Front z Jamo 350 na tyl do kina 5.1/7.1

polishkid

New member
Witam,

Posiadam (jeszcze) Onkyo 318 (model 5.1 budżetowy) + 5.0 Jamo e 350. Byl to moj pierwszy zestaw 5.1, ktory pozwoli mi odkryć różnice pomiędzy głośnikami stereo w TV, a kinem domowym. PO 3 latach czas na upgrade do 7.1

Dzis wymieniłem frontowe głośniki na JAMO 606, a frontowe e350 dałem na tyl. Moje pytanie jest, czy tak można? Jeśli tak, to czy cos muszę zmienić w ustawieniach głośników na apl?

W najbliższych planach(1-2 miesiące), mam zamiar kupic onkyo 612 lub 626 (choć wole 616 ze względu na THX) i budowę 7.1. Czy moge w tym zestawie wykorzystać tylne głośniki z zestawu e350 (2 frontowe + 2 normalne tylne z e350) +jamo 606 front + centralny z e350 + dokupić aktywny sub?

Trochę namieszałem, ale jamo 606 frontowe kupiłem w super cenie, a szkoda my wywalać cały zestaw e350.
Kino głównie do filmów (85%) + Spotify (10%) + w listopadzie dojdzie PS4. Pokoj wielokąt ok. 10m2.

Z góry dziękuję za konstruktywne opinie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Namieszales, to fakt. Jezeli dobrze rozumiem, to stare fronty chcesz dac na tyl? Nic nie stoi na przeszkodzie, aczkolwiek jak jestem zdania ze najlepiej tylne (czyli surroundy) powinny byc z seri, tyle ze ta seria w przypadku Jamo 606 i tylnych, to male pierdziawki. Dlatego, w Twoim przypadku bedzie lepiej, bo na tyl powedruja duze kolumny, natomiast stare tyly (surroundy) poleca na surround back, czyli dopelnia system do 7.1 Dla mnie bomba.
 
Ostatnia edycja:

polishkid

New member
@armanig

Dziękuję za informacje. Ciesze sie ze moge to bezpiecznie podłączyć, zarówno teraz jak i potem do 616/626/

Tak, stare fronty powędrował na tyl. Czy muszę zmienić cos teraz w ustawieniach apl.?
 

polishkid

New member
@update

Wczoraj kupiłem onkyo 616 (338euro) i podłączyłem stare + nowe kolumny. Zestaw 7.0. Musze kupić jeszcze aktywy sub (myślę o jamo s 360) w przyszłym miesiącu.

Zestaw został skonfigurowany przy pomocy audyssey, nie wiem czemu, ale tylne (stare) kolumny nie zostały wykryte jako "full range".

THX cinema jest super do filmów przy głośności referencyjnej 82, ale THX music juz nie wypada tak fajnie.
 
Do góry