Film sbs napisy w 3d

sqniarz

New member
Mam problem odnośnie wyświetlania napisów w filmie .mkv. Napisy są w pliku srt. Film odpalam z komputera podłączonego do telewizora przez hdmi. Używamy do tego programu splash pro. Problem w tym że gdy włączam w telewizorze side-by side aby z dwóch obrazów zrobić jeden napisy przestawiają się część jest po prawej stronie a część po lewej. Próbowałem 3d subtitles ale on tworzy jakiś plik sup którego program nie obsługuje. Co należy zrobić aby napisy wyświetlane były prawidłowo. Dodam że telewizor to Sharp 830e.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam problem odnośnie wyświetlania napisów w filmie .mkv. Napisy są w pliku srt. Film odpalam z komputera podłączonego do telewizora przez hdmi. Używamy do tego programu splash pro. Problem w tym że gdy włączam w telewizorze side-by side aby z dwóch obrazów zrobić jeden napisy przestawiają się część jest po prawej stronie a część po lewej. Próbowałem 3d subtitles ale on tworzy jakiś plik sup którego program nie obsługuje. Co należy zrobić aby napisy wyświetlane były prawidłowo. Dodam że telewizor to Sharp 830e.

Proponuję zapoznać się z tą podpowiedzią z innego forum :
Troche zupdatowalem swoja wiedze i okazalo sie ze w nowszych firmwarach przynajmniej samsung sie poprawil i jest mozliwosc prawidlowego ogladania takiego filmu SBS z zewnetrznymi napisami wyswietlanymi na obie polaryzacje - czyli wlasciwie !

Co musi byc spelnione - napisy w formacie .srt oczywiscie z dokladnie ta sama nazwa pliku z plik filmu ( oczywiscie tylko z koncowka .srt i teraz najwazniejsze - sam plik mkv z filmem musi NIE ZAWIERAC w sobie jakichkolwiek napisow ( w kontenerze ma byc jedynie sciezka obrazu i dzwieku ) - jesli sa w pliku mkv jakiekolwiek napisy wbudowane - nalezy je usunac co jest prosta operacja i mozna ja zrobic przy pomocy np. mkvmerge GUI. Czyli odznaczamy po otwarciu w programie wszystko co nie jest obrazem i dzwiekiem i muxujemy jako nowy plik. Nastepnie stary usuwamy i ustawiamy nazw pliku napisow srt na taka sama jak nowy plik. I wszystko idzie jak zloto ...
smile.gif
Samsung zmadrzal, wczesniej ( probowalem kilka wersji firmwaru wstecz napewno to nie dzialalo . Pozniej to juz tylko kopiujemy plik na pena czy HDD ktory podlaczamy do TV lub udostepniamy taki plik w AllShare na PC ( co jest duzo prostsze ) i cieszymy sie wersja 3D z slicznymi napisami. Mam nadzieje ze pomoglem !
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Ściągnij sobie program 3dSubtitler i sam sobie przerób napisy do własnych potrzeb 5 minut roboty, program znajdziesz u wujka google jest za free :) plik napisów musi być srt i jest to program specjalny właśnie do filmów 3D SBS :)
 

onyx84

New member
Siemka. no spoko objaśnienie tylko że mam lg 47lw650t a nie samsunga.
A co do programu jest dla mnie zrozumiały tylko co dalej mam zrobić z tymi trzema plikami wynikowymi z konwersji?
moj tv ich nie widzi.
 

mietka

New member
Ściągnij sobie program 3dSubtitler i sam sobie przerób napisy do własnych potrzeb 5 minut roboty, program znajdziesz u wujka google jest za free :) plik napisów musi być srt i jest to program specjalny właśnie do filmów 3D SBS :)
Świetnie napisane tyle tylko,że ten program nie zawsze działa tak jak należy,o czym już wcześniej pisałem.
 

rybka234

New member
Witam po raz pierwszy na tym forum.
Obecnie mój zestaw to komputer "blaszak" z playerem PotPlayer. Telewizor SONY Bravia jest podłączony pod kartę graficzną przez port HDMI. Dźwięk z komputera idzie jako 5.1 bezpośrednio do wejścia 5.1 "zabytkowego" amplitunera. Oglądam TYLKO filmy z napisami, bo nienawidzę filmów z lektorem.

Chcę kupić Sharpa LC-60LE830E. Więc oczywiście chciałbym na nim również oglądać filmy 3D (w formacie SBS, w kontenerze mkv, z dźwiękiem dts) tylko z napisami.
Czytam na forum, że są z tym problemy. Czy ktoś może mi odpowiedzieć, jak będzie działał Sharp. Czy napisy będą prawidłowo odtwarzane?
 

rybka234

New member
Jako że nikt mi nie pomógł postanowiłem sam odpisać na mój problem. Sądzę, że ta informacja się przyda.
Kupiłem Sharpa LC-60LE830E. Podłączyłem go przez "zwyczajny" kabel HDMI (taki "za 5zł" z Allegro) do mojego komputera (komputer "blaszak" z kartą grafiki z wyjściem HDMI). Do odtwarzania filmów SBS lub OU używam playera PotPlayer. Player umożliwia ustawianie wyświetlania napisów do filmów w wersji SBS i OU. Więc NIE MA ŻADNYCH problemów z wyświetlaniem napisów dla filmów 3D.
Filmy 3D (SBS lub OU) są nagrywane w jakości 1080p i do ich oglądania używam rozdzielczości 1920x1080.
Natomiast filmy typu avi albo 720p lepiej jest oglądać w niższej rozdzielczości 1360 x 768, gdyż interpolacja filmów o szerokości np 640 pikseli do 1920 pikseli nie przebiega płynnie. Albo mam za słaby procesor albo kartę. Wyświetlanie takich filmów na ekranie 1360 pikseli idzie idealnie płynnie. Trochę to jest niewygodne przełaczanie rozdzielczości w komputerze dla filmów 3D, ale trudno. W końcu raz na tydzień gdy oglądam jakiś film 3D to nie jest aż taki problem.
Pozdrawiam maniaków 3D :))
 

betek

Member
mam problem, przerobilem napisy na 3d, wmuxowalem w film, niekiedy sa normalne napisy, czyli dobre, a niekiedy kursywa i nic nie widac, tak jakby uciete... mam sharpa 60le830e, moze ktos pomoc?
 

moster

New member
Problem

mam problem, przerobilem napisy na 3d, wmuxowalem w film, niekiedy sa normalne napisy, czyli dobre, a niekiedy kursywa i nic nie widac, tak jakby uciete... mam sharpa 60le830e, moze ktos pomoc?

Mam ten sam problem na tym samym modelu, tyle że 52 cale.

Wmuxowałem napisy w film mkv, a przedtem przerabialem napisy srt w 3Dsubtitler.

Napisy widzi - poprzez odpalanie USB, bo DLNA serwery to żenada, same problemy z tym Sharpem - ale połowa z nich jest pochylona, że nie idzie ich odczytać. Da sie cos z tym zrobic? Probowalem wszystkiego - w napisach nie ma kursyw (jesli byly, to je usuwalem wszystkie, ale to bez znaczenia). Robilem wszystkie mozliwe opcje w 3D Sub i nic.

Wkurza mnie, bo Sharp nie odczytuje ŻADNEGO formatu z napisami. Jakbym wiedział, ze taka porazka, zastanowiłbym sie nad innym TV, a na pewno inna marka. Bo nie dość, że siec w Sharpie stoi na niskim poziomem, z DLNA tez nie idzie nic zrobic, bo ine wyswietla napisow w softsubie, a tv nie widzi zadnego formatu, wiec nie sposób nic zrobic...

Proszę o pomoc, bo juz mi rece opadają. Jestem rozczarowany chwalonym tu i ówdzie Sharpem...
 
Ostatnia edycja:

Bizon1980

Member
Widzę, że problem nie rozwiązany wkurza mnie to bo probowalem juz chyba wszystkiego a dalej z napisami jest klopot czyli raz wyswietla dobrze a raz kursywa i nic nie widać. czy naprawde nikt nie wie jak rozwiązać ten problem. Nie lubie lektora ani tym bardziej dubbingu. interesuje mnie tylko jakosc Hd w 3D z napisami a Tv się opiera:(
 
Do góry