Firma Pro-Ject wprowadziła możliwość konfiguracji gramofonu

M.

hdtv.com.pl
W świecie produktów nieco wyższej półki, można dość często spotkać się z możliwościami konfiguracji. Powszechnie, produkty AV nie są raczej uznawane za dobra luksusowe, mimo iż na większość dobrego audio trzeba z reguły wydać dość pokaźne kwoty. Poza tym, pojęcie konfiguracji w świecie audio, to temat nieco bardziej skomplikowany, choć gramofony (szczególnie te wyższej klasy) to sekcja, która dość często pozwala na dobór poszczególnych komponentów. Pro-Ject - austriacki producent gramofonów, postanowił nieco szerzej podejść do tematu także w przypadku bardziej przystępnych cenowo konstrukcji i udostępnił niedawno konfigurator dla gramofonu Xtension 9 Evolution.

P-J_X9Evo(1).jpg
Project-audio.com

Oczywiście przystępność cenowa, czy granica tzw. "High End", jest mocno płynnym pojęciem. Patrząc na niektóre produkty marek Acoustic Signature, Avid Hifi, czy Transrotor, można stwierdzić, że nawet najwyższe modele Pro-Ject, to produkty dość przystępne cenowo. Nie zależnie od tego, Pro-Ject Xtension 9 Evolution można określić jako solidną konstrukcję. Teraz, zainteresowani tym gramofonem mogą w sporej części dopasować go do własnych preferencji. Konfigurator modelu pozwala po kolei wybrać:
  • jedno z dziewięciu dostępnych wykończeń kolorystycznych
  • jedno z ośmiu dostępnych ramion
    i
  • jedną z trzech dostępnych wkładek

P-J_X9Evo.jpg
Project-audio.com

Poza tym producent udostępnia możliwość doboru przedwzmacniacza gramofonowego i interkonektów do połączenia z gramofonem. Na koniec można także zdecydować, czy w skład zestawu wchodzić ma opcjonalny zasilacz. Wybraną konfigurację można ściągnąć i przesłać do wybranego (Top lub Reference) dealera marki Pro-Ject, aby uzyskać wycenę w walucie PLN. Standardowe wersje gramofonu, z ramieniem EVO 9 CC nadal pozostają w ofercie. Dla zainteresowanych, konfigurator udostępniamy pod tym linkiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry