filmy DIVX a dzwiek 5.1 problem

nergal

New member
Witam!
Panowie mam problem i pytanie.
Otoz posiadam telewizor Panasonic LX70P i pare dni temu kupilem kino domowe Panasonic SC PT150 ,

i niestety podczas odtwarzania moich starych filmow divx, niestety chodza tylko 2 kanaly +sub. w niektorych filmach chodzi takze centralny glosnik.
Napewno jest to zwiazane z kodowaniem dzwieku w danym filmie.

Ale czy da sie odtworzyc dziek w 5 glosnikach jakie posiadam ?? ze zwyklych filmow divx ?

filmy dvd chodza bez problemu, muzyka - dzwiek przeciez stereo i moge wlaczyc 5.1 przez magiczny knefel "super surraound" i rozchodzi sie w 5 glosnikach.

tak samo dzwiek z TV puszczony przez kino, moge tak jak wyzej wlaczyc 5.1

ale nie divx. ;/

dvd mam podlaczone euro do tv .
Prosze o odpowiedz, czy tak ma byc ? i niestety, tylko filmy dvd bede mogl ogladac ?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Sam sobie odpowiedziałeś "Napewno jest to zwiazane z kodowaniem dzwieku w danym filmie." Sprubuj w menu dvd poszperać ustawienia audio.
 

kegan

New member
Niestety mi również nieudało się wyciągnąć dźwięku 5.1 z divixa(sprawdzałe tylko na płytach DVD+ z nagranymi divixami jako dane),zawsza pokazuje mi tylko stereo,natomiast nagrałem ostatnio divixa5.1 na pendriva i o dziwo dźwięk poszedł na wszystkie głośniki(na wyświetlaczu pojawił sie DD).sprawdzę później jak to jest na wypalonej płycie cd z divixem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Jesli divx jest z audio stereo to ak chcesz odtworzyc 5.1 ?
Chodzi Ci chyba o symulacje 5.1 we wzmacniaczu.
Jest to sztuczne 5.1 i jesli wzmacniacz pozwala na to, to czemu nie.
Kwestia podłaczenia wyjścia audio z dvd do wzmacniacza.
Napisałeś " dvd mam podlaczone euro do tv" ... to nie ma znaczenia.
Chesz przecież mięc dźwiek ze wzmacniacza a nie tv.
Chyb, że tv jest tu "przelotką" dla audio. Może tu jest problem.
Spróbuj podłączyć dvd bezpośrednio (audio) do wzmaka.
Dokładnie przeczytaj wszystkie insrukcje.
 

nergal

New member
Leeonsjo :

tak ale muzyka- mp3 , jesli chodzi o kodowanie, jest w w systemie stereo, ale moge wumusic, odtwarzanie w 5.1 , gra i buczy we wszystkich glosnikach.

natomiast divx, dzwiek tez kodowany w stereo niestety tylko odtwarzany zostaje stereo,
w ustawieniach audio nic przydatnego juz niema.

kegan :
niestey niedysponuje pendrivem, ale chyba bede musial kupic, i sprawdze to
ale chodzi mi o divx ze sciezka audio stereo.

po sprawdzeniu na szybko w 1 albo w 2 filmach pokazalo mi sie DD w informacjach o sciezce, i istotnie gralo na w 5 glosnikach, a napewno w centralnym.

gatar :

Istotnie chodzi mi o symulacje dzieku w 5.1 w filmach divx, ze sciezka stereo.

symulacja ta udaje mi sie w odtwarzaniu muzyki, mp3, plyt audio, w odtwarzaniu dzwieku z tv ( kablowki, i anteny zbiorczej, i satelity- tuner sat.) w kinie domowym. moge wylaczyc ten efekt, i chodzi stereo, psrykne i gra we wszystkich glosnikach.
oczywiscie dziala tez na filmach dvd,

a wzmacniacz jak sadze mam w samym dvd, i do niego podlaczone glosniki wiec sila rzeczy dzwiek mam bezposrednio z dvd i amplitunera.



 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
W takim razie nie można jest to wina odtwarzacza i softu jaki ma do odtwarzania divx.Są filmy divx w formacie AC3 przeważnie wchodzą na 2 płyty sprubuj taki film.
 

nergal

New member
Leeonsjo :

Niestety niepocieszyles mnie :(
Nadal niemoge wymusic "super serand" w divx

Tak mam i takie filmy z kodekiem AC3, przewaznie wersje 2 plytowe, i tu jest juz troche lepiej, dziek rozklada sie na wiecej glosnikow, napewno gra w centralnym.

Sprobuje wlaczyc film z pendrive'a na , podlanczajac pod USB, moze w ten sposob sie da oszukac moj wspaniaaly odtwarzacz.
ale to za jakis czas, jak sprawie sobie taki gadzet.

Na stronie producenta, do mojego modelu niestety niema rzadnego upgrade'u softu, a szkoda .

zauwazylem tez ze odtwarzacz nieradzi sobie z odtworzeniem napisow, jesli plik z napisami ma inna nazwe niz plik z filmem. :(
to takze duzy minus.

Kino zostalo kupione takze z mysla o ogladaniu divx.

Moze poprostu za duzo wymagam od kina za 555zl , wiem ze niejest to jakas chorendalna kwota , ale spodziewalem sie czegos lepszego .

Coz, pozostal duzy niesmak ;/ sprobuje z tym USB
 

kegan

New member
nergal napisał:
http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=23314 :
Sprobuje wlaczyc film z pendrive'a na , podlanczajac pod USB, moze w ten sposob sie da oszukac moj wspaniaaly odtwarzacz.

Moze poprostu za duzo wymagam od kina za 555zl , wiem ze niejest to jakas chorendalna kwota , ale spodziewalem sie czegos lepszego .

