format avchd

maro786

New member
Witam mam tv sony bravia 37w5500 i mam wejście usb i chciałbym się dowiedzieć jakie filmy mogę tam odtwarzać o ile się nie mylę mogę odtwarzać coś takiego jak AVCHD czyli co pliki mkv pójdą? może pójdą divx lub divx hd
 

pppawel

New member
maro786 napisał:
Witam mam tv sony bravia 37w5500 i mam wejście usb i chciałbym się dowiedzieć jakie filmy mogę tam odtwarzać o ile się nie mylę mogę odtwarzać coś takiego jak AVCHD czyli co pliki mkv pójdą? może pójdą divx lub divx hd

Pójdą Ci wylącznie pliki AVCHD (Advanced Video Codec High Definition) czyli zapisane zgodnie z specyfikacją Sony i Panasonica.
Tu sobie o tym poczytaj:
http://www.avchd-info.org/
 

maro786

New member
nie za dużo rozumiem z tej stronki ale dzięki , pewnie i tak o popularnych plikach divx np avi czy mkv to mozna zapomniec wiec nie wiem po co oni robia te usb
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witaj
Ano robią po to aby Ich klienci, którzy kupili Ich telewizory mogli odtwarzać nagrania w formacie AVCHD, które wykonali Ich kamerami zapisującymi właśnie w tym formacie....tak jak napisał pppawel opracowali standard to go popierają!
A w AVCHD zapisuje dużo kamer....

A filmy w plikach mkv, divix to delikatnie mówiąc za bardzo legalne nie są, dlatego też Sony ( firma, która też filmy produkuje) tych formatów nie promuje...pomimo, że inni mimo wszystko to robią...

Pozdrawiam!
 
Do góry