Film z Sony Vegas na stronie internetowej

Gucio50

New member
Bez reklam
Chciałbym umieścić, mamy dość szybki internet, na stronie internetowej obok obrazków z wakacji film.

Mam takie dylematy:
1. Jakie najlepiej rozszerzenie klipu filmowego wybrać, aby koleżanka żony, wchodząc na stronę po kliknięciu w link lub miniaturkę obekrzała film, bez konieczności instalacji różnych dodatków.

2. Jkie rozszerzenie, dla kolegi bardziej kumatego, by obejrzał film w dużej rozdzielczości.

Filmy wytwarzam za pomocą Sony Vegas 10 HD, mam więc pewne panowanie nad bitrate oraz nad kontenerem(rozszerzenie)


Czy avi, m2ts czy wmv czy moze cos jeszcze innego ktoś mi poleci.

Najlepiej kawałek kodu HTML, który wyświetli miniaturkę z pliku Kaczuszka.jpg, pokaże link do "Film z zoo", a po kliknieciu myszką w miniaturkę lub link wyświetli bezproblemowo klip kaczuszka.m2ts lub costam innego ( w sensie rozszerzenia).

Wstyd się przyznać ale widziałem różne rozwiazania i zadne mi sie nie spodobało. Najlepiej by było jakby się uruchomił windows media player, a kolezanka zony myszką go zatrzymywała, zwiekszał , zmniejszała itd itp.


Z góry wielkie dzieki. :krol:
 

viValdi

New member
Bez reklam
musiałbyś postawić streaming server np. na bazie VideoLAN VLC bo darmowy. Próbowałem, ale dla mnie jest to droga przez mękę i zajęcie na pełny etat na co nie mogę sobie pozwolić; i nie chcę.

Lepiej wykorzystać YT lub Vimeo jako serwery streamujące a na stronie zrobić tylko "okładkę" - no ale filmiki będą max 10min, czyli trzeba podzielić na rozdziały lub "wyskoczyć z kaski" i zapłacić za dłużesze podukcje.
 

larek

New member
Vimeo nie ma ograniczenia czasu filmu do 10 min.

Skoro masz stronę internetową, to można umieścić plik z filmem na serwerze, link do pliku na stronie i jak ktoś w niego kliknie, to pojawi mu się standardowe okienko windowsa z pytaniem, czy uruchomić, czy zapisać. Jak wybierzemy, że uruchomić, to plik zostanie otwarty w domyślnym odtwarzaczu na danym kompie. Jak wybierzemy zapis, to się zapisze na dysku i też będzie go można odtworzyć.

Chyba, że źle zrozumiałem i nie masz "swojej" strony, a link chcesz umieścić na jakiejś "obcej". W takm przypadku lepiej skorzystać z Vimeo. Jak nie chcesz, aby obcy ludzie mieli dostęp do filmu, to można założyć hasło i podać go tylko zainteresowanym. Na Vimeo filmy mogą być fullHD (nie jakieś tam 720p na YT). Ograniczenie darmowego konta jest w zasadzie jedno - jeden film w HD na tydzień.

Co do rozszerzeń, to uważam, że w wersji lite - dla koleżanki żony - WMV. To powinno ruszyć na większości kompów (tylko nie przesadzaj z parametrami filmu, inni nie mają zapewne takiego mocnego kompa, jak masz Ty :) ). Dla kumatego kolegi - m2ts. Vimeo przyjmie oba rodzaje.
 
Ostatnia edycja:

gaspar

New member
Mogę na serwerze umiescić plik ZooWeWrocławiu.m2ts

No to umieść tego m2ts, a odbiorca po ściągnięciu go z serwera niech zapoda w jakimkolwiek playerze, który kuma m2ts'y zachowując jakość - np. MPC HC, TMT3, czy jakiś inny. Jeśli WinMPlayer to najlepiej przekodować do wmv, albo mp4 - przy okazji możesz zjechać z bitrate'em, żeby się szybciej ściągnęło klientowi ;) Możliwości jest naprawdę sporo :mrgreen:
 

larek

New member
Jeśli plik bedzie wrzucony na serwer, to nie musisz korzystać z Vimeo. Podajesz na stronie link do pliku (ścieżkę dostępu) i tyle. Ewentulanie dajesz ładny obrazek, który jest tym linkiem.

