Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
aktualizacja przez internet?wreszcie to ruszyło??aż z ciekawości sprawdzę bo nic kompletnie mi nie znajdywał :)

no właśnie ciekawe z ta datą :) - jeszcze dziś film oglądałem - nawet dwa i nic - wszystko pięknie na nowym sofcie

sprawdzę jutro youtube i inne - może tam jest jakaś kaszana znów
a może dzięki temu że odceglałem już ją i jakieś inny tryb flashowania wchodzi w rachubę heheheeh
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
potestowałem troszkę i tak
-wszystkie serwisy internetowe działaja jak należy - nie działa tylko wyszukiwanie wideo - nie moze sie połączyc z serwisem
-po wyjściu z IMS następuje restart bez przeładowania bootloadera - taki szybki samego dvdplayer
po tym już nie widzi dysku restartuje sie w kółko i nie trybi pilot
po kolejnym taki restarcie znajduje dysk bez plików i za jakiś czas znów restart

pytanko panowie - czy korzystaliście z IMS jak to zacżęło sie dziać?

do tego momentu wszelkie odtwarzanie filmów działało mi idealnie - sprzęt sie nie restartował - serwisy internetowe załatwiły sprawę :)

przy okazji wersja firmware ostatniego ze strony jest 1.11.000000U
wersja pobierana z netu to 1.12.000000U :)

pobiera 50 mega (nie 56) i kibel
cos ewidentnie spier.....ne

proponuje sprawdzic tak - flash pierwszym firmware potem drugim i nie tykanie wogóle IMS


-----------------------
po wgraniu pierwszego firmware odrazu wyskakuje napis z aktualizacja online - o dziwo wersja obecna w playerze jest identyczna jak w drugiej wersji ze strony - tylko ściąga sie z 10 razy wolniej :)
zobaczymy co dalej ale ferguson ewidentnie sie nie popisał - jednego jestem pewien - UNIKAĆ TEJ FIRMY JAK OGNIA :)

działa także extension package upgrade czyli aktualizacja samby i bt czego w ostatnim firmware już nie ma(pewnie wgrane jest nowsze)
firmware z aktualizacji online tak samo kończy ładowanie na 50 MB

------------------------
zrobiłem tak:
-wgrałem pierwszy firmware ze strony
-nie aktualizowałem extension package upgrade
-wgrałem drugi firmware ze strony

chodzi jak chodził zero restartów - ocywiście w IMS nie wchodze - wyjście z tego kończy się zawieszką playera
jeśli nie pozwolimy mu sie zrestartować tylko wyłączymy pstryczkiem to problemów z widocznościa plików i restartami nie będzie
jak się zrestartuje to nie trybi :)


-----------------------
gdyby ktos sie pokusił o sprawdzenie który plik odpowiada za mapowanie pilota i jak go wyciągnąc to mozna by sprawdzic soft od compro - w ciągu półtora miesiąca maja juz szóstą aktualizacje oprogramowania
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nie było mnie w domu kilka dni i widzę to samo co koledzy, puste foldery. W niedzielę działało super, dzisiaj włączyłem i nic, zupełnie niczego nie robiłem. Z tego co wyczytałem pierwszy soft powinien działać, ale drugi miał lepiej rozwiązanego torrenta, trzeba się troszke pobawić.

Na razie się wstrzymałem, wystarczył restart i niby wszystko OK, ale pewnie problem bedzie sie powtarzał dopóki nie dopracują soft. Co ciekawe w momecie gdy nie było widać zawartości folderów spróbowałem dodać torrenta myślałem, że bezskutecznie, ale po restarcie okazało się, że został dodany.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
janusz sprawdź IMS - po wyjściu powinieneś mieć zwiechę i restart :)

sprawdźcie tym sposobem co napisałem - przy filmach będzie ok a to w sumie najważniejsze:)

tak jak pisałem wszystko było ok póki nie tknąłem serwisów internetowym - po tym soft już jest trupem - nie da się pozbierać
 

Eathan1

New member
Kupiłem kilka dni temu ten odtwarzacz.Teraz dokupiłem dysk i chcę po sieci LAN wgrać do niego filmy HD. Urządzenie pięknie się wykrywa w otoczeniu sieciowym, kopiowanie zaczyna się bez problemu, szybkość jest zadowalająca. Niestety po chwili pojawia się formatka z informacją, że nastąpił problem z siecią + przycisk Anuluj lub Ponów. Ponowienie nie działa i okno dalej wisi. Znika po kliknięciu Anuluj. Co ciekawe znika po dłuższej chwili (najpierw wgrywa do końca film, później go usuwa - podpatrywałem przez drugie okno które bez problemu mogę otworzyć i przeglądać zawartość Arivy).

Sieć działa na 100% poprawnie. Problem pojawia się przy kopiowaniu zarówno po kablu jak i WiFi. Kopiuję z poziomu Windows 7 Pro. Moja sieć to klasyczny Fast Ethernet (100Base-T) oraz WiFi 802.11 g/n.

Drugim problem pojawia się podczas kopiowania z USB. Skoro nie mogłem skopiować plików HD po LAN to postanowiłem spróbować skopiować je z PenDrive. Niby kopiowanie leci OK, ale mniej więcej po 60% pojawia się komunikat informujący o tym, że USB zostało odłączone i na tym koniec. Ponowne kopiowanie kończy się tak samo.

Teraz pytanie czy też tak macie i czy wiecie jak rozwiązać problem.?
 

Szemot

New member
A teraz jaki wogóle masz? Jesli zainstalujesz ten ktory napisałes to byc moze bedziesz mial problemy (choc niekoniecznie) o którym pisalismy przez dwie ostatnie strony czyli nie widzisz zawartości dysku z poziomu odtwarzacza ale niekoniecznie problem musi u ciebie wystapić. jesli by wystapił to rozwiązaniem jest zainstalowanie poprzedniej stabilnej wersji HDplayer_210_v20100630.zip ale nie wiem czy pomoże na Twoje problemy z siecią

Co do siecie to ja tez mam jeden problem dość upierdliwy. Moja ariva nie zapamietuje hasła do WiFi (które nie jest za krótkie). Jak tylko wyłacze urzadzenie to nie alczy sie bo ponownie trzeba wpisac hasło. ktos wie jak to rozwiazac?
 

Eathan1

New member
A teraz jaki wogóle masz? Jesli zainstalujesz ten ktory napisałes to byc moze bedziesz mial problemy (choc niekoniecznie) o którym pisalismy przez dwie ostatnie strony czyli nie widzisz zawartości dysku z poziomu odtwarzacza ale niekoniecznie problem musi u ciebie wystapić. jesli by wystapił to rozwiązaniem jest zainstalowanie poprzedniej stabilnej wersji HDplayer_210_v20100630.zip ale nie wiem czy pomoże na Twoje problemy z siecią

Teraz mam ten stabilny HDplayer_210_v20100630. Działa bardzo stabilnie i poza siecią nie mam z nim problemów. Jednak bardzo zależy mi na tym aby dało się wgrywać pliki po sieci bo nie chce mi się latać z PenDrivem. Poza tym przez USB też nie bardzo mogę wgrywać większe pliki (tyczy się materiałów HD) bo podczas kopiowania dość często pojawia się komunikat o tym, że USB zostało odłączone.

Z tego co doczytałem to problem pojawia się gdy używa się np. YouTube. Gdyby tylko to się działo to nie widzę problemu. Jeżeli jednak "generatorem" problemów będzie również Picasa to szlag mnie trafi i dokupię obudowę na dysk i będę go podłączać przez USB (tylko po co mi wtedy model 210?).

Co do sieci to ja tez mam jeden problem dość upierdliwy. Moja ariva nie zapamietuje hasła do WiFi (które nie jest za krótkie). Jak tylko wyłacze urzadzenie to nie alczy sie bo ponownie trzeba wpisac hasło. ktos wie jak to rozwiazac?

O widzisz u mnie WiFi działa i nie mam problemów z pamiętaniem hasła (ma 12 znaków).
 

pkomp

New member
kolego nie wiem skąd wziąłeś youtube...problemem jest całe IMS

kolego numer 2 - daj sobie spokój i nie wydawaj niepotrzebnie kasy na cos co nie ma żadenej przyszłości czyli wifi w tym playerze....

co do przerzucania plików - polecam uzbierac większa ilośc i podłączyć dysk pod pc a nie bawić się w bardzo czasochłonne przerzucanie po sieci czy usb
 

GonsioR

New member
kolego numer 2 - daj sobie spokój i nie wydawaj niepotrzebnie kasy na cos co nie ma żadenej przyszłości czyli wifi w tym playerze....
Dzięki kolego za ciekawą uwagę. Szkoda, że nie podałeś odpowiedzi na moje pytanie :(

Jeśli ktoś zna odpowiedź na pytanie czy Ariva 210 ma w opcjach możliwość ustawienia szyfrowania WPA/WPA2 dla WiFi to proszę się podzielić. Dziękuje i pozdrawiam.
 

pkomp

New member
nie podłączałem wifi ale podejrzewam że tak - kto teraz uzywa WEP?

eathan - nie - ntfs - ariva tworzy bodajże 3 partycje po 150 mega(nie pamietam formatu - tu moze byc ext) i reszta jako ntfs
 

da3ro

New member
Ja w tej chwili , jak już pisałem wcześniej, mam zainstalowane oprogramowanie w wersji HDplayer_210_v20100802, i na tym oprogramowaniu nie ma żadnych problemów z IMS, działa wyszukiwanie na YOU TUBE , żadnych problemów z kopiowaniem po lanie jak i z USB, oprogramowanie jest stabilne - jedyny problem jak już pisałem to taki żę po wyłączeniu Arivy pilotem nie można jej ponownie z pilota włączyć. Trzeba się podnieść podejść i ręcznie z tyłu włącznikiem pstryknąć. Póki nie pokaże się nowe stabilne oprogramowanie, to trochę gimnastyki mi nie przeszkadza.
 

