Filmy Blue-ray na HD Ready

hitman47

New member
Witam, jestem nowy na tym forum. Chciałem spytać czy jest możliwość oglądania filmów blue ray na telewizorze plazmowym SAMSUNG PS 42 B 450 ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście! Podłącz odtwarzacz przewodem HDMI ( lub component) i ciesz się pięknym obrazem.'
Pozdrawiam
 

przemo55

New member
Ale ten TV obsługuje rozdzielczość 720p, a filmy blu ray sa w 1080p, Dobrze muwie ?


Dobrze mÓwisz, jednak nie ma to wielkiego znaczenia, obraz i tak zostanie przeskalowany do rozdzielczości tv, a hd na tym tv wygląda bardzo dobrze ;) Było już wiele dyskusji czy faktycznie 1080p jest potrzebna i zauważalna, ja uwazam że mi jeszcze przez jakiś czas hd ready starczy
 

hitman47

New member
Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi, możecie jeszcze polecić jakiś odtwarzacz Blu ray ?

... aha a czy ten przeskalowany obraz będzie dużo gorszy od normalnego 1080p ?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi, możecie jeszcze polecić jakiś odtwarzacz Blu ray ?

... aha a czy ten przeskalowany obraz będzie dużo gorszy od normalnego 1080p ?

Nie. W najgorszym razie będzie tylko 2,6 razy gorszy. Na tym telewizorze wyświetlane są tylko 786.432 (1024x768) piksele z 2.0736.00 (1920x1080) nagranych w materiale źródłowym.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie przejmuj się za dużo cyferkami, kup sobie odtwarzacz BD i ciesz się pięknym obrazem i dźwiękiem, jeżeli masz odpowiedni wzmacniacz!
Co do odtwarzacza to do kompletu przydałby Ci się chyba jakiś Samsung poczytaj na forum jest o tym dużo wątków...
 

JackS.

New member
Bez reklam
No dobrze, a jak ten TV poradziłby sobie z PS 3 ?
A czemu miałby sobie nie poradzić? Tak jak każdy TV HD Ready obraz będzie wyświetlał. Gry w rozdzielczości 720p będzie wyświetlał w pełnej jakości. Materiały w 1080i lub 1080p w takiej jakości, na jaką pozwala matryca, czyli 1024 x 768.
 

mataman

New member
Bez reklam
Czyli 720p to wg Ciebie 1024x768? No ciekawe, ciekawe.

Oczywiście tv sobie poradzi ale będzie się to miało nijak do fullHD.
 

hitman47

New member
Na allegro widzialem odtwarzacze samsunga za 329 zł. Może coś takiego. Ale nie wiem czy na tym TV obraz sie bedzie wogule różnił od normalnego DVD.
 
Ostatnia edycja:

hitman47

New member
A może ktoś z was ma telewizor plazmowy z rozdzielczością 1024x768 podłączony do PS3 ??
Jak myślicie opłaca sie kupować tą konsole to tak słabego telewizora ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o słabości takiego TV. Tak jak wcześniej napisałem za dużo przejmujesz się cyferkami.
Przy 42 calach z odległości 3m wielu osób nie widzi róznicy nie wiedząc jaki TV ogląda! Widziałem taki pokaz w praktyce...
Trzeba mierzyć siły na zamiary i swoje potrzeby a nie kupować tylko dlatego, że jakiś TV ma naklejkę Full HD i sprzedawca go zachwala...
W wielu przypadkach TV HD Ready sprawdzi się bardzo dobrze i nie ma czym się przejmować. Oczywiście jeżeli masz pieniądze to kup dobry model Full HD, ale TV HD Ready też się dobrze sprawdzi i z konsolą PS3 i odtwarzaczem Blu-Ray jak i z każdym innym urządzeniem.
 

hitman47

New member
Kilka dni temu kupiliśmy ten tv wcześniej byl panas 37 cali ale sie ptrzaskał :)
Nie wiem czemu teraz nie kupiliśmy full hd ale coż trudno się muwi, ale co to wogóle jest za rozdziałka 1024x768 to ja mam na 15-calowym monitorze. Dziwne to jakieś nie sądzisz ?
 

hitman47

New member
Ok dzięki za pomoc, a możesz jeszcze podać link do tych tematów o tej rozdzielczości bo coś nie mogę znaleść. Pozdrawiam
 
Do góry