Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

jaro0508

Member
barburian przeca my się nad Tobą nie pastwimy.. :) :) Cieszymy sie ze jako pierwszy masz ten model :) ze zawsze możesz podzielić sie z nami swoimi odczuciami.. opiniami.. wrażeniami które sa bardzo przydatne potencjalnym nabywcom TV. Ja tez "choruje" na nowego oleda panasa w 55 całach którego jeszcze nir ma.. :) i nawet proliver nie pomaga :) Chyba wezmę ten Twój ulgix! hahaha :)
 

barburian

New member
Bez reklam
TV jest ok, jak stanieje do poziomu 9 tyś za 65 cali powinien być hitem sprzedaży. Ale gdybym miał więcej kasy do wydania to bym kupił 65E6V.
Niestety były też inne ważniejsze wydatki. Może za kolejne 5-6 lat będzie
OLED 75 cali jak uzbieram kasę :), kolejnego LED TV już nie kupię to raczej pewne.
 

barburian

New member
Bez reklam
Głośnik ujdzie mi się podobał - nie brało mnie na wymioty jak go widziałem, jakość wykonania E6V i G6V jest rewelacyjna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
TV jest ok, jak stanieje do poziomu 9 tyś za 65 cali powinien być hitem sprzedaży. Ale gdybym miał więcej kasy do wydania to bym kupił 65E6V.
Niestety były też inne ważniejsze wydatki. Może za kolejne 5-6 lat będzie
OLED 75 cali jak uzbieram kasę :), kolejnego LED TV już nie kupię to raczej pewne.

Rożnie może być z tym co się kupi za 5 lat :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Bardzo przepraszam , że mój post "troszeczkę" odbiegnie od tematu tego wątku , ale czasem można przecież sobie na to pozwolić .

Firma Sony prezentuje ekran kinowy oparty na "Crystal LED" . :|

Sony fremviser biografskrm baseret p 'Crystal LED' - FlatpanelsDK

A może kiedyś pojawi się w seryjnej produkcji telewizor w tej technologii .
Prototyp w wielkości przekątnej ekranu 55" został już przecież zaprezentowany na wystawie CES Las Vegas w styczniu 2012 r . ;)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

111kris

New member
Witam uprzejmie,

Bardzo przepraszam , że mój post "troszeczkę" odbiegnie od tematu tego wątku , ale czasem można przecież sobie na to pozwolić .

Firma Sony prezentuje ekran kinowy oparty na "Crystal LED" . :|

Sony fremviser biografskrm baseret p 'Crystal LED' - FlatpanelsDK

A może kiedyś pojawi się w seryjnej produkcji telewizor w tej technologii .
Prototyp w wielkości przekątnej ekranu 55" został już przecież zaprezentowany na wystawie CES Las Vegas w styczniu 2012 r . ;)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Heh. Kusząca propozycja ale myślę, że ani ty accu, ani ja, ani inni koledzy nie będą czekać do jego seryjnej produkcji. Trzeba wybierać coś z tegorocznych propozycji. Ale propozycja jest świetna. Ja też coś od siebie dołożę - propozycja Panasonica:
https://www.youtube.com/watch?v=ONYHMEw448U
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzisiaj widziałem obydwa modele ten jak i XE 90 na te ceny jakie są dzisiaj wybrałbym tańszy.. oczywiście tak na szybkiego z tego co leciało w sklepie.. malo tego XE 90 ma ramkę okalająca co bardzo lubię bo nie widzę wtedy jak odchodzi matryca kiedy takowej nie ma.. a wnerwia mnie to diabelnie ... jak widzę jak ta ala pleksa cała się rusza po bokach..
 

jaro0508

Member
Lolek czyli z tego co. piszesz xe90 nie dosyć ze tańszy to. i lepiej "skrojiny" a obraz tez fajny.. ciekawa oferta :) A oledy widziałeś jakieś? dla porównania z tymi soniakami?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jaro - żeby była jasność to jest pierwsze wrażenie tak na szybkiego - jakbym miał iść zamiarem zakupu to bym te tv testował na własnych filmach a nie na tym co leci w tv.. na obydwóch leciało co innego wiec ciężko się odnieść na 100% - ale czysto teoretycznie droższy tv miał lepszy troszkę obraz ale jakby to się potwierdziło również na moich filmach to w dniu dzisiejszym niedbałym chyba 4 tys więcej.. ale tak jak mówię być może na filmach różnica byłaby większa.. na pewno co widać to HDR jest dużo lepszy niż w X8505c.. Wracając do porównania ...mnie jeszcze bardziej zjeżył jak zobaczyłem na żywo, że jest bez tego obramowania co ma XE 90... ja lubię jak tv coś takiego ma .. jak nie ma tego tv to mnie irytuje jak ta ala pleksa się rusza po bokach.. np porównując wykonanie w moim drugim tv HX 955 w stosunku do XE 93 - to mój wykonaniem jest 100% lepiej wykonany i lepiej wyglądającym tv na żywo...a na domiar złego jeszcze pozbawili go 3d...

Ale żeby być pewnym na 100% swoich odczuć trzeba by było zrobić test na swoich materiałach i żeby leciało to samo na tych dwóch tv jednocześnie..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
malo tego XE 90 ma ramkę okalająca co bardzo lubię bo nie widzę wtedy jak odchodzi matryca kiedy takowej nie ma.. a wnerwia mnie to diabelnie ... jak widzę jak ta ala pleksa cała się rusza po bokach..

