Filmbox HD na C+ ??

Szemot

New member
Co to jets ten kanał Filmbox HD ?? Nagle odpalam dekoder i widze, że nowe kanały Filmbox, Filmbox Extra i Filmbox HD. Jakośc Naprawde bardzo dobra chociaż typowa bolaczka gładkich scen z niskim bitrate nieco przeszkadza ale jest cos czego nie ma zadna inna stacja w HD na cyfrze. Mianowicie dzwiek z lektorem DD5.1 Coprawda wole uzywać bez lektora ale tego sie nie spotykało dotad na Cyfrze +. Jednoczesnie nie słysząłem o tym kanale i nikt nie pisał jakos tu na forum. Czy to darmowe bedzie czy tylko testowo darmowe ??
 

Lech

New member
Bez reklam
Szemot napisał:
Jakośc Naprawde bardzo dobra

Jak chcesz porównać jakość to wejdź w tej chwili Na Canal+ film HD, gdzie właśnie leci Apocalypto, następnie przełącz na Filmbox HD. Zobaczysz różnicę i to kolosalną.
 

Szemot

New member
No szczerze mówiąc to trudno porownywac czarnobiały film do kolorowego pod wzgledem jakosci. Ale szczerze Ci powiem ,ze zarówno ja jak i laicy w tym domu mówią, że przynajmniej porównując jakośc tych dóch filmów, Apocalipto przegrywa. rzecz jasna sa gusta i gusciki no ale tu nie jest to tylko moje zdanie. Popatrzymy innego dnia jak bedzie cos bardziej... kolorowego :-]

Jarmalik - Byc może. Cyfrę+ a nie ogólnie o wszystkie stacje, Po zatym mówię to jako raczej ciekawostka a nie rarytas bo wg mnie 5.1 z lektorem mija sie z celem bo ównie dobrze mógłby byc stereo a wasciwie efekty beda te same bo zubozobe przez lektora i przyciszenie oryginalnej ściezki. wiec podniecac sie, ze na Nce to od pół roku tez nie ma zabardzo po co.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Szemot napisał:
Jarmalik - Byc może. Cyfrę+ a nie ogólnie o wszystkie stacje, Po zatym mówię to jako raczej ciekawostka a nie rarytas bo wg mnie 5.1 z lektorem mija sie z celem bo ównie dobrze mógłby byc stereo a wasciwie efekty beda te same bo zubozobe przez lektora i przyciszenie oryginalnej ściezki. wiec podniecac sie, ze na Nce to od pół roku tez nie ma zabardzo po co.

Nie podniecam się lecz informuję że to nie nowość choć faktycznie nie zwróciłem należytej uwagi że chodziło ci tylko o platformę cyfry a nie pozostałe. Poza tym tak jak Ty, także sądzę że dużo lepiej ogląda się film z oryginalną ścieżką dźwiękową ewentualnie z napisami. Mam zarówno cyfrę jak i n-kę. Pakiet FilmBox oglądałem właśnie pół roku temu przez miesiąc kiedy był promocyjnie dostępny dla wszystkich. Jakość filmów na kanale HD była niezła, ale nie powalająca. Co do repertuaru - było tylko kilka filmów na krzyż - niezbyt mnie interesujących więc trudno mi się wypowiadać.
 

ramzes_1981

New member
Witam Was. Debiutuje na forum i może nie aż tak znacząco , ale mam ważne pytanie. Jestem abonentem Cyfry + posiadam dekoder PRV HD. No i odbieram oczywiście kanał FILMBOX HD , ale kiedy włącze go i chwile na nim '' posiedze" to pisze - BRAK SYGNAŁU SPRAWDŹ ANTENE. Inne kanały HD działają czyli C+ SPORT HD , C+ FILM HD , HBO HD , NGCH HD , EUROSPORT HD. Czy ktoś z was ma podobny problem? Czy to wina testu technicznego czy może ustawienia anteny? Pozdrawiam i prosze o odpowiedź.
 

walt

New member
U mnie po prostu znika obraz lub dźwięk na parę sekund następnie sie pojawia(Ferguson 8800HD)
Na innych kanałach HD Cyfry nie stwierdziłem tego zjawiska...
 

savior

New member
Witam
Ja na tym kanale mam takie jazdy (nieraz) ze obraz migocze (są takie przeskoki co sekunde) albo dzięk nie jest zgrany z obrazem
Tuner to DM 800 HD
 

siwy25

New member
Witam!
Mam Philipsa PVR HD, kanały FB, FBEXTRA grają bez zarzutów na FB HD oglądałem w całości min ,,Pinokio'',Sin City-Miasto...'',Mali agenci...'',Mroczna Argentyna'' i też wszystko było bez usterek ale we wtorek na ,,6 Batalion'' pod koniec filmu zanik dżwięk,przełączyłem na moment na inny kanał wróciłem i już dzwięk był! napewno jeszcze c+ testuje jeszcze coś poprawiają, miejmy nadzieję że od 1 czerwca wszystko będzie ok!
Pozdrawiam
 

DanielS

New member
Na wszystkich tunerach opisywane dolegliwości wystepują. Sądzę , że się dotrą i będzie ok. Mam podejrzenia , że to wina Simulcryptu ale pewności nie mam :) Kiedy promocyjnie te kanały były FTA takich usterek nie było ...
 

Szemot

New member
siwy25 - ok dzieki. Może narazie 7.5 ale napewno nie bede placil za to 15 zł po promocji bo jakośc moze i jest ale repertuar niezbyt. wiec pewnie jak wiekszosc zostane przy C+ HD bo to HBo tak jak kiedyś za czasów Wizji TV było o niebo lepsze od C+ to po bankructwie Wizji TV HBO upadło na psy i teraz ledwo sie podnosi.

A co do reszty to problemy wystepują bo to testowy kanał nadal wiec to jesczze potrwa pewnie tydzień do miesiąca
 

arsenal

Moderator
VIP
Zacięcia i zawiech na FilmboxHD były, są i będą dopóki SPi cos z tym nie zrobi. Tak to nadaja ze Słowacji i nie reagują na te problemy od początku nadawania Filmboxów w N.
 

KwaK-0

New member
brak filmbox

A wie ktoś może czemu dzisiaj od godziny 10:00 zniknęły wszystkie filmboxy? Nazwa programu jest ale ciemno i głucho.

I podobnie jest jeszcze z HBO HD ! :(
 
Do góry