full LED

adriansan

New member
Witam wszystkich. Jako ze muszę zmienić stary telewizor kineskopowy na coś nowego, przyszło mi zadać pytanie na tym forum gdyż widzę wielu znawców tematu:)
Nie chce pytać jaki telewizor dla mnie jest najlepszy bo w sumie wiem. Chodzi mi głównie o telewizory full led, zależy mi na jakości obrazu, na jakości czerni i kolorów. Zastanawiałem się nad Sharpem 46LE705EV (nie wiem czy go w ogóle można u nas dostać) a LG 42 lub 47LE8500. Czytałem kilka postów na tym forum ale były one głównie z 2010 roku lub początku 2011 a jesteśmy już za półmetkiem roku i pewnie trochę się w telewizorach zmieniło. Sam nawet dowiedziałem się ostatnio że jednak 46LE8500 nie jest już produkowany bo od sierpnia wchodzi następca czyli LW. Zatem czekam do sierpnia na to nowe "cudo" i jednocześnie pytam czy są wam znane jakieś inne dobre telewizory full led 42-47 cali. Ogólnie ciężko na stronach producentów pogrupować telewizory na led krawędziowy a full led wiec oprócz tych dwóch więcej full ledów w sumie nie znam... Jedyna marka jaka nie jestem zainteresowany o Szajsung. W tej chwili najbardziej jestem napalony na 42LE8500;-)
Pozdrawiam
 

Kampaj

New member
Bez reklam
A Sharp LE705 nie jesty produkowany od ponad roku, a LG dopiero od czterech miesięcy.
Full ledów teraz się prawie nie robi.
Ten LG ma mocne migotanie gdy w tle przewijają się kratkowane elementy. Najlepiej poproś o prezentacje w domu obydwóch modeli.
Najlepszy FULL LED jaki wyszedł dotąd na rynek to była Toshiba 46SV685.
Też nie produkowany od ponad roku.
Póki co LG LW570 jest edge ledem.
Chyba tylko najwyższy model ma technologie full led nano
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Zamierzam przeznaczyć ok 4 tys. wczoraj pół nocy czytałem i myślałem nad plazmami:) Oczywsicie Panasonica;) Teraz jak piszecie że full ledów sie nie robi, a edge leda ja nie chce, to chyba pozostaje mi plazma. Chyba ze na dniach wyjdzie jakis ciekawy full led. Jak juz pisałem LG odpisało mi ze nastepcą LE jest LW wiec teraz sam nie wiem.... a właśnie, w którym to sklepie można poprosić o prezentacje w domu?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam wszystkich. Jako ze muszę zmienić stary telewizor kineskopowy na coś nowego, przyszło mi zadać pytanie na tym forum gdyż widzę wielu znawców tematu:)
Nie chce pytać jaki telewizor dla mnie jest najlepszy bo w sumie wiem. ...


Nie do pobicia:
Philips 40PFL9705H/12
Philips 46PFL9705H/12

wszystko zależy od możliwości finansowych
 

MarekWoj

New member
Ja też po analizie parametrów "papierowych" sądziłem że ten LG może być niezły, ale widziałem w działaniu 47LE9500 (więc chyba wyższy/lepszy model) i nie podobał mi się. Np bardzo mnie raziło gdy na czarnym ekranie było coś małego i jasnego. Wyglądało to tak: "to coś", dookoła (jakieś 1-2 cm pasek) szaro-bury, a reszta ekranu czarna.

Być może był fatalnie ustawiony (bo to sklep), ale wyglądało że matryca jest bardzo kiepska. Podświetlenie FULL LED ratowało sytuację na większości ekranu, na krawędziach jasnego już nie :)

Sam się zastanawiam dlaczego firmy rezygnują z FULL LED nawet w wysokich modelach. Oszczędność, czy może parametry matryc i dopracowanie technologi edge spowodowało że nie ma większych różnic ?

W Jankach w Euro Agd w ostatnią niedzielę był ten 9500, chyba 8500 zresztą też.
 

adriansan

New member
Wszystko rozbija sie o kase. Pewnie sie sprzedaje ich duzo mniej niz pozostałych edge'ów wiec po co robić skoro nikt z laików nie dopłaci za lepsze ale nie idealne podświetlenie...
 

Kampaj

New member
Bez reklam
dookoła (jakieś 1-2 cm pasek) szaro-bury, a reszta ekranu czarna.
Tak jest z każdym full ledem podświetlanym mniej niż 1000diod:p
Sharp miał 1000diod.
NajlepszyTV na świecie full led będzie iał 3096diod Toshiba 55zl1 ale kosztuje 16000:p
Jeśli Tobie nie przeszkadza brak bieli i czerni na plaźmie to możesz brać, bo ma równomierniejsze podświetlenie.
Ale dokładnie się w sklepie przyjrzyj kolorowi matrycy.
Jedyna plazma z kolorem czarnym to Samsung 50c7000/51d8000
Najlepiej dla Ciebie polować na le8500.
Ma troche inny typo podświetlenia(nie migocze kratka w tle.
 

adriansan

New member
Gdzieś czytałem ze ten "glow" w full ledach można poprawić poprzez kalibracje... ale czy to prawda to nie wiem.
Brak czerni na plazmie? Wydawało mi się ze to własnie plazma ma czerń a LCDki jej nie mają.. wiec ..o co kaman? Rozumiem ze białego nie ma ale żeby czarnego nie miała plazma to dziwne.
Nie lubię na coś polować bo nie wiem czy nie upoluję jakiejś wadliwej sztuki której nikt nie brał:) Poczekam do sierpnia na telewizory od LG a potem coś zdecyduje. Nie chce mi się czekać do listopada, wtedy na pewno jakieś fajne promocje przed świętami by były ale można tak czekać cały czas, co pół roku jest coś nowego i niby lepszego:)
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Widziałeś plazme?
Spójrz na jej ekran, najlepiej gdy masz czarne pasy na fuilmie.
Na 90% plazm kolor ten jest szaro-zielony.
Nie można polegać na tym co piszą na forach i w testach.
Trzeba zobaczyć na własne oczy.
Podobnie było z LG 42lx9500(2009rok).
Ten led nie miał koloru czarnego, a ludzie się zachwycali:)
Nier zawsze lepsze są nowsze modele.
Ja np dla siebie chciałbym TV Toshiby z serii ZV635 z rocznika 2009:p
Co do le8500 nie obawiaj się o wadliwy model, KLG jest mało awaryjny własnie w tej serii
 
Do góry