Ferguson Ariva 210

janpat_1970

Member
Bez reklam
Jak na tą klasę sprzętu to jakość jest bardzo dobra. Oczywiście odtwarza MKV z DTS. Ale sprzęt jest awaryjny. To chińszczyzna sprzedawana pod logiem Fergusona. Miałem, korzystałem, sprzedałem jak zaczęły się pojawiać problemy z usuwaniem plików z dysku wewnętrznego.
 
Ostatnia edycja:

michalkrakow

New member
Cześć,
mam pytanie.
Od jakiegoś czasu posiadam router z podpiętym dyskiem przez USB.
Chciałem oglądać filmy bez kopiowania na dysk w Arivie, ale jest to prawie nie możliwe.
Przy MKV 15GB czas trwania ok 100 minut, odtwarzanie jest nie płynne, zacina się - po prostu nie da się oglądać.
Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
Może jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam
Michał
 

janusz

New member
Bez reklam
Sprawdż czy tak samo komputer radzi sobie z tym duskiem podpiętyn do routera. Najprawdopodobniej to wina routera, np. Tp-Link 1043 ma możliwość podpięcia dysku przez USB ale transfer jest koszmarny i nic się na da zrobić.
 

izumo

New member
czy jest jakis alternatywny soft dzieki ktoremu da sie udostepnic filmy przez dlna zeby moc je ogladac na 2tv z obsluga dlna, w opisie producenta jest dlna czesciowo,
wszystko fajnie mam dostep do plikow z kazdego urzadzenia w sieci lecz 2tv nie widzi arivy zapewne dlatego iz nie jest to pelny serwer dlna

mam nadzieje ze napisalem w miare jasno o co mi chodzi :)
 

malinowykrul

New member
Pytanie, czy pojawił się ostatnio jakiś soft z działającymi serwisami internetowymi, głównie youtube, dla Arivy 210? Mam obecnie mede8er jakiś sprzed roku.
 

gumaadam83

New member
no już mam, wszystko działa tylko ipla jak włączam to sie mi ariva restartuje :(
nie wie ktoś co może być tego przyczyną ? dodam że cały soft krok po kroku instalowałem 3 razy i za każdym razem po zakończeniu wszystko śmiga tyllko ta ipla restart robi ciągle :/
 

janusz

New member
Bez reklam
To jest normalne dla wszystkich softów we wszystkich playerach, dodatki typu Ipla, YuoTube itp. często przestają działać lub zawieszają urządzenie. Pozostaje co najwyżej szukanie softu, który ma najmniej problemów. Ewentualnie urządzenia na androidzie, ale te są kiepskie jako odtwarzacze.
 
I

irek6311

Guest
Te aplikacje są aktualizowane (nowsze wersje) a jak producent nie aktualizuje softu to potem nie działają < cała magia .
 

gumaadam83

New member
aha no to trochę nie ciekawie :/ a miał może ktoś do czynienia z arivą 310 na opisach wyczytałem że ma przeglądarkę internetową i działające wszystkie serwisy a ponad to możliwość podłączenia myszki i klawiatury , wiec może by było warto pozbyć się 210 i kupić 310 ? tylko kwestia gdzie ją można dostać ?
 

brookss

New member
witam,

Mam pytanie tydzień temu nabyłem 210 hd playerka . Jaki jest najlepszy alternatywny soft i gdzie go mogę znalesc.
A pytanie drugie . Czy jest gdzie opis jak go wgrac?
z góry dziekuje za odpowiedz.
zaznaczam ze jestem" zielony w temacie "
 

janusz

New member
Bez reklam
witam,

Mam pytanie tydzień temu nabyłem 210 hd playerka . Jaki jest najlepszy alternatywny soft i gdzie go mogę znalesc.
A pytanie drugie . Czy jest gdzie opis jak go wgrac?
z góry dziekuje za odpowiedz.
zaznaczam ze jestem" zielony w temacie "
Kupiłem 210 jak tylko wchodziła na rynek i nie widzę sensu wgrywania alternatywnych softów (chyba, że jako zabawa). Wszystkie dodatki w playerach nigdy nie działają dobrze. Natomiast do odtwarzania filmów i muzyki oryginalny soft jest bardzo dobry. Mam obok Arivy w małym pokoju Egreata R6S na którym były różne softy i na żadnym ten player nie działał na poziomie choćby zbliżonym do Arivy.
 

brookss

New member
mamjeszcze jedno pytanko
Dzis odpaliłem arive po lanie przez plexa wszystko ok, ale za ch..rke nie mogę odpalić napisów w srt .Czy macie może rozwiązanie, czy ktoś się z tym spotkał?
 
Do góry