Coz, pozostal duzy niesmak ;/ sprobuje z tym USB


Na 100% dźwięk z pedriva jest DD i słychać we wszystkich głośnikach

Co do divixa w tym modelu (chyba nietylko w tym) to panasonic nieco "olewa " ten kodek-pomijam dźwięk ale rozdzielczość pozostawia wiele do życzenia.Ja sobie radzę z divixem poprzez mantę za 150 zł i wrzucam jej "papier ścierny" i daje spojnie radę;)

P.s.
Zadałem sobie trochę trudu i powalczyłem z kinem oraz divixem-oto co udało mi sie z niego wyciagnąć
1.divix nagrany na płycie DVD,CD lub odtwarzany z pendriva nagrany z dźwiekiem 5.1(dla utrudnienia byłe trzy różne filmy sprawdzone gspotem) za każdym razem na wyświetlaczu rozpoznawany był jako sourrand(chyba dobrze napisałem),po wciśnięciu function również pokazywał ten znaczek i głos pięknie rozchodził sie we wszystkich głośnikach-bez żadnego wymuszania.
2.divix nagrany na płycie DVD,CD lub odtwarzany z pendriva nagrany z dźwiekiem stereo zawsze rozchodził sie na przednie głośniki i nigdy nieudało mi sie zmusić panasonica do aby puścił dźwiek na wszystkie kolumny.
3.podłączyłem do wejścia audio(L/R) mantę i film divix 5.1 po ustawieniu w panasie "movie" poszedł na wszystkie głośniki , a film divix stereo niestety tylko na przód

Reasumując wygląda na to że z divixa (stereo) dźwięku nie puści się na wszystkie kolumny :( a co dziwne mp3 jak najbardziej tak.
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
A ja mam pytanko do posiadacza zestawu SC-PT150.

Czy na wyświetlaczu można wyświetlić aktualny czas-zegarek?
A jeśli tak to czy przy wyłączonym sprzęcie zegarek cały czas jest na wyświetlaczu?
 

BaLoNiaRz

New member
Ludzie od dawien dawna divix był dostepny tylko na kompie aktualnie jest era dvd niebawem blueray a wy dalej macie problem z divixami??Kupujesz jedan z drugim kino domowe po co ono jest do filmów ze scieżka 5.1 lub dts(jeszcze lepiej) a wy profanujecie te kina zapodajac divixa (bo pewnie za darmo z netu sciagniety z bele jakim obrazem ale co mi tam ogladalem nie ),wlaczasz divixa wlaczasz w ampie Pro Logic i jest dzwiek 5.1 tylko nie taki jak ma byc ludzie bo z kazdego kanalu idzie ten sam sygnal czy o tym wiecie diviksiarze??
Idz wypozycz film szklana pulapka4,ultimatum borna czy zabójce zobaczysz jak maja pracowac tylne glosniki (Żal)
 

wolfikx

New member
@BaLoNiaRz

Nie zakładaj, że każdy potrzebuje super dźwięku. Niektórzy lubią jak im skarpetki smierdzą a inni śpią nago.:rolleyes:
A co ma piernik do wiatraka??

W zupełności rozumiem, że ktoś chce cieszyć się dźwiękiem na wszystkich głośnikach.
Ja często puszczam na amplitunerze Yamahy radio stero modulowane do systemu 5ch stereo. Za to moja znajoma słucha tylko w stereo.

To, ża panasonic nie pozwala na 'udawanie' Pro Logica na 5+1 z divx-a gdzie jest tylko kanał stero jest bardzo dużym minusem.

Jak dla mnie to użytkownik powinien decydować ja chce słuchać. Jeden woli stereo drugi spełdo stereo na 5+1. I czy to jest profanacja - tego bym nie powiedział.

A tak wogóle to ostatnio Manta wydała zajefajny wzmacniacz lampowy - tylko STEREO:)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Tak... przypominają mi się czasy, kiedy wchodził VHS.... oglądaliśmy w akademiku dziesiątą kopię. Obraz był rozmyty, dźwięk dudniący lub terkoczący ale obejrzeliśmy w ten sposób wiele wartościowych filmów. Na bardziej komfortowe oglądanie nie pozwalała wtedy technika bądź cenzura. Dziś cenzury nie ma, technika poszła do przodu, pozostaje tylko ludzkie ograniczone myślenie. Zastanawia mnie, dlaczego ludzie kupują przyzwoity, markowy sprzęt a później żal im paru złotych na wypożyczenie filmu?
 

BaLoNiaRz

New member
HAha pablo o to mi własnie chodzi maja kina domowe,wydaja kupe kasy na dvd ze skalerem nawet hd dvd toshiby po to tylko zeby ogladac divix duzo wam do szczescia nie potrzeba widze jestescie jak moj brat juz ogladal AvP2 na diviksie poł roku temu (ma kino domowe yamahy z prismami gra wystarczajaco zeby go nie profanowac divixem ale nie juz ogladal) jutro jest premiera Avp2 na DVD wpadne do niego i pokaze mu co go ominelo.A moze niektozi nie wiedza ze film dvd ze sciezka audio 5.1 inaczej odbiera niz divix w pro logicu?Moim zdaniem jest az tak duze zacofanie albo bieda ze ludzie wola divix wpadnijcie do mnie ja wam cos pozycze za 5zeta(haha)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
BaLoNiaRz napisał:
Moim zdaniem jest az tak duze zacofanie albo bieda ze ludzie wola divix
Bieda chyba nie, bo kupują drogi sprzęt - tylko po co tyle płacą za sprzęt żeby w końcu oglądać divX-a? Chyba tylko dla szpanu bo i tak nie poznają prawdziwej wartości tego sprzętu.
 
Do góry