Filmy Full Hd a kodeki

sagnum

New member
Witam am pentiuma 2.66 512 ramu radeona 9600 pro i chciałbym oglądać filmy HD w rozdzielczości 1920*1080 (16:9) tylko jest taki problem obraz z tego co widzę chodzi płynnie natomiast dźwięk się co jakąś sekundę przycina i zauważyłem że użycie procesora jest cały czas 100% może wicie co jest przyczyną może jakieś kodeki doinstalować?
 

lukilodz123

New member
Wszystko zależy w jakim kontenerze masz zapisane filmy. Jeżeli np mp4 lub mkv to polecam zestaw kodeków codec 8.3 jest tam to co potrzeba do odtwarzania mkv, avi, wmv a nawet jak nie to (np do napisów to polecam subedit player) wystarczy sciągnąć i doinstalować. Ja mam lapka FS Amilo z 446 MB ram i 1,6 celeron i ati radeon x200, do tego zestaw codec 8.3 i subedit i wszystkie filmy w 720p bardzo ładnie chodzą. Użycie procka jest między 60-80%. Na forum masz podane zalecane parametry jakie trzeba mieć na konkretną rozdziałkę (720p, 1080i, 1080p). Jeżeli komputer jest za słaby to i kodeki nie pomogą.
 

sagnum

New member
Sprawdzałem we właściwościach filmu i wyszło mi takie coś

Video : 837 MB, 8020 Kbps, 127.325 fps, rozdz. 1920*1080 (16:9), WMV3 = Windows Media Video 9, Obsługiwane

Audio : 13.37 MB, 128 Kbps, 44100 Hz, 2 kanał(y), 0x161 = Windows Media Audio 9.2, Obsługiwane
 

lukilodz123

New member
Jak widac film zakodowany jest kodekiem wmv a dzwiek wma. A jakiego odtwarzacza uzywasz? A dzieje sie tak z jednym filmem czy wszystkimi?
A czy ten pentium to celeron, 4, core duo, core 2 duo? Jezeli nie pomagaja te kodeki i subedit to sproboj gomplayer. Programik ma w sobie filtry, ktore odtwarzaja chyba wszystko co jest mozliwe i robi to bardzo sprawnie. Jezeli i to nic nie pomoze to albo twoj komp jest za slaby (procek i pamiec to nie wszystko, twoja grafika chyba nie ma wsparcia dla hd) albo cos z materialem filmowym jest nie tak.
 

lukilodz123

New member
Powiem tak , że obawiam się, że winą może być komputer. Ale może da się coś z tym zrobić. Uruchom defragmentację dysku/dysków, na których jest system i filmy. Bez tego się nie obędzie. Wklej zrzut ekranu z tym jakie masz kodeki i na jakim programie odtwarzasz. Winą może być złe ustawienie kodeków albo używanie zbyt ciężkich kodeków. Ramu też trochę mało do full hd 1080 zaleca się 1 GB. Jeżeli masz chęć i zapał to możemy coś z tym zrobić. Możliwe, że trzeba będzie usunąć wszystkie kodeki i zrobić porządek w rejestrze ale warto.
Decyzja należy do ciebie.
 

Marian111a

New member
Filmy HD

Sagnum !Stanowczo za malo pamięci ,może by 1g.pomogło nie zaszkodzi jak byś dał 2g,przynajmniej ja tak bym zrobił :eek:
POZDRÓWKA !
 
Do góry