Witam uprzejmie,
Możesz doprecyzować , co oznacza zapis :| cytuję "jak widzę jak ta ala pleksa cała się
rusza po bokach .."
BTW, jutro już nie będzie się ruszała(P. A.) . ;) A tak poważniej , to wystarczy zobaczyć test tego telewizora na kanadyjskim
portalu rtings.com .
Sony X930E Review (XBR55X930E, XBR65X930E)
Przeglądając ten test poszukać podrozdział : Granice (Borders) znajdujący się po lewej stronie strony tego testu .
Kliknąć następnie w zdjęcie znajdujące się w tym podrozdziale . Pojawi się zdjęcie z + w kółeczku .
Kliknąć i zdjęcie się powiększy . Można go sobie przesuwać w pionie i poziomie . Widać jest bardzo
dobrze górną , lewą cześć ramek jak i panelu TV w poziomie , jak i w pionie .
I jest wszystko już jasne . :neutral:




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu to dla pewnych ludzi jest normalna sprawa.. :) ja mam hopla na tym punkcie.. przykładowo Lg w 95% tylko takie tv robi.. co mam na myśli.. nie wiem jak to wytłumaczyć... jak jest ramka okalająca pleksę.. to nie denerwuje mnie świadomość jak widzę kiedy np czyściłbym ten tv jak ona się po bokach cała się rusza i na ile się tam zbiera kurz.. bo tam jest pewien luz.. a jak jest ta ramka to nie drażni mnie to (bo nie widzę tego) i mam wrażenie że jest to lepiej dla tv bo właśnie nie zbiera się tam kurz..w niektórych egz Lg na tyle był luz pomiędzy ala pleksą, a tym co jest za nią że naprawdę nie dużo trzeba by było się przyłożyć żeby ją oderwać.. mnie to denerwuje.. :) ale każdy ma swój gust.. ale naprawdę na stan dzisiejszy Kolego nawet jeśli troszkę jest lepszy obraz wg mnie nie warto 4 tys dokładać do XE 93 w stosunku do XE 90... choć na 100% musiałbym zrobić tak jak wcześniej pisałem..
Ale pod względem wykonania tej różnicy 4 tys nie widać..

Ps Tobie to może nie przeszkadzać :) ale nie zmienia to faktu że wizualnie lepiej wygląda tv z taką malutką rameczką - ale to kwestia gustu :) Plus te tv są wyższe jak to było kiedyś i to dla mnie jest nie do zrozumienia - bo po co dawać tyle luzu pomiędzy podstawą, a dolną krawędzią tv..
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
Lolek dzięki za pierwsze wrażenia.. wiadomo ze tak jak były wykonane serie Sony HX 955 czy HX 920 (ten model mam) to zapomnijmy. Dziś oszczędzają na czym sie da.. Dziwie sie ze TV flagowy sony o co tu dużo gadać o pięknym obrazie co. potwierdzaja testy.. jest tak trochę dziwnie skonstruowany.. tak to ujme :) Model xe90 moze byc pod tym względem fajnie zaprojektowany a jest tańszy.. Moze ta "ruszajaca sie pleksy".. jak to nazwales to... ruchoma matryca! haha :) jakieś novun.. A tak serio to tez nie cierpię w TV takich dziwactw jak to o czym piszesz.. albo podstaw typu drutow wygietch z nóżkami na krańcach tv i innego typu badziewia! Nie wspomnę juz o wgietych matrycach typu curved.. Po co to komu.. A za to wszystko trzeba słono płacić. Nie moge pojąć firm które nie potrafią do TV zrobić ze 3 podstawy modułowe do podstaw na wymianę... tym bardziej w najdroższych modelach... Przecież to. najtańszy element TV.. Nie kazdy ma salon wielki jak stodołe ze moze włożyć na ścianę tv i 100 cali.. albo stolik na 3 metry! :) :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tą pleksą to na spokojnie - :) mi się to nie podoba ale dla wielu będzie to bez znaczenia.. przecież tak naprawdę to co dzień nie stoi się przed tv i się go po kilka razy dziennie wyciera.. :) ale świadomość (w moim wypadku) że pleksa po bokach i generalnie wzdłuż czy w poprzek ekranu ma większy luz i że np może się tam zbierać kurz dla mnie nie jest to fajne.. a wystarczy malutka rameczka okalająca pleksę i nie widzisz tego :) ale być może na filmach podczas testu jest różnica bardziej znacząca i jak wartość tych tv obu spadnie, a z droższego zawsze więcej można zejść i różnica będzie mniejsza pomiędzy nimi to wtedy warto wybrać będzie właśnie XE 93..żeby on jeszcze miał to moje 3d :)

Ale nie zmienia to faktu że na dzisiaj pod względem wykonania nie ma różnicy w nich na 4 tys zł. a powinna być choć troszkę na korzyść XE 93..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak jak pisałem wcześniej , że czekam na jeszcze jeden test telewizora Ultra HD firmy Sony
z serii XE9305 , ale w wielkości przekątnej ekranu 65" , otóż dzisiaj tj. 03 kwietnia 2017 r. test ten
ujrzał "światło dzienne" . :|

Sony XE93 test - FlatpanelsDK

Konkluzja . Telewizor - top , wyróżniony przez portal flatpanels.dk . :|

BTW , można sobie kliknąć w zdjęcie pokazujące górną , lewą część ekranu i ramek TV z napisem (logo) Bravia , wówczas zdjęcie się powiększa i widać dobrze usytuowanie panelu względem ramki .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A teraz sobie spokojnie czekam , na pierwszy test telewizora OLED firmy Sony , KD-55A1 . :|
Trochę to potrwa , nie szkodzi . :wink:
Czas płynie przecież nieubłaganie do przodu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry