Firmware 2.5

PiotrekDGT

New member
Koledzy, pomóżcie!
Dziś zainstalowałem update 2.52, po którym konsola wogóle nie odtwarza dźwięku.:( Filmy, gry , muzyka - nic nie słychać.
Wie ktoś co moge zrobić by to naprawić - może czekać na następny update?

Z góry dzięki za odpowiedź...
 

mietek099

New member
Gdybyś oddawał do serwisu to z tego co wiem, jeśli w grę będzie wchodziła wymiana na nową, dostaniesz również wersję 60 GB. Trzymam kciuki aby się tak nie stało :eek:
 

PiotrekDGT

New member
Jeśli chodzi o sekwencję wstępną (kiedy na ekranie pojawiają się znane w XMB "mazy") to tak samo brak dźwięku. Jakieś pomysły??:confused:
A konsola jest po gwarancji chyba (kupiona w dniu premiery)...:(
 

rembick

Member
A próbowałeś reset konsoli do ustawień fabrycznych...? Ja mam 60-tke i po zainstalowaniu fw 2.52 żadnych problemów nie mam...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
mietek099 napisał:
Gdybyś oddawał do serwisu to z tego co wiem, jeśli w grę będzie wchodziła wymiana na nową, dostaniesz również wersję 60 GB. Trzymam kciuki aby się tak nie stało :eek:

Niekoniecznie.
Ktoś tu pisał, że dostał 40GB i parę stówek zadośćuczynienia.

Pozdrawiam,
 

PiotrekDGT

New member
Ja chcę tylko moją PS3 60gb z powrotem, czy to tak wiele??
Przed aktualizacją problemów nie było, więc myśle że reflash softu mogłby wystarczyć. tylko że oni (Sony) zasłaniają się 1 rokiem gwarancji, podczas gdy UE daje nam 2. Nie wiem kto ma racje...
Wie ktoś może na jakich zasadach jest ta unijna gwarancja?:hmm:
 

marcinoko

New member
To powiedzcie..., czy te poprawki rzeczywiście wpływają na polepszenie pracy konsoli ? Czy jeżeli nie korzystam z sieci, to nie są takie ważne ?
Przyznam się że nie chce się stać ofiarą nowego softu...;)

Pozdrawiam
 

mietek099

New member
@ PiotrekDGT: możesz śmiało reklamowac na ustawę.

@ marcinoko: wpływają na polepszenie pracy konsoli. Po to są. Prześledź na jakiejś stronce wszystkie ulepszenia wprowadzone z kolejnymi update'ami to zrozumiesz o czym mówię. BTW, zauważyłem, że XMB w trakcie gry po najnowszym update'cie działa zdecydowanie szybciej.
 

dienekes' shade

New member
A ja zauważyłem, iż mimo zapowiadanych usprawnień w przedmiocie edytowania/ tworzenia peemek chodzą wolniej niż kiedykolwiek :rolleyes:

Katastrofa :(

Z moich obserwacji wynika, jednak, że jest to uzależnione od gry. Bublem roku jest Little BIG Planet, które tak absorbuje konsolę, że np. wyjście z gry potrafi skończyć się resetem plejki (nie tylko u mnie).
 

mietek099

New member
Właśnie czytałem gdzieś Twój komentarz odnośnie tego zjawiska i powiem Ci, że podczas giercowania w MGS4 konsola śmiga w XMB aż miło. Zdecydowanie szybciej niż przed aktualizacją. To samo tyczy się Heavenly Sword. Resztę tytułów sprawdzę potem.
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
A czy na przykład jest jakaś widoczna poprawa, w stosunku do grafiki czy tylko jakieś opcje internetowe ?? Chodzi mi , oto czy ktoś rzeczywiście zauważył poprawę bądź różnice ?? Jak dla mnie to na tym mi najbardziej by zależało, do internetu mam PC, a poza tym nie korzystam z multiplayera...

Pozdrawiam
 

mietek099

New member
Poprawę jakiej grafiki? Jeżeli mówisz o grafice w XMB to nic nie zostało zmienione gdyż nie ma takiej potrzeby. Jeżeli mówisz o grafice w grach to nie ma takiej możliwości gdyż gry są pisane już z określoną grafiką, że tak to na chłopski rozum nazwę. To nie PeCet ;) Ogólnie te aktualizacje są po to by usprawnic działanie systemu.
 

ps_user

New member
Bez reklam
@ Mietek: Nie cytujemy poprzednika.

@Marcinoko: Usprawnieniami grafiki to może zająć sie update samej gry. Takie też wychodzą. Generalnie poprawki firmware'u dodały np. obsługę DIVX, LifeWithPlaystation, etc. opcje oszczędzania energi. Poszukaj na tym forum o innych wersjachi i zobaczysz co wniosły.

@ dienekes' shade:Po wyjściu F2.50 zaobserwowałem przyspieszenie XMB. Teraz piszesz że chodzi wolno. Może update poprawił płynność gier które wtedy były na rynku ??:confused:a późniejsze releas'y nie mają wsparcia F2.50 hehe ;)

Pozdro.
 
Do góry