Film z PC'ta na plaźmie

pejot

New member
Witam

Czy jest możliwośc oglądania filmu z PC'ta na plaźmie po D-sub na całym ekranie czy tylko w oknie odtwarzacza, bo walcze już troche i nie daje rady. Poprostu jak wrzucę obraz na TV i dam opcje "pełny ekran" to mi wraca na lcd'ka a na TV tylko tapeta zostaje??
 
Ostatnia edycja:

hubertc

New member
Z tego co napisałeś wynika, że masz podłączone dwa monitory (w tym jeden to plazma) i pracują w trybie rozszerzonego pulpitu. W tej sytuacji zawsze pełny ekran będzie na głównym monitorze.

Masz dwa wyjścia:

1. Ustawić plazmę jako monitor główny..

2. Używać monitorów w trybie klonowania, tzn to samo na każdym z nich. W tym wypadku oba monitory muszą pracować w jednakowej rozdzielczości co może być trochę nie wygodne.

Wszystkie te opcje znajdują się w oprogramowaniu karty graficznej (ati catalyct control center lub nvidia coś tam lub coś jeszcze innego ;)).

Jeżeli natywną rozdzielczość plazmy obsługuje Twój lcd to wybrałbym opcje z klonowaniem (kopiowaniem obrazu).
 

pejot

New member
witam

No własnie, klonowanie - obraz jest na jednym i drugim ale film tylko na lcd'ku ( w okienku i na pełnym ekranie) na TV tylko czarny prostokąt z napisami :(
 
Ostatnia edycja:

pejot

New member
A więc tak, doszedłem do tego ,że mam ustawione ekrany w trybie jaki najbardziej mi pasuje-DualView(tryb wieloekranowy rdzenny,kazdy ekran ma swoją rozdzielczość, głębię kolorów i tempo odświeżania), i obraz jest OK ale tylko obraz, nie wyświetla napisów które na lcd są.

A tryb overlay - nigdzie się na coś podobnego nie natknąłem nawet nie wiem gdzie tego szukać. Mam panel sterowania nVidia i cały jest po polsku więc może po polsku się to jakoś nazywa?
 
Ostatnia edycja:

hubertc

New member
Próbowałeś ustawić ekran plazmowy jako "1" ??

Overlay powinien gdzieś być.. Jak to się po polsku nazywa to nie wiem, ale chyba i tak by nie pomogło jeśli obraz już masz.

Jak wyświetlasz napisy? Robi to program (np. subedit player) czy filtr (np. DirectVobSub)??
 

pejot

New member
hubertc napisał:
Próbowałeś ustawić ekran plazmowy jako "1" ??

Próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i ten DualView najbardziej mi pasuje tylko te napisy

hubertc napisał:
Jak wyświetlasz napisy? Robi to program (np. subedit player) czy filtr (np. DirectVobSub)??

Subedit jest domyślnym odtwarzaczem u mnie więc cokolwiek odtwarzam leci przez niego i na monitorze napisy mam a na tv nie
 

hubertc

New member
Hmm ciężko mi coś jeszcze wykombinować.

Mi osobiście przy podłączonych dwóch monitorach (jeden po vga drugi dvi) chodzą i filmy i napisy - te z filtra i te z subedita, i to w trybie klonowania, jak i rozszerzenia.

Może faktycznie opcja "overlay" by coś zmieniła. Spróbuj zmienić język w sterownikach ;).

I jeszcze jednego spróbuj: wspomniany wcześniej filtr DirectVobSub ( download ) Kto wie, może on będzie pokazywał te napisy?


Cały czas obstaje przy swoim, że gdy ustawisz plazmę jako monitor główny to tam będziesz miał wszystko cacy, a gorzej ewentualnie na lcdku. Oczywiście mogę się mylić.

Niech ktoś z użytkowników nvidii się wypowie.
 

pejot

New member
No to mam wszystko: obraz + napisy :wink:

Zanim wziąłem się za DirectVobSub'a znalazłem DivxG400. Program rezyduje w pamięci i uaktywnia się w momencie rozpoczęcia odtwarzania filmu. Pojawia się wtedy ikona na belce przy zegarze. Możemy ustawiać wielkość czcionki , połozenie itd. itp. Napisy są skalowane i dodawane do każdego strumienia overlay niezależnie od numeru ekranu. Jedyna rzecz to nie wygaszające się napisy po zakończeniu dialogu, które wyświetlają się do czasu pojawienia się nowych (przynajmniej u mnie tak to wygląda, może coś zle poustawiałem :???:)
Jak będę miał chwile to sprawdze tego DirectVobSub'a , jak będzie lepiej to dam znać.

Póki co Dzięki za zainteresowanie i pomoc :eek:k:

No i już pełen sukces. Okazuje się że niepotrzebnie instalowałem DivxG400 ponieważ napisy dodawane do strumienia video można ustawić w ffdshow którego zresztą miałem i co wazniejsze nie ma problemu z "wiszącymi" napisami przy braku dialogu :D .

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

hubertc

New member
Ciesze się że działa. Czyli Subedit był winien, DirectVobSuba nie musisz sprawdzac, działa na tej samej zasadzie co DivxG400.

A co do ffdshow to właśnie tam standardowo jest DirectVobSub :D
 

PiotReG

New member
pejot napisał:
A tryb overlay - nigdzie się na coś podobnego nie natknąłem nawet nie wiem gdzie tego szukać. Mam panel sterowania nVidia i cały jest po polsku więc może po polsku się to jakoś nazywa?

Overlay to po polsku nakładka.
 
Do góry