Film miejscami przycina

1qazxsw2

New member
Witam!

Chciałem pierwszy raz obejrzeć prawdziwy film HD w rozdzielczości 1080 punktów lecz miejscami mi przycina tzn. odtwarza płynnie lecz co około 1 sekundę jest krótkie przycięcie ekranu lub przycina kompletnie. Krótkie przycięcie jest w programie Crystal Player oraz Media Player Classic, kompletnie przycina w VLC Media Player. To przycięcie ekranu nie występuję jak odtwarzam w ALLPlayer lecz tam nie ma możliwości wybrania ścieżki dźwiękowej (film ma dwie - rosyjską[domyślna] i angielską). Czy ktoś może mi polecić albo jakieś kodeki które mi to przycięcie skorygują lub doradzi jak w ALLPlayer można wybrać ścieżkę dźwiękową?

Dzięki z góry za pomoc!

Film w formacie *.mkv
Specyfikacja mojego PC:
Płyta główna - Asus P5N32-E SLI
Procesor - Core2 Duo E6420 (~2133 MHz)
Karta graficzna - GF 8800GTS 640MB
Ram - Geil DDR2 PC800 Dual Ultra 2x1GB
 

crasher

New member
1qazxsw2 napisał:
Czy ktoś może mi polecić albo jakieś kodeki które mi to przycięcie skorygują
ffdshow + Haali Media Splitter, wszystkie inne odinstaluj

1qazxsw2 napisał:
jak odtwarzam w ALLPlayer lecz tam nie ma możliwości wybrania ścieżki dźwiękowej
Jak juz zainstalujesz te kodeki, po odpaleniu filmu w Allplayer'ze pojawi sie ikonka Haali w tray'u, naciskasz prawym i masz do wyboru sciezki (tag A: język)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
wszystko powyższe co napisał crasher wyżej + KMP który jest najlepszym odtwarzaczem plików multimedialnych /dla niektórych za bardzo rozbudowanym :) /

ps
możesz tez obejść ten problem inaczej - jak masz 2 ścieżki audio /parę wersji napisów/

zainstaluj MKVmergeGUI + MKVextractGUI a będziesz mógł zrobić z plikami mkv wszystko co tylko zechcesz a w danym przypadku
- wycinasz ścieżkę audio ci nie potrzebną - zostawiasz angielską
- wycinasz niepotrzebne napisy zostawiając polskie
i taką dostosowaną pod siebie kombinację zapisujesz/muxujesz w dowolny katalog/plik
 

1qazxsw2

New member
Dzięki wszystkim za opowidzi i zaraz zabiorę się do pracy.

Co do poprzednich kodeków to miałem "klcodec385f".

EDIT:

Po zainstalowaniu ffdshow + Haali Media Splitter nadal działo się to samo z playerami(w The KMPlayer film przycinał co około 1 sekundę).
W czasie odtwarzania filmu w AllPlayer nie pojawiła się ikonka od Haali Media Splitter. Ikonka pojawiła się w czasie odtwarzania filmu w windows media player i tam odziwo nie przycinało.

Dzięki wszystkim za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Tzn, ze masz jeszcze problem z kodekami bo nie odpala ci tego co powinno w Allplayer'ze, odinstalowales wszystkie inne? Jesli tak to popatrz RegCleaner'em czy nie zostaly jakies smieci.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
crasher napisał:
Tzn, ze masz jeszcze problem z kodekami

nie koniecznie

musisz aktywować Halli Splittera w KMP

1. opcje -- ustawienia -- filtr żródłowy --- wybierasz Halli splitter /powinieneś otrzymać komunikat że Hali jest głownym splitterem czy jakoś tak/
 

r2d2dg

New member
Witam

Jestem posiadaczem telewizora Samsung LE32C650. Mam dość powszechny problem z przycinaniem filmów HD odtwarzanych z komputera. Zgodnie z poradami znalezionymi na internecie odinstalowałem z komputera wszystkie kodeki, a następnie zainstalowałem K-Lite Codec Pack, ReClock oraz CoreAVC. Po zainstalowaniu takiego zestawu, płynność mojego obrazu poprawiła się bardzo mocno w porównaniu z tym co miałem wcześniej. Mimo wszystko podczas oglądania od czasu do czasu można zaobserwować spadek FPS do około 12. W jednych filmach występuje to rzadziej, a w innych częściej.

Posiadam Win 7 64-bit. Mój procesor to Intel Core i5 (4x2,67 GHZ), grafika GF GTX260 z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami.
Telewizor podłączony jest za pomocą kabla HDMI/DVI. Dodam, że po uruchomieniu filmu, ReClock w trayu jest koloru żółtego. Nic w nim nie zmieniałem. Odświeżanie na karcie ustawione na 60 hz. Podczas oglądania zużycie procesora dochodzi maks. do 25%. Filmy oglądam za pomocą AllPlayer.

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić jak mam ustawić ReClock oraz CoreAVC, lub co zrobić, aby pozbyć się irytującego spadku FPS?
 

cvbs

New member
Witam

Jestem posiadaczem telewizora Samsung LE32C650. Mam dość powszechny problem z przycinaniem filmów HD odtwarzanych z komputera. Zgodnie z poradami znalezionymi na internecie odinstalowałem z komputera wszystkie kodeki, a następnie zainstalowałem K-Lite Codec Pack, ReClock oraz CoreAVC. Po zainstalowaniu takiego zestawu, płynność mojego obrazu poprawiła się bardzo mocno w porównaniu z tym co miałem wcześniej. Mimo wszystko podczas oglądania od czasu do czasu można zaobserwować spadek FPS do około 12. W jednych filmach występuje to rzadziej, a w innych częściej.

Posiadam Win 7 64-bit. Mój procesor to Intel Core i5 (4x2,67 GHZ), grafika GF GTX260 z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami.
Telewizor podłączony jest za pomocą kabla HDMI/DVI. Dodam, że po uruchomieniu filmu, ReClock w trayu jest koloru żółtego. Nic w nim nie zmieniałem. Odświeżanie na karcie ustawione na 60 hz. Podczas oglądania zużycie procesora dochodzi maks. do 25%. Filmy oglądam za pomocą AllPlayer.

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić jak mam ustawić ReClock oraz CoreAVC, lub co zrobić, aby pozbyć się irytującego spadku FPS?

Odinstaluj to co ci inni radzili zainstalować po de-instalacji zainstaluj filtry FFDShow jeśli to nie pomoże i dalej będą występowały przycięcia to pozostaje format i instalacja na czystego windowsa FFDShow do odtwarzania filmów polecam program MPC
 

pkomp

New member
do zwykłego odtwarzania filmów w zupełności wystarczy windows media player - spisuje się jak należy
allplayer można sobie już śmiało darować

fddshow z hali daje radę na wszystko - włączyć tylko DXVA dla GPU oraz napisy
 

r2d2dg

New member
ehh zainstalowałem podany zestaw, ale nie umiem sobie włączyć napisów w wmp ;/ może ktoś pomóc??
 
Ostatnia edycja:
Do góry