Filmy .MKV/DTS z napisami

BoskiAlwaro

New member
Hej!

Jaki będzie najlepszy sposób na pogodzenie stosunku jakości do ceny w przypadku
plików w formacie .MKV/DTS z napisami?

- Dobry kabel HDMI (jakość zależna od grafiki w PC?)
- Konwertowanie + dodanie napisów (idealny sposób, tylko trwa 3 dni przy zachowaniu odpowiedniej jakości)
- Tani "Dekoder" [?] - wbijam z takiego USB ze zmienionym rozszerzeniem na .avi; napisy może zaskoczą, DTS się przekonwertuje??
- Inne?

Zależy mi na jakości. Filmy które oglądam to zazwyczaj kopie BR (8-30gb..; mam świadomośc, że ścierzka dźwękowa swoje waży).
Kupiłem Panasonica TX-50DS630E
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No ale z czego te filmy czytasz?

Dysk przenosny podlaczasz po USB do TV?
Najprosciej to odpalac filmy z komputera/ laptopa/ htpc po hdmi do TV. Wtedy zawsze sobie napisy dopasujesz.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Może nie do końca zrozumiałem pytanie ale szukasz sprzętu do odtworzenia czy sposobu na zripowanie do .mkv i wmuxowanie napisów?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli chcesz oglądać z pc podłączonego do TV poprzez HDMI to kup kabel HDMI 1.4 i do odtwarzania w pc zainstaluj KliteCodecPack z Media Player Classic.
 

BoskiAlwaro

New member
No ale z czego te filmy czytasz?

Dysk przenosny podlaczasz po USB do TV?
Najprosciej to odpalac filmy z komputera/ laptopa/ htpc po hdmi do TV. Wtedy zawsze sobie napisy dopasujesz.

Też tak mi się wydaje. Czy kodeki na lapku jakby przekonwertują format dźwięku na taki, który telewizor będzie w stanie odtworzyć?
Czy jakość obrazu będzie pogorszona w przypadku HDMI?
Jaki kabel wybrać do plików 15-30GB? Jeszcze nie patrzyłem, ale pewnie przepustowość mają.


Może nie do końca zrozumiałem pytanie ale szukasz sprzętu do odtworzenia czy sposobu na zripowanie do .mkv i wmuxowanie napisów?

Kwestia ceny.
DVD i nagrywanie płyt wezmę pod uwagę na samym końcu. Konwertowanie na moim sprzęcie zajmie wieki.
Jakieś inne alternatywy?
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Alwaro kolego drogi, napisałem Ci wyżej, że musisz kupić najprostszy kabelek hdmi, nawet taki za 6zł da radę. Film .mkv ważący 30gb to żadne wyzwanie. Co do dźwięku to odtwarzając film z PC masz możliwość wybrania opcji Passthrough przez HDMI czyli program np Media Player Classic działający z kodekami wypuści dźwięk oryginalny DTS, albo sobie ustawisz w kodeku aby zrobił mix do 2 kanałów. Chyba lepiej nie da się już tego wyjaśnić:D
 

BoskiAlwaro

New member
Alwaro kolego drogi, napisałem Ci wyżej, że musisz kupić najprostszy kabelek hdmi, nawet taki za 6zł da radę. Film .mkv ważący 30gb to żadne wyzwanie. Co do dźwięku to odtwarzając film z PC masz możliwość wybrania opcji Passthrough przez HDMI czyli program np Media Player Classic działający z kodekami wypuści dźwięk oryginalny DTS, albo sobie ustawisz w kodeku aby zrobił mix do 2 kanałów. Chyba lepiej nie da się już tego wyjaśnić:D

Biere HDMI!
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Z obrazem nie będzie problemu bo PC wypuści Ci sygnał 1080p.
Nie znam Twojego modelu TV, ale większość obecnie sprzedawanych tv odtwarza pliki .mkv z pendrive czy dysku twardego podłączonego do usb.

Jeżeli masz niezłego PC to zainstaluj Klite Codec Pack z Media Player Classic i odtworzy Ci każdy film. Podłączasz PC do TV za pomocą HDMI, sprawdź ustawienia w PC czy po wykryciu TV rozdzielczość masz ustawioną na 1920/1080 i tyle.
 

BoskiAlwaro

New member
Nie da rady strumieniowo, ogranicza nas DTS - panasonic nie odtwarza dźwięku, dodatkowo domyślnym i jednym odtwarzaczem jest WMP, a ten na pewno nie zaczyta napisów.
 

Rafal7

Banned
To że się tną filmy to obstawiam ze to wina tv.
U mnie na bd i tv się nie tną a na ps4 ten sam film i ten sam media Server na komputerze i film się tnie.
 

BoskiAlwaro

New member
Kupno odtwarzacza blu-ray z obsługą DTS nie da lepszego efektu?
Tyle, że na płytce sobie coś obejrzę, bo w lapku nie mam, nie?
I tu i tu hdmi, i tu i tu urządzenie konwertuje i przesyła sygnał głosowy w formacie 'x' (takim, który TV jest w stanie przetworzyć).

Plus taki, że można pracować na obu urządzeniach niezależnie.

Dobrze kminie?:krol:
 
Do góry