Eathan1

New member
Ja w tej chwili , jak już pisałem wcześniej, mam zainstalowane oprogramowanie w wersji HDplayer_210_v20100802, i na tym oprogramowaniu nie ma żadnych problemów z IMS, działa wyszukiwanie na YOU TUBE , żadnych problemów z kopiowaniem po lanie jak i z USB, oprogramowanie jest stabilne - jedyny problem jak już pisałem to taki żę po wyłączeniu Arivy pilotem nie można jej ponownie z pilota włączyć. Trzeba się podnieść podejść i ręcznie z tyłu włącznikiem pstryknąć. Póki nie pokaże się nowe stabilne oprogramowanie, to trochę gimnastyki mi nie przeszkadza.

A skąd można pobrać tę wersję? Na stronie fergusona nie widzę. Jest tylko oficjalne i ta beta która sprawia problemy. Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o linka do źródła skąd to można pobrać...

@GonsioR
U mnie sieć działa na WPA i Ariva bez problemu się z nią łączy. W samym urządzeniu nie określałem jaki rodzaj zabezpieczenia jest w sieci i podawałem tylko hasło. Zakładam jednak, że Ariva ma jakiś automat.
 

GonsioR

New member
@pkomp, @Ethan1 - dziękuje za odpowiedzi.

Podłącze się do pytania o soft HDplayer_210_v20100802 - skąd go pobrać, bo jak czytam nie sprawia on takich kłopotów jak najnowszy?
Wygóglałem sobie soft HDplayer_210_v20100802 na chomikuj, jest również wersja HDplayer_210_v20100907.

BTW, Ariva z WiFi zamówiona, jak dobrze pójdzie jutro kurier dowiezie, więc po testach podzielę się swoimi wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
Witam,

Nie wiecie może, czy nowy firmware naprawia problem z odtwarzaniem takiego typu napisów:
Kod:
[1][30]www.napiprojekt.pl - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
[384][415]H I T M A N|AGENT 47
[986][1000]Tłumaczenie: Sabat1970
[1097][1110]Korekta i kwestie rosyjskie:|Highlander
[1225][1240]Korekta: omickal
[1290][1340]Synchro do filmu: Hitman.2007.720p.BluRay.x264-REVEiLLE | zYx
[1791][1814]LONDYN|ANGLIA
BTW: jak się ten typ fachowo nazywa? Liczby oznaczają tu czas (wyrażony w dziesiątych częściach sekundy), a nie klatki.

Ariva 210 interpretuje to chyba jak klatki, dlatego wszystkie napisy wyświetlane są bardzo szybko - 3x szybciej niż leci film.

Dzięki,

latet
 

da3ro

New member
Polecam najnowsze firmware - można upgrejdować przez neta bezpośrednio. Jak na razie wszystko działa i nie wiesza się, działają IMS i wyszukiwanie na You Tube i kopiowanie z USB i jak na razie widzi wszystkie pliki w katalogach.
 

Szemot

New member
Witam,

Nie wiecie może, czy nowy firmware naprawia problem z odtwarzaniem takiego typu napisów:
Kod:
[1][30]www.napiprojekt.pl - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
[384][415]H I T M A N|AGENT 47
[986][1000]Tłumaczenie: Sabat1970
[1097][1110]Korekta i kwestie rosyjskie:|Highlander
[1225][1240]Korekta: omickal
[1290][1340]Synchro do filmu: Hitman.2007.720p.BluRay.x264-REVEiLLE | zYx
[1791][1814]LONDYN|ANGLIA
BTW: jak się ten typ fachowo nazywa? Liczby oznaczają tu czas (wyrażony w dziesiątych częściach sekundy), a nie klatki.

Ariva 210 interpretuje to chyba jak klatki, dlatego wszystkie napisy wyświetlane są bardzo szybko - 3x szybciej niż leci film.

Dzięki,

latet

Uprzedze pkomp i spółkę i powiem, że póki co jedynym rozwiązaniem jest przekonwertowanie takich napisów na format SRT. Niezaleznie od tego czy lubisz ten format czy nie jest to jedyne rozwiązanie

A odpowiadając na pytanie to jeśli chodzi Ci o ten firmware z oficjalnej strony (niestabilny), który u wielu ludzi powoduje brak widzianej zawartości dysku HDD wbudowanego to nie, nie rozwiązuje. Chyba, że wyszedł jakiś jeszcze nowszy
 
Do góry