Jeżeli natomiast wrzucisz plik na Vimeo (chyba lepiej, bo nie tracisz miejsca na swoim serwerze), to na stronie umieszczasz link do tego filmu na Vimeo (z Vimeo pobierasz odpowiedni kod html, który spowoduje umieszczenie na Twojej stronie okienka z odtwarzaczem).

Różnica jest w zasadzie taka, że film z Vimeo jest w "ich" okienkowym playerze, a w przypadku własnego serwera, film odtwarzany jest przez domyślny player na kompie.

Kurcze, jak znajdę trochę czasu to wrzucę przykład. Ale nie obiecuję, bo trochę zajęć mam :(

-----edit:

żeby nie było, że jestem leniem:

link wykasowany - kto chciał, to widział :)

Jak chcesz zobaczyć kod html, to wystarczy prawym przyciskiem kliknąć gdzieś na stronie i wybrać z menu "zobacz kod źródłowy", albo jakoś tak podobnie - zależy od przeglądarki, którą masz. Wielkość okienka filmu z Vimeo może być ustawiona przez Ciebie dowolnie.

-----edit2:

Rzuciłem okiem na Twoją galerię zdjęć. Ładnie to wygląda i myślę, że rozwiązanie z Vimeo będzie bardziej pasowało do reszty. Umieszczenie pliku na serwerze wymaga w zasadzie najpierw jego ściagnięcia, a film z Vimeo (czy YT) odtwarzany jest w "locie". To bardziej pasujące rozwiązanie do Twojej galerii zdjęć.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
wydaje mi się że to nie Twoja strona, tylko strona buchaltera na której udostępniono Ci mozliwość umieszczania zdjęć. Najpierw proponowałbym Ci wykupić sobie domenę, załozyc własną stronkę i dopiero myśleć o filmach
 

viValdi

New member
Bez reklam
No widzisz Gucio, podszywasz si? pod nie wiadomo kogo ;-)
Kup sobie jeszcze jedna domene np buchalter_reaktywacja a wtedy streamy wideo same beda lecialy

Sorry w pociagu dopadla mnie glupawka i musialem
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No widzisz Gucio, podszywasz si? pod nie wiadomo kogo ;-)
Kup sobie jeszcze jedna domene np buchalter_reaktywacja a wtedy streamy wideo same beda lecialy

Sorry w pociagu dopadla mnie glupawka i musialem

Gucio50, podszywa sie pod ... ... ... samego siebie. To jest dppiero mega megalomania. :-D

Jestem właścicielem domeny www.buchalter.com.pl, jest ona nijaka, specjalnie aby nikt nie miał pokus do hackowania, a spełnia pewna funkcję, jako właściciel Agencji Buchalter s.c. jestem zobowiązany do tajemnicy.

Mam strone z fotkami z wakacji, www.buchalter.com.pl/galeria.

Jak widzicie, to co trzeba mam wykupione i umieszczone na serwerze komercyjnym. Nie chce mi sie stawiać serwera www w firmie, po co mi to?

Ja to bym jazdy pociagiem, bo to niebezpieczna rozrywka, znacznie ograniczył.:mrgreen:


Na tej stronie z fotkami, umieszczę , dzieki Waszym radom za kilka dni , najpierw jeden a potem filmy do każdego zestawu zdjęć. Niestety są one nawer 2 godzinne a często HD .m2ts.

Muszę popracować nad długoscią i HD-owością.

Na razie to mam taki problem ... ... ...
Opiszę go zresztą w "Sony Vegas, jak to zrobiłem", w wątku viValdiego, on sie na tym zna.:krol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry