsa i miał o wiele lepszy obraz
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pozostałbym przy tym Thomsonie - przecież jeszcze działa.
Dozbieraj kasy i pamietaj że w przypadku tanich ,czas pracuje na Twoją korzyść.
pozdrawiam
 

silent22

Member
działa działa ale zajmuje w cholere miejsca :) a pozatym mam zepsute wejscie svideo a podłączyłbym sobie komputer pod tv. zobacze jak działa w media i sie zastanowie nie jestem jakimś wprawionym okiem wiec nie mam wygórowanych wymagań. Zresztą ja mało oglądam tv to dla żony a jej sie podoba. A jak sie zepsuje to gwarancja jest.
Pozdrawiam
 

zibi1

New member
Funai

Kupiłem go. Obraz wg mnie jest dobry. Mam go od piątku 25.08. i jestem z odbioru zadowolony. Uważam, że za tą cenę to można go kupić. Chyba, że ktoś ma wielkie wymagania i stać go na droższy. Swoje uwagi podałem w moim postcie z 24.08 i następne dopiski. Laptopa również podłączyłem przez DVI i odbiór dobry.

silent22 napisał:
Wiam
Również chce zakupić ten tv, chciałbym sie dowiedzieć od was czy warto go kupić za tą cene? Wiem że nie jest to sony za 5tys. Ale jak nie ten to żaden bo mnie po prostu nie stać na droższy. Napiszcie czy warto, z tego co czytałem to parametry ma dobre a i podobno połączyli sie z Thomsonem.Napiszcie proszę co myślicie o tym tv
pozdrawiam
 

zibi1

New member
Funai

  • Do tego TV mam podłączony SAT przez scart; DVD przez scart i podłączam laptopa przez DVI i oczywiście sygnał RTF antenowy; do wejścia video podłączyłem aparat cyfrowy i również działa. Nie mam narazie sprzetu na wejście HDMI.
  • Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

mirekm11

New member
Funai NLC 3216. Czas reakcji 8 ms, kontrast 1000:1, kat patrzenia 176 stopni, to nie wskazuje na aż tak starą technologię wykonania matrycy. Przy tym kontraście będzie lekko świeciła czerń, szeroki kąt patrzenia wskazuje, że byc może jest zrobiony na dość dobrej matrycy PVA, o bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów. Parametry funai 32" LCD na stronie domowej www.funai.de wskazują na początkowe zastosowanie starszego typu matrycy, gorsze parametry.
 

mirekm11

New member
Zibi1, a jak według Ciebie odbiera ten telewizor z anteny naziemnej przy dobrym sygnale, w porównaniu do sygnału z satelity, czy też DVD?
 

zibi1

New member
Funai

Cześć
Przy dobrym sygnale (!!) obraz jest trochę gorszy niż z satelity i DVD, ale znacznie lepszy niż z normalnego telewizora. Wiadomo, że gdybym porównywał z innymi LCD to jest trochę do życzenia, ale za te pieniądze można było kupić.
pozdrowienia
 

mirekm11

New member
Dzięki. Chyba też się kopnę do media markt aby go zobaczyć, bo od pewnego czasu choruję na LCD-TV, ale jak dla mnie to było jeszcze za drogo. Dzisiaj mi mignęło w internecie, że jakiś model był zrobiony na matrycy samsunga, czyli bardzo zachęcająco. Sam jastem ciekawy.
 

silent22

Member
ja tez sie skusze widzialem go dzisiaj w tesco za 3999pln, wiec za 2499 sie opłaca. Pozatym stał koło LG i Grundiga i miał zdecydowanie najlepszy obraz (chodz to moze tez kwestia ustawienia) nic wezme i zobacze
pozdrawiam
 
Chyba się pomyliłeś kosztuje on ok 2200zł. Ja go widziałem jak stał obok Panasonic TX60. Na demie producenta nie było różnic, ale po sygnale z RF jakiejś tam ich kablówki wychwalany przez ekspertów na tutejszym forum Panasonic został zdeklasowany, totalna porażka, nawet sprzedawca zamienił kable bo nie mogłem się nadziwić-jest to oczywiście moja subiektywna ocena i nie wiem jaką on ma elektronikę w środku, ale za tą cenę wolałbym kupić dwa Funai-e niż jednego Panasonica.
 

