FullHD czy HDRedy ? + pytania 50pv350

Manky

New member
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu przeglądam forum biernie, nie udzielając się, jednak wreszcie nadszedł ten czas by zadać jakieś pytania i się odezwać :)

Więc na początku - DZIEŃDOBRY :D

A teraz do rzeczy ...

Planuję zakup telewizora, początkowo byłem przekonany że chcę LEDa, później poczytałem, pooglądałem i aktualnie jestem bardzo mocno zainteresowany modelem LG 50pv350
I tutaj mam parę pytań :
- głównie telewizor do filmów - z usb lub z komputera (planuję kupić jakiś zestaw w którym chce zamontować xonara dx + logitechy 5500 (tak, plastikowe pierdziawki, ale mi odpowiadają, nie w tym rzecz :D)) - CZY WARTO KUPOWAĆ FULL HD jeśli większość filmów będzie 720 ? Wiadomo, czasem chętnie 1080 się obejży, jednak sądzę, że 720 będą przeważać.

Pytanie nr 2 - czy aktualnie w PL można gdzieś dostać 50pv550 ? Ma opcje THX które mnie zainteresowały :)

Pytanie nr 3 - czy telewizor nadaje się do konsoli (niektórzy piszą że input lag jest masakryczny, inni że nie odczuwalny) - planuję podłączyć pod TV z czasem X360

Na razie chyba tyle, pozdrawiam :)

Edit - aha, bardzo ważne - co mnie skłania ku temu konkretnemu modelowi ? Chyba to co większość - stosunek cena/jakość ... Niewiele ponad 2 tysiące to chyba ok jak na 50 cali (myślę, że z odległości 3-4m 50'' jest akuracik)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input lag jeśli nie będziesz grał w sieci - ok.
Stosunek ceny do jakości - ok. Odległość też masz w sam raz.
Przy takim układzie i tak dużym ekranie - oczywiście że warto Full HD.
A jaki miałeś sprzęt do tej pory ?
 

Manky

New member
Jaki miałem sprzęt ? Mizerny - jeśli chodzi o TV to żaden, używałem tunera tv do komputera na lcd 22'', natomiast sam komputer też bez szału :)

Ale jeśli chodzi o obcowanie z większymi ekranami to czasem pograło się na plaźmie 42 i lg i panasa, pooglądało jakieś filmy na 32 - i takie jest moje doświadczenie z tym sprzętem :)
 

SimonK

New member
Ja input laga wogole nie wyczuwam w 50pv350, porownywalem z paroma LCD samsunga, toshiby i 2 plazmami 3d Samsunga.
 

Manky

New member
Mam jeszcze takie pytanka

Dlaczego 50pk350 jest droższy od 50pv350 ? Z tego co się orientuje to pv jest nowszy ... Coś mi się pomieszało ? :)

Drugie pytanie - czy w w/w plaźmie jest dźwięk 5.1 ? może inaczej - czy podłączając pod tv usb z filmem w full hd i dźwiękiem 5.1 zostanie on wysłany po optyku do głośników w formacie 5.1 ?

A co jeśli dźwięk będzie w DTS ? - z tego co wiem z5500 potrafią dekodować DTS

pozdrawiam :)
 

Hillel

New member
Odnośnie 50PV350
1. Któż to wie... może zmniejszyli koszty produkcji, albo chcieli zmaksymalizować sprzedaż PV350
2. Tak, telewizor przekaże sygnał 5.1 AC-3 na optyka. trzeba tylko jedną opcję w menu przestawić.
3. DTS nie jest odtwarzany, ani nie jest przekazywany na optyka. Jest głucha cisza. Trzeba konwertować plik. (zajmuje to w sumie 30min dla 15GB pliku)
Liczę że może któryś firmware poprawi coś z DTS'em
 

Manky

New member
Czyli ogólnie rzecz biorąc jeśli fundusze mam ograniczone to lepiej na razie komputer sobie odpuścić i kupić TV + głośniki i mam pełnoprawne 5.1 zarówno z usb jak i z dvb a z czasem komputer i głośniki pod komputer, pod tv hdmi i filmy w full z dtsem ? :)

Co do pv350 ... jak to jest, jest w końcu lepsza w jakichś aspektach od pk350 ? Bo nie zawsze nowsze=lepsze :)
 

