Ferguson HD Ariva 200

bugs10

New member
Witam

Co możecie powiedzieć o tym sprzęcie. Zakupilem go nie dawno w celu podpiecia go do TC z kartą C+. Jak narazie jestem zadowolony.
Zostalem bardzo zaskoczony mile jakością obrazu. Czy aby ferguson nie jest marką lichą.
Wydaje mi sie że jest ok.
 

kr0mk4

New member
Witam

Co możecie powiedzieć o tym sprzęcie. Zakupilem go nie dawno w celu podpiecia go do TC z kartą C+. Jak narazie jestem zadowolony.
Zostalem bardzo zaskoczony mile jakością obrazu. Czy aby ferguson nie jest marką lichą.
Wydaje mi sie że jest ok.
Skoro jesteś zadowolony, to w czym problem? :) Marka jak marka. Kiedyś była bardzo popularna, ale konkurencja na rynku tunerów HD nie śpi ;) Ferguson jednym się podoba, innym nie. Ważne, że Ciebie satysfakcjonuje ;) Z opinii krążących w necie, to ma dobry współczynnik cena/jakość. Jeśli nie jesteś użytkownikiem, który cały czas 'dłubie' w tunerze, to dla mniej wymagających użytkowników jest dobrym wyborem.

Miłego użytkowania sprzętu! ;)
 

Mariusz_76

New member
A mi właśnie głowica padła. Wyczytałem, że to nagminna przypadłość tych tunerów. Oddam do serwisu - zobaczymy jak się sprawa rozwiąże.
Generalnie drugi raz bym go już nie kupił. 3 miesiące i zonk - czy Ferguson w ogóle testował ten sprzęt? Wątpię.
 

Alcatraz

New member
Witam

Także posiadam Arivę. Jeden z poprzedników napisał, że jest to tuner dla ludzi mało wymagających i nie lubiących "grzebac" przy tunerze. Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie:) I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W Arivie można bez problemu i wygodnie wgrywać nowy soft (udostępniany na stronie producenta), wczytywać, edytować listy kanałów (zarówno w samym tunerze jak i za pomocą komputera) - co czyni go urządzeniem dla ludzi, którzy lubią chwilkę przy sprzęcie posiedzieć i dostroić go do swoich wymagań. Możliwość nagrywania (również HD) na dyski i pendrivy czyni go urządzeniem dla bardziej wymagających.

Dla ludzi nie lubiących "grzebać" i mało wymagających przeznaczone są głównie tunery oferowane przez platformy cyfrowe. Tam wszystki "jest jak jest" i wiele zmienić nie można.

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Też kupiłem Arive 200 jako drugi, do sypialni. Generalnie jest ok... ale:
1. jakość obrazu obojętnie czy HD czy skalowane SD jest dość kipeska (mam jeszcze AZBox HD Premium i tu obraz bajeczka);
2. brak sensownego skalowania do pełnego obrazu w 16:9 - albo "grubasy" albo pasy po bokach - zna ktoś metodę na porządny tryb PS do tego tunerka?
3. czy sieć w tym tunerku służy do czegokolwiek innego niż szarik? Update nie działa i co gorsza nie da się niczego odtworzyć w MediaPlayer po sieci;
4. kiepski zasięg pilota i jego niesamowicie duża kierunkowość - trzeba dokładnie celować w tuner;

Z zalet - jedna ale olbrzymia: niesamowicie rewelacyjne zarządzanie kartami - można dla każdego kanału ustawić z której karty idą uprawnienia, czy to z C+ czy z CA Polsatu. Ale jakość obrazu to i tak nie to :(
 

gal_kris

New member
Forumowicze, mam proglem z swoim Fergusonem od początku kiedy go mam, problem polega na nie odbieraniu uprawnień na kartę abonęcką napiszcie proszę czy toś z was spotkał się z tym problemem.

pisałem już w tej sprawie do fergusona a w odpowiedzi dostałem link do najnowszego firmvare niestety to też nie pomogło mam jeszcze gwarancję więc jeśli ten problem występuje tylko u mnie oddam go do naprawy

mam arriva hd 200

Gal_kris
 

Alcatraz

New member
Nie napisałeś o jaką platformę chodzi i na czym dokładnie polega problem. Uprawnienia nie przechodzą w ogóle czy nie przechodzą automatycznie? Napisz coś więcej to może uda się rozwiązać problem. Pozdrowienia
 

don111

Banned
czy możecie sprawdzić czy u was też jest opóźnienie dźwięku dolby digital w stosunku do obrazu ?
ustawienia/system tv/audio - bitstream
normalnie jak idzie PCM nie ma tego opóźnienia
 
Do góry