Fliper na PS3!

yarcoos

New member
Z tego co zauwazylem, aktualizacja PS Store odbywa sie w czwartki(?)
Powiedzcie mi, jak dlugo przewaznie trzeba czekac, by to co wrzucane jest na japonski, czy amerykanski Store dotrlo do EU?
Ewentualnie, jak wejsc na US (przez konsolowa przegladarke?);
oraz, czy zakupione u nich gierki sprawiaja sie u nas bezproblemowo?

...a kto nie lubi kulek ;)
 

dienekes' shade

New member
Z tym bywa różnie - czasami dany produkt trafia wcześniej na UE, czasami na US. Nie ma reguły.

By korzystać z amerykańskiego sklepu, należy założyć sobie oddzielnego konto PSN. Naturalnie, zakupione tam gry niczym nie różnią się od ich europejskich odpowiedników (no może poza wsparciem, np. HVB z US dużo wcześniej dostało trofea niż wersja UE).
 

cyber78

Member
Bez reklam
EDIT: Czasami tak wychodzi, że się wszystkiego nie wypatrzy. Mój błąd.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i proszę niespodzianka, mamy fliperka na Europę, 29 zł :eek:k:
Ale i tak wezmę chyba z US.
Demko waży 230 MB.

Pozdrawiam,
 

yarcoos

New member
Wocilem wczoraj z pracy i oczywiscie zassalem pelna wersje i... no wlasnie.
Grafika mnie nie powalila- takie flipery to by biegaly na jednordzeniowych pecetach ;) (jak sie podejdzie do tv to widac na krawedziach stolu kwadraty wielkosci pudelka do zapalek), ale poniewaz to nie o grafe w "kulkach" chodzi- odpalalem kolejne stoly, by przekonac sie jakiez to cuda wymyslila firma ZEN- bedaca notabene tworca Pinballa FX na X-Kloca.
Ta "specjalnie opracowana i dopieszczona" fizyka kulki jakos mnie nie kreci; powod- maksymalne przyspieszenie w ostatniej fazie jej slizgu po flipie. Troche tych "kulek" w realu zaliczylem i z az takim dopaleniem sie nie spotkalem :D.
Czyms nowym jest ranking wynikow. Po ugraniu okolo 1.200.000 punktow na Tesli bylem... drugi (bylo po godz. 17), po kilku minutach poprawilem wynik na 1.350.000 i myslalem ze bede "gosc", tymczasem w rankingu spadlem na... 60 miejsce :p. Jak rozumiem ludziska zaczeli zasysac gre :D.
Ogolne wrazenia tak na slaba czworke, moze jak sie ogram lub dojda kolene stoly, ktore bedzie mozna zassac z PS Store to zmienie zdanie.
 

dienekes' shade

New member
Cóż... od wielu lat nie grałem w produkcje o tej tematyce, zaś kontakt z prawdziwymi fliperami zerwałem jeszcze wcześniej. Jako że szalenie lubiłem ten rodzaj rozgrywki, pełną grę pobrałem od razu, bez testowania demka.

Jak wrażenia? Graficznie jest naprawdę bardzo dobrze. Trudno mi odnieść się do wrażeń z PieCa, bo tam grałem co najwyżej na 17 calach, więc... Sami rozumiecie. To, co zaskoczyło mnie najmocniej, to poziom trudności. Fakt, faktem, jestem cokolwiek roztrenowany w tym przedmiocie, ale... o rety! Uzyskanie umiarkowanie dobrego wyniku na V 12 nie będzie łatwe. Nie pomnę jaki rekord ustaliłem w dniu wczorajszym, ale znacznie wyżej niż 3.000.000 nie podskoczyłem.

No i te pucharki... Zrobiłem Rave i Dynamo, ale po lekturze opisów pozostałych, stwierdziłem, że miękkiej gry nie będzie, hehe ;)

No nic, najtrudniej będzie wygospodarować czas na 3 nowości (u mnie> Savage Moon, Zen Pinball i wczoraj nabyta Valkyria Chronicles). Przy tym, reszta to tzw. pikuś.

Masta, a Ty co, obrażony? :rolleyes:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faciu wczoraj żeśmy z bobikiem łoili do 1:30 w nocy multiplayera :D
Puściłem Ci PMa ale opuściłeś PSN :)

Jak na razie Tesla rządzi :eek:k:

Grafika tylko w 720p stąd może przy podejściu do TV tak to może wyglądać.

Można sobie wyłączyć Arcade Effects i jest ogień! :twisted:
Polecam też uruchomić sobie wibromasaże ;)

Też mi tam wpadł jakiś pucharek ale nie sprawdziłem nawet jaki i za co - nie było na to czasu :krol:

Pozdrawiam,
 

dienekes' shade

New member
Mi na tesli grało się najlepiej :) Najgorzej na V 12. Wczoraj siedziałem dobre 3 metry od tv, więc pixele mi nie przeszkadzały.

Wyłączyć Arcade Effects? Jaka różnica?

Wibra, naturalnie, always ON :mrgreen:

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Iskry spod bili nie lecą, nie ciągnie się za nią ogon komety itp.
Być może też niweluje to wrażenie dużego przyśpieszenia bili w pewnych momentach.

Zhostowałem na Tesli room'a, target score 5 mln, penalty za stratę bili 25% - jazda na maxa, graliśmy we 4.
Finalnie bobik nas wszystkich wycykał jak chciał :eek:k:
Ale obiecał mi zlanie tyłka więc jest OK :-D

W którym widoku gracie? Mi z daleka od TV przypasił View 4, ale myślę, że jak sobie usiądę blisko to dobrze by było widzieć cały bez poruszania się stół czyli pewnie View 1 albo 1W.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

yarcoos

New member
Mi Tesla i Szaman zabraly najwiecej czasu, na V12 zagralem tylko raz, bo jakis drewniany mi sie wydal :D
Puchary wyskoczyly jak na razie dwa.

...no to piwo bezalkoholowe symulujace prawdziwe;
kadzidelka symulujace cygara;
i jedziemy z tym symulatorem :grin:


EDIT: ja gram 5 metrow od tv- i jak na razie przypadl mi do gustu widok "poruszajacy sie"; bo na tym "przyblizonym" lapalem sie na tym, ze unosilem wysoko glowe zeby widziec "dalej" w glab stolu ;)
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Rozumiem. Snopy iskier sypały się równo, teraz wiem dlaczego, hehe ;)

Nim zapuszczę się na tereny multi, muszę sam powalczyć ze sobą i swoim brakiem umiejętności :mrgreen: A kiedy już to nastąpi, liczę na jakiś trening.

Co do widoku, wciąż miałem z tym problem i nie mogłem wybrać tego najlepszego. Raz widziałem zbyt mały obszar, raz kula wyprzedzała kamerę i tak do z........ Na każdym stole pasowało mi coś innego. Ehs, tak to bywa ze zbyt szerokim wachlarzem ustawień :p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bawiliście się slow motion?
To jest dopiero jazda, można z bliska się przyjrzeć tej fajnej symulacji - chociaż wtedy na pucharki i scoreboard nie ma co liczyć.
Polecam wypróbować :eek:k:

Pozdrawiam,
 
Do góry