FHD 42 - który: Panasonic TX-42AS750E lub LG 42LB731V czy Toshiba 42L7453DG lub Philips 42 PFS7509/12

netuser

New member
Jak w temacie - ustalony rozmiar 42cale.

Wacham się pomiędzy czterema modelami:
  1. Panasonic TX-42AS750E - www-panasonic-com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory-led/tx-42as750e.html
  2. LG 42LB731V - www-lg-com/pl/telewizory/lg-42LB731V
  3. Toshiba 42L7453DG - www-toshiba-pl/television/consumer-tvs/3d/l7/42l7453dg/
  4. Philips 42 PFS7509/12 - www-philips-pl/c-p/42PFS7509_12/7000-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-full-hd-smart-z-3-stronnym-systemem-ambilight-i-technologia-smart-tv/dane-techniczne
(sorry za format linków, ale to jest pierwszy post i automat ich nie puszcza z kropkami)

Podstawowe informacje:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 19 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od. 1,5 do 4,0m (różne miejsca)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4, z czego jedna w odl.1,5m pod kątem ok. 35st., a wtedy to czasem może również robić za monitor do PC
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem, do max 45st.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie ma stać (za jakiś czas może powieszę)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna z boku TV (południe) słońce w dzień do ok 16tej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? w tym miejscu 29 cali SONY WEGA Trinitron 100Hz kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynny, bardzo dobry obraz z kanałów HD/1080p i HDReady/720p, płynne i możliwe najlepsze skalowanie sygnału SD i Analog
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? obecnie analog, DVB-T oraz DVB-C z UPC (CI+), w planie jest opcja na CyfrPolsat (czyli idealnie też DVB-S2 na zaś)
10.Jakie urządzenia ? trzy PC po DVI, DP lub HDMI, ethernet/LAN/1Gb, DLNA, dysk USB, opcjonalnie bezprzewodowa współpraca z telefonami Android czy tabletami iOS/iPad
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max. 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia, ważny jest brak refleksów, porządne kolory i dobre kąty widzenia - np.: IPS z przyzwoitą czernią + pełne podświetlenie LED z localdimming.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Informacje, Sport, obraz z PC (praca+film) oraz czasem może jakiś Film z BD czy MKV/AVI/MP4/H264,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? bez znaczenia, ale ok. jeśli jest wbudowane.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE.
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W LCD słaby obraz SD, powolne działanie i długie zmiany kanałów oraz awaryjność (krótki czas życia urządzenia)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia (nie będzie używane), ale jeśli ma być wbudowane, to raczej wolę pasywne.


Uprzejmie proszę o rzeczowe, konkretne porady oparte na faktach i praktycznych obserwacjach, rzeczywistych testach.

Nie chodzi o rozważania teoretyczne, znacznie bardzie zależy mnie na wypowiedziach obecnych użytkowników poszczególnych modeli albo osób, które mogą zestawić lub osobiście już widziały takie egzemplarze obok siebie w dobrych warunkach (tryb nie sklepowy, zwykłe oświetlenie, typowy sygnał 720p oraz skalowanie SD, etc.).
Dla mnie najważniejszy jest dobry obraz i płynność działania. Co do teorii, to sam przeczytałem już szereg recencji, opinii i dyskusji, ale często oceny na różnych portalach są mocno rozbieżne albo teoretyzują w poszczególnych kwestiach i w zasadzie nie wiem jak wybrać coś optymalnego na 42cale, dlatego proszę Was tutaj o praktyczną pomoc, gdyż słyszałem wiele dobrego o tym forum.

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego w całym roku 2015!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb które podałeś najlepiej sprawi się Panasonic 42 as750.
Na wszystkie modele jak będziesz niebieski - dostaniesz najlepsze ceny + kalibrację profesjonalną gratis.
 

netuser

New member
Do tych potrzeb które podałeś najlepiej sprawi się Panasonic 42 as750.
Na wszystkie modele jak będziesz niebieski - dostaniesz najlepsze ceny + kalibrację profesjonalną gratis.

Ok, kiki - dziękuję, ale mam 2 pytania:

1. Co to znaczy być niebieski?
2. Jakie są konkretne przewagi, argumenty, fakty, praktyczne zalety tego Panasa nad resztą w tym przypadku?


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry