Fronty do H/K 255

zatopawel

New member
Zgadzam się z przedmówcami odradzającymi JBL. Dłuższy czas poszukiwałem głośników pasujących do HK 255, dobrze odwzorowujących muzykę i przyjemnych dla ucha i w budżecie ok. 2tys za 2 fronty (niekoniecznie kupione przez polskich dystrybutorów).

Na początku (przed odsłuchem) nastawiony byłem na JBL 80-tki. Po dosłuchaniu JBL byłem raczej na nie - dźwięk pusty, dudniący i metaliczny. Przez przypadek posłuchałem tej samej muzyki na Quadral Argentum 07 i podobały mi się dużo bardziej.

Poszukiwanie odpowiednich głośników trochę jeszcze trwało. Dałem JBL drugą szansę odsłuchu ale na tym się skończyło, zdecydowanie nie przypadły mi do gustu (pomimo tego, że kiedyś miałem JBL-ami nagłośnione auto i grało to rewelacyjnie).

Ostatecznie dokonywałem wyboru pomiędzy Quadralami Argentum 07 i Mission M34i. Zdecydowałem się na Mission i jestem bardzo zadowolony. Cena pary to nawet 1,4 tyś w sklepie internetowym (u obecnego polskiego dystrybutora ok. 3.8tys...)
 
Witam
Miał może ktoś przyjemność posłuchać czegoś z: Paradigm 7v5, Monitor Audio Br5 lub KEf C7 na HK255?
Jestem ciekawy jak wyżej wymienione kolumny zagrają z Harmanem i które z nich były by najlepsze do kina i muzyki.
 

Trakkah

New member
Słyszałem Kefy C7 z H/K 255. Konkurencją były JBL E80, JBL ES80, Jamo S606 i Klipsch... Najbardziej spodobały mi się właśnie Kefy... Grają szczegółowo i trójwymiarowo... Masz wrazenie że wokal płynie po środku, jakby wokalista był na wprost Ciebie... Jamo były z ciekawości jak zagra kolumna za taką cenę w porównaniu z droższymi... E80 odpadły po 5 minutach... Miałem ich dość, jedynie co to bas, bas, bas... ES80 jeszcze dawały radę ale gdybym miał już wtedy wybrać to wziąłbym Kefy. Jednak chciałbym usłyszeć jeszcze parę modeli bo wybór jest duży a kolumny mają posłużyć ładnych parę lat :)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Chmm...

Ja jednak będę się upierał że tak naprawdę opinia o danych kolumnach to bardzo indywidualna rzecz gustu!
No cholera tak się trafiło że mam te kolumienki w doma i tak jak już opisywałem w innych wątkach nie uważam by mi czegoś brakowało a już dudniący bas to jakoś nie słyszałem???
wszystko gra bardzo przyzwoicie a filmy to już zupełnie wymiatają!!!!
Tak jak widać w podpisie mam je podłączone do Denona,miękki dywan i ściana z płyty kartonowo-gipsowej w środku której i to nie żaden żart wytłaczanki od jajek,podwójna warstwa na całości.
Dziesięć lat temu najlepszy i najtańszy sposób aby poprawić wybrzmiewanie dźwięku w domu.
Pokój 18m2.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<gadzzeciaz> trzeba zaczac od tego ze efekt uzyskiwany w domu nie zalezy jedynie od kolumn.... jest jeszcze kwestia akustyki pomieszczenia, jakosci elektroniki , jakosci sygnalu ktory podajesz itd. nikt nie mowi ze JBL u ciebie graja zle - ale nie powiedziane ze cos innego nie gralo by lepiej ;) zeby to sprawdzic musialbys postawic w domu drugi zestaw kolumn i porownac...opinie na forum trzeba zawsze traktowac jako wskazowki (sprawdz to , posluchaj tamtego) a nie jako wyrocznie i prawde ostateczna...
bo jak wiadomo - "jeden lubi ogorki,drugi ogrodnika corki....";)
 

Trakkah

New member
Dokładnie, nie ma to jak własne ucho, żeby samemu sprawdzić, przy muzyce jakiej się słucha która kolumna najbardziej się spodoba... Dlatego wybór kolumn będzie mnie kosztował jeszcze sporo przejechanych kilometrów ;)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
...no tak

Wiem,wiem ale teraz a przynajmniej przez jakiś czas po tych moich szaleństwach,z wymiana sprzętu to
nawet nie próbuję nad niczym innym się skupić,a dlaczego
oj to proste nie chcę mieć trucizny w zupie! ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jest jedna prosta i skuteczna rada- nie czytac forum!!!!!!!!;)

a tak na powaznie - podkusilo mnie cholera jasna pod koniec zeszlego roku na bluryja..... mialy byc tylko 3-stowki.....no.....pieknie "poplynalem"....;)
jak mi zaczelo "nie pasowac jedno do drugiego" - to gdy wlasnie skonczylem "przebudowe" sprzetu to bilans wyszedl - 3-tysiace....:hmm:
 