jackie

New member
bry

ogolnie Funai jest firma dobra robia duzo rzeczy elektronicznych audio wizualnych na wschodzie typu japonia :D(ojciec moj marynarz)a sam czytalem ze funai niektore podzespoly w telewizorach LCD robi dla philipsa a to dobra firma (mam sprzet). SAmo Funai istnieje na rynku od 45 lat wiec git :) pozdro all!!!!!!!!!!!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Idzie nowa fala.
Jeśli najtańsze to musi być najlepsze.
Nie opowiadajcie - śmiesznych rzeczy - bo to nie prima apilis.
Nawet Zibi -użytkownik , mówi ,ze inne są lepsze. To że jakiś nieuk nie potrafi podłączyć właściwie na sklepie telewizora nie składaj na sprzet ./Panasonica/
Oczywiście jesli są chetni na tanie LCD / Funaj/ - to telewizory są produkowane.
Firma Funaj zawsze należała do najtańszych na rynku - obojetnie co produkuje.
To tak jakby porównać Toyote i Daewoo / obydwa mają koła /
Obydwa mają klientów , ale nie mówmy ,że jakośc jest podobna.
Z jakością dobrych telewizorów jest podobnie.
Ważne sprawdź telewizor przed zakupem - unikniesz rozczarowania.
pozdrawiam
 
Nie kiki, mylisz się ja nie łykam ceny.Nie kupię tego Funaia bo i tak mam swój upatrzony model, ale liczę, że dzięki takim promocjom ceny bardziej markowych produktów osiągną szybciej bardziej przystępne ceny. A co do przepięcia kabli to chyba każdy ośmiolatek potrafi włożyć wtyczkę antenową.:D
 

mirekm11

New member
Właściwie masz rację z reguły to co znacznie droższe jest lepsze i tą zasadą sie kieruję. Ale jak porównamy sprzęt w podobnej cenie nie zawsze. Odnośnie panasonica. Sam byłem jego fanem, najpierw kupiłem walkman, potem telewizor i ostatnio aparat cyfrowy FZ5. Z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jak kupowałem klasyczny telewizor 29" crt w sklepach stały dwa podobne modele za chyba 3000 i 2700, jakaś taka niewielka różnica. Kupiłem ten pierwszy bo miał o niebo lepszy obraz. Ten drugi myślałem popsuty albo co. Ale i innych sklepach było to samo. Nie mogłem się nadziwić. Teraz na wielu forach mówią, że panasoniki na rynek polski sa produkowane na kineskopach Daewoo, to wszystko wyjaśnia. Jest to ogólny trend, że na rynki "wschodnie" produkuje się/przeznacza się trochę gorszy asortyment, oczywiście z wyjątkami, ale trzeba bardzo uważać. Ceny telewizorów, w tym panasoników, spadały, aż został się sam chłam crt-TV proponowany na rynek polski przez panasonika. Ostatnio kupowałem telewizor, jeszcze raz pooglądałem sobie telewizory 29" i 32" crt panasonika. Na usta ciśnie mi się jadno zdanie, nie będę wulgaryzował, użyję skrótu z j. angielskiego, pos, co znaczy kawałek ..........., tak to sie ma do tego co jeszcze do niedawna proponował. W końcu kupiłem dla teścia 32" Funai crt, który przy analogicznym tandetnym panasoniku błyszczał obrazem jak gwiazda. Funai może nie ma super elektroniki, jest to średnia klasa, płyta vestel 11ak53 na procesorze Philipsa pnx300x i podzespołach Philipsa (technologia sprzedawana producentom telewizorów od 4 kwartału 2002 r, czyli na rok 2003, stosowana do tej pory przez Sharpa i w jednym crtToshiby). To oczywiście przypadek, ale lepiej nie mógłbym sobie wymażyć, płaski, bardzo dobry jakościowo kineskop, zrobiony w niemczech przez MT Picture Display Germany, czyli Matsushita (Panasonic)-Toshiba Picture Display GmbH. W najbliższym czasie zamierzam kupić telewizor LCD, ale na pewno nie bedzie to panasonic, nie chodzi o cenę, ale podejście do klienta, wielu się nie zna i myśli, ze jak już panasonik to bardzo dobry, a dostają "tandetę".
 
Do góry