Folia na Nrecorder

nolimit

New member
Czy ta folie na recorderze trzeba sciagnac czy ona ma tam byc? Bo mam pewien czas juz nke i dopiero zauwazylem ze jest caly recorder pokryty folia ale tak ze prawie tego nie widac wiec nie wiem czy to musi tam byc czy trzeba to sciagnac zeby nie zagrzac dysku?

Oraz

czy mozna cos zrobic zeby ten recorder ciszej chodzil? Bo w nocy to prawie spac nie mozna :x
 

SlawekR

New member
nolimit napisał:
Czy ta folie na recorderze trzeba sciagnac czy ona ma tam byc? Bo mam pewien czas juz nke i dopiero zauwazylem ze jest caly recorder pokryty folia ale tak ze prawie tego nie widac wiec nie wiem czy to musi tam byc czy trzeba to sciagnac zeby nie zagrzac dysku?
Każda przeszkoda na drodze do wentylacji boxa nie jest dobra, a trzeba przyznać że grzeje sie nieźle i tak.

Oraz

nolimit napisał:
czy mozna cos zrobic zeby ten recorder ciszej chodzil? Bo w nocy to prawie spac nie mozna :x
Podłożyć pod nóżki podkładki filcowe, takie jak do mebli. Oczywiście tak podłożyć żeby też nie przysłonić dolnych otworów wentylacyjnych. Bez tego podłoże na którym stoi box, dodatkowo wzmacnia wibracje.
 

nolimit

New member
No tak ale sie tak wlasnie zastanawiam czy ta folia nie musi zostac bo jest tak oklejona dokladnie ze jej prawie nie widac ze wyglada jak by tak musialo byc... Moze po to zeby kurz nie nalecial do srodka? Ty zdarles folie?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
nolimit napisał:
No tak ale sie tak wlasnie zastanawiam czy ta folia nie musi zostac bo jest tak oklejona dokladnie ze jej prawie nie widac ze wyglada jak by tak musialo byc... Moze po to zeby kurz nie nalecial do srodka? Ty zdarles folie?
Śmiało możesz zerwac folię która ; pomaga; nboxowi do zbyt dużego nagrzewania .Odnośnie kurzu to tymi otworkami zbyt dużo nie naleci aby zakłócic prace dekodera.
 

SlawekR

New member
nolimit napisał:
No tak ale sie tak wlasnie zastanawiam czy ta folia nie musi zostac bo jest tak oklejona dokladnie ze jej prawie nie widac ze wyglada jak by tak musialo byc... Moze po to zeby kurz nie nalecial do srodka? Ty zdarles folie?

To jest folia montażowa, jedynym jej celem jest aby box nie porysował się podczas montażu. Jeśli podczas normalnej pracy zasłania otwory wentylacyjne, to jest wręcz szkodliwa, bo elektornika w boxie może się gotować.
 

lidl

New member
wszystkie folie montażowe MUSZĄ być usunięte.
DOtyczy to zarówno ramy okna plastikowego jak i tunera satelitarnego,
sama folia i klej którym ją przyklejono jest przystosowana do "przebywania" na odbiorników produkcji i transporcie, ma funkcję WYŁCZNIE ochrony mechanicznej przed zarysowaniami,
po jednym czy 2 latach przebywania na rozgrzanym boxie folia ścimnieje a klej wgryzie się w lakier obudowy, wtedy ściągnięcie foli pozostawi trwałe ślady
nawet jeśłi folia nie zakywa otworów wentylacyjnych to i tak jest izolatorem cieplnym i dodatkowo utrudnia oddawanie ciepła przez obudowę
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
diana napisał:
Śmiało możesz zerwac folię która ; pomaga; nboxowi do zbyt dużego nagrzewania .Odnośnie kurzu to tymi otworkami zbyt dużo nie naleci aby zakłócic prace dekodera.

Ja ściągnąłem folie zaraz po otrzymaniu n-boxa.Minęlo już parę miechow i wszystko jest OK -tak więc odklejaj śmiało

POZDRO
 
Do góry