SimonK

New member
Nie mialem szansy porownac ze starym modelem, ale z tego co slyszalem o pK350 to byl ogromny lag. W PV350 osobiscie uwazam ze laga NIE ma, gram na PS3 w Game Mode. Gram w wyscigi, strzelanki i bijatyki (czyli tak naprawde gry w ktorych lag najbardziej przeszkadza). Nawet online nie odczulem zadnego laga (poza sytuacjami kiedy ping = 100+)

Mi sie wydaje ze PV350 to niewiele zmieniony model PK350.. recenzje pk350 moga rownie dobrze byc recenzjami pv350 :)
 

Manky

New member
Jestem już zdecydowany na 99% na ten model ... Pan w MM powiedział mi że 'tego modelu nie mamy i lg go nie oferuje w Polsce, więc nawet jak Pan kupi to nie będzie gwarancji PL ... szczerze w to wątpie, więc proszę o poradę skąd najlepiej zamówić / gdzie kupić owy model ?

Najlepiej okolice stolicy = tańszy transport / łatwiejszy na własną rękę
 

eXtremePL

New member
Karton telewizora 50 calowego nie jest malutki więc może nawet lepiej jak Ci go kurier przywiezie, chyba, że naprawdę masz duży samochód.
 

Manky

New member
Domyślam się że mały nie jest, bo 42 w sedana wszedł na styk, więc 50 nie wejdzie ... ale w kombi pod lekkim skosem już wejść powinien ... jednak też poważnie myślę od kurierze :)

Co do skąpca itp - owszem, moge z tego skorzystać, jednak pytałem bo liczyłem na opinie użytkowników wynikające z autopsji :)
Mówicie że redcoon ceny ok ale mogą być problemy z gwar ?
hmm, gdzie by to kupić ...
 

Pieniu75

New member
witam może cos z tego wybierzesz Telewizor LG 50PV350 - Ceneo.pl
jesli juz kupisz napisz o swoich wrazeniach (jak te odbicia , poziom czerni). tez powaznie zastanawiam sie nad tym modelem i najgorsze ze nie mogę go nigdzie zobaczyc w sklepie. Oglądałem model PW450 ale on ma chyba jakis filtr i tam te odbicia były ale nie było tragedii.
 

Manky

New member
Ja oglądałem 50pk350 i odbicia mi nie przeszkadzały a jakość obrazu podobała mi się nawet z bliska :)

W domu od niedawna mam (j/w) 42pj350 i jestem bardzo zadowolony, odbicia są, owszem, ale przy oglądaniu tv to nie przeszkadza a przy wyłączonym sprzęcie nawet mi się podoba :)

To jak ? Kupował ktoś w jakimś internetowym i może polecić ? A może ktoś nawet kupował TEN TV ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
50tka nie wchodzi na stojąco nawet do kombika, nawet pod lekkim kątem.
Półtora roku temu jak kupowałem pierwszą plazmę, mierzyłem kombiki znajomych (volvo, mondeo, passata i lagune). W koncu przewiozłem Kangoo, ale tam to sie paleta euro mieści :) Lepiej wziąć kuriera.
 

Manky

New member
W sumie pomysł dobry, mam dostęp do berlingo :)
Także czekam na propozycje co do sklepów i jeszcze ewentualne wskazania/przeciwwskazania do zakupu tego modelu :D
 

Hillel

New member
Ja kupiłem w neo24 z odbiorem i zapłatą w ich punkcie odbioru. Zero problemów. Telewizor polecam. odbicia są, ale przeszkadzają mi tylko przy bezpośrednim nasłonecznieniu okien. i od tego mam rolety :).
 

SimonK

New member
Telewizor swietny, a cena rewelacja.

Osobiscie kupowalem w neo24.pl i nie polecam. Zamowienie zlozone we wtorek, oplacone we wtorek, platnosc zaksiegowana w srode rano i oswiadczenie o dostepnosci produktu/skompletowaniu... no i zonk. Pomysleli ze skoro kase przelalem to mozna mnie olac. Po paru mailach/telefonach telewizor zostal wyslany TYDZIEN POZNIEJ we wtorek, w srode go dostalem.. A na stronie informacja ze "dostawa w 24h".. no tak, tylko trzeba liczyc ze musza swoje szanowne dupy ruszyc i przekazac kurierowi. Telewizor stal TYDZIEN, skompletowany, czekajac na przekazanie kurierowi.

No ale TV w koncu dotarl i poki co zero problemow. TV nowka, nie otwierany, gwarancja polska.
 
Do góry