Filmy przez USB na SONY Z5500

odjazdowicz

New member
mam pytanie jak otworzyc trailer w formacie .mkv przez USB na tym tv. mam pendrive sandiska. trailer przerobilem na AVCHD. Powstalo kilka katalogów i wybrałem z nich plik z przerobionym filmem o rozszerzeniu m2ts. podpialem patyk do tv ale wyswietla komunikat ze nie mozna otworzyc pliku. jak przerobic film z formatu mkv na AVCHDtak zeby moc go obejrzec z patyka przez USB.
 

tomeko12

New member
BRAVIA nie odtwarza plików H264 z profilem wyższym niż High@L4.1 (informacje na temat użytego profilu mozna uzyskać za pomocą programów takich jak mediainfo).
W przypadku profilu High@L4.1 występują problemy z filmami HD o proporcjach obrazu innych niż 16/9
 

tomeko12

New member
Można pokombinować np. programem MediaCoder (albo innym, ten wydaje mi się najłatwiejszy).
Jeżeli wideo jest HD H264 i ma proporcje 16/9, to czasami wystarczy zmienić level x264 na 4.1
W pozostałych przypadkach może być konieczne przekodowanie pliku z dodaniem ramek tak, aby obraz był 16/9 (można wtedy przy okazji dodać jeszcze napisy).
Przy pomocy MediaCoder-a można przekodować większość formatów do obsługiwanych przez bravię (kontener: MPEG2-TS lub MPEG2-PS, video: H264 max High@L4.1 lub MPEG2 (przy zachowaniu proporcji obrazu), audio AC3 lub MP3, max bitrate 20Mbps dla MPEG2-PS i 50Mbps dla MPEG2-TS)
 

gliderforester

New member
I jak udał ci się?
Ja mam ten sam problem z kdl-40v5500. Po konwersji w multiAVCHD niestety tv nie otwiera plików. Próbowałem skorzystać z porady tu zawartej ale za cienki jestem i poszczególne terminy niewiele mi mówią.
Może ktoś wytłumaczy łopatologicznie jak przysposobić plik mkv w multiAVCHD żeby był przyswajalny dla bravi.
 

szymanek17

New member
Przyłączam się do prośby. Nie mogę w multiavchd przerobić plików mkv do avchd. W windowsie po przerobieniu pojawia się plik ale tv go nie widzi na pendrive. Czy można przerobić plik mkv do avchd lub innego formatu akceptowalnego przez bravię bez utraty jakości pliku mkv?
 

szymanek17

New member
Poradziłem sobie w multiavchd ale nie do końca. Nie mogę przerobić filmu kungfu panda.
Wklejam info na temat pliku. Oczywiście multi avchd dostosowuje do odpowiedniej rozdzielczości, jednak telewizor i tak tego nie odtwarza, gdy próbuje uruchomić plik, napisane jest " odtwarzanie nie możliwe".
Może powinienem multiavchd ustawić konkretnie pod ten plik?

Ogólne
Pełna ścieżka : D:\filmy\Kung Fu Panda 720p PL.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 2,19 GB
Czas trwania : 1h 32 min.
Całkowita przepływność bitów : 3.397 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-12-28 21:22:44
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.1 ('Use Me') built on Dec 5 2008 18:30:05
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 32 min.
Przepływność bitów : 2.946 Kb/s
Nominalna przepływaność : 3.026 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Oryginalna szybkość wyświetlania: 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.169
Rozmiar strumienia : 1,90 GB (87%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 65 r1057M 5f8a149
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x2 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=3026 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 32 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : 32ms
Rozmiar strumienia : 253 MB (11%)
Język : Polski
 

tomeko12

New member
szymanek17 napisał:
Poradziłem sobie w multiavchd ale nie do końca. Nie mogę przerobić filmu kungfu panda.
Wklejam info na temat pliku. Oczywiście multi avchd dostosowuje do odpowiedniej rozdzielczości, jednak telewizor i tak tego nie odtwarza, gdy próbuje uruchomić plik, napisane jest " odtwarzanie nie możliwe".
Może powinienem multiavchd ustawić konkretnie pod ten plik?
Plik ma nieobsługiwane proporcje obrazu, wiec nie zostanie odtworzony.
 

Spioch1

New member
Ja już straciłem nadzieję i odstawilem na bok kwestie filmów przez usb
przynioslem TV do kompa, podłączyłem skrętką, wszystko pięknie transkoduje w locie

teraz kupie 20M kabla, podepne do tv w drugim pokoju i git
 

tomeko12

New member
Spioch napisał:
Ja już straciłem nadzieję i odstawilem na bok kwestie filmów przez usb
przynioslem TV do kompa, podłączyłem skrętką, wszystko pięknie transkoduje w locie

teraz kupie 20M kabla, podepne do tv w drugim pokoju i git
Słusznie
Obsługa filmów przez USB w przypadku BRAVII jest baardzo mizerna...
 
Do góry