Trakkah

New member
Forum się przydaje... Kilka osób, kilka różnych propozycji modeli kolumn... A samemu trzeba tylko posłuchać i wybrać coś z nich... A tak pewnie w sklepie podpowiedzieliby to co akurat mają i z tego coś by się "na szybcika" wybrało... Pewnie człowiek byłby zadowolony ale jak już mam wydać (jak dla mnie) tyle kasy i ma mi to grać ładnych parę lat to chciałbym wybrać najlepsze dla mnie i na 100% być pewny wyboru :)

A co do bluraya miałem podobnie... Chociaż poprzedni ampl i kolumny które jeszcze grają u mnie w kinie dawały sobie bardzo dobrze rade pomimo braku wszystkich nowinek jakie pojawiły się przy formacie HD to niestety stereo było mało zadowalające... Gdyby nie ten cholerny bluray to pewnie kupiłbym wzmaka stereo a nie ampla wielokanałowego... I tak odtwarzacz pociagnął zmianę ampla a ten zmianę kolumn... Życie ;)

A czy ktoś podpinał do H/K Tonsile? Jestem ich bardzo ciekaw, jak grają za taką cenę kolumny made in Poland :)
 

piwo5

New member
Ja też mam podobny problem HK 255 + ..? Kuzyn który zajmuje się regeneracją kolumn proponuje Siesty( tańsze w serwisowaniu) a sprzedawcy Kefy bądz Dali Concept 6 (podobno w kinie zagrają dwa razy lepiej od Tonsili) Trzeba będzie w końcu ruszyć d.pe i posłuchać.
 

andreo28

New member
ja wiem ze niektórzy z was maja bardzo duzy dystans do firmy i produktow Jamo , ale naprawde polecam odsluchanie jamo c 605 i wyzsze modele . sam bylem rozczarowany gdy napalilem sie na s 606 bo ladnie wygladaja za calkiem dostepna cene , ale to jest kolumna dla ludzi ktorzy kupuja sprzet w podrzednym markecie (nie obrazajac nikogo) , poczym smignelem do innego sklepu powiedzialem o swych wymaganiach co do kolumny a sprzedawca odrazu zaproponowal mi Jamo ?! kiedy podlaczyl je pod h/k 255 poprostu opadla mi kopara jak graja te kolumny !! jamo s 606=1200zl jamo c605=1900zl
pamietajcie ze h/k 255 gra bardzo nisko i nie szukajcie kolumn ktore "wala basem" raczej szukajcie takich ktore maja duzo wysokich i umiarkowanie srednich .
 

pabelo78

New member
polecam też jamo c607 do hk, mam te kolumny z hk355 i grają naprawde super, odsłuchałem kilka rużnych kombinacji kefy, jbl, dali ale jamo mi najlepiej podchodzą - polecam.
 

andreo28

New member
c607 maja troche wiecej basu od c605 , ale i tak graja najlepiej z tego wszystkiego co mozna zakupic do 2500zl.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Trakkah napisał:
Słyszałem Kefy C7 z H/K 255. Konkurencją były JBL E80, JBL ES80, Jamo S606 i Klipsch... Najbardziej spodobały mi się właśnie Kefy... Grają szczegółowo i trójwymiarowo... Masz wrazenie że wokal płynie po środku, jakby wokalista był na wprost Ciebie... Jamo były z ciekawości jak zagra kolumna za taką cenę w porównaniu z droższymi... E80 odpadły po 5 minutach... Miałem ich dość, jedynie co to bas, bas, bas... ES80 jeszcze dawały radę ale gdybym miał już wtedy wybrać to wziąłbym Kefy. Jednak chciałbym usłyszeć jeszcze parę modeli bo wybór jest duży a kolumny mają posłużyć ładnych parę lat :)

Od lutego mam taki zestaw. 255 na Kefach (5.1) z C7 na frontach. Gra bardzo naturalnie, szczególnie na koncertach. Osobiście polecam. Brat ma zestaw H/K oparty o Jamo S606 (5.1) i wg mnie nie gra to dobrze. Za bardzo "dudni" tzn. gra, ale dźwięk, który się z tego wydobywa nie sprawia przyjemności w słuchaniu muzyki. Do kina domowego jeszcze jakoś ujdzie...
 
Do góry