Ferguson Ariva 150DVD

Slawko1

New member
Bez reklam
witam
poszukuje jakiegoś odtwrazacza z czytnikikiem dvd/BR. Ale zauważyłem też iż same odtwarzacze BluRay mają już funkcje podobne do odtwarzaczy HD
wieć pytanie do was drodzy Panowie
czy lepiej brać:
Ferguson Ariva 150DVD
Lg bd550
a moze jakieś inne propozycje?
albo Wogole kupić jakis odtarzacz HD + zewnetrzny czytnik dvd/BR.
cena do 600 PLN

Daruj sobie tego Fergusona
LG BD660 będzie znacznie lepiej się sprawował
i ma wszystkie potrzebne dekodery.
 

arwr

New member
#Slawko1
dzięki za odpowiedź ale nurtuje mnie jeszcze pytanie czy te odwarzacze mogą czytać z ustośtepnionego zasobu z sieci (SAMBA klient) Nie chodzi mi o DLNA tylko normalny zasób sieciowy.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
#Slawko1
dzięki za odpowiedź ale nurtuje mnie jeszcze pytanie czy te odwarzacze mogą czytać z ustośtepnionego zasobu z sieci (SAMBA klient) Nie chodzi mi o DLNA tylko normalny zasób sieciowy.

Ja LG BD660 miałem tylko kilka dni na testach jak wybierałem odtwarzacz dla znajomego i szczerze mówiąc nie sprawdzałem obsługi po sieci bo ta funkcja znajomemu nie była potrzebna.

Zapytaj jego, jemu tez poleciłem LG BD660 i jest zadowolony
http://www.hdtv.com.pl/forum/741422-post228.html

A tu masz temat na forum i pewnie tez się dowiesz co nieco.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/74498-lg-bd-660-warto-kupic-czy-nie.html
 

arwr

New member
dzięki za linki zobacyzmy czy ktoś testował w sieci znalazłem pojedyńcze zdanie ze czyta pliki po CIFS/SAMBA . najlepiej jakby samemu sobie sprawdzić :)
 

mnemonic12

New member
Jestem posiadaczem Ariva150D.Często odnosicie się do forum Arivahd /m.in. w kontekście modowanych softów/.No to i ja chciałbym coś "przetestować", aby ożywić mojego ferdka.No i tu zaczęły się schody.Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i informacji o przekazaniu linka aktywacyjnego na moje konto e-mailowe mija doba i nadal cisza...Czy owe forum przyjmuje rejestrację nowych forumowiczów ?? Czy ktoś ma na ten temat informacje?
 

lasso

New member
Ja tam nie mogę znaleźć żadnego custom softu do 150tki.

Anyways... po godzinie walki z win7 udostępniłem ponownie katalog i co ?
Z jakiegoś powodu w ogóle nie widzi w udostępnieniu plików .mkv... znaczy jakiś stary trailer z gry to śmiga, ale mam parę większych produkcji 1080p i nawet nie widzi pliku, o jego odtworzeniu w ogóle nie ma mowy...
 

atreyu

New member
Witam!
Zwracam się z pytaniem do wszystkich posiadaczy modelu 150DVD. Przygotowuję macierz dyskową SMB na której chce wgrać moje filmy. Są to często zdigitalizowane stare taśmy magnetyczne VHS, U-matic, Betacam SP. Filmy mam przygotowane w osobnych katalogach grupy plików VOB i IFO zgodnych objętościowo z jednowarstwowymi nośnikami DVD. I teraz najważniejsze - czy muszę dodatkowo zamknąć te pliki w obrazach ISO, czy Avira ma możliwość odtwarzania wraz z obsługą menu i f-cji nawigacyjnych każdej płyty po wskazaniu pliku VIDEO_TS.IFO ??
 

manfred1

New member
Witam seredcznie tez sie zastanawiam nad kupnem fergusona ale czytając posty o problemach raczej skłaniałbym sie do zakupu LG BD 660. Może ktos uzytkował jedno i drugie. W sumie zależy mi aby urzadzenie obsługiwało DD 5.1 DTS oraz Avi MPEG-SP1080, MPEG-4 H264 1080 Za pomoc dziękuję.
 

pizdarek

New member
Panowie, mysle nad kupnem Fergusona Arivy 150 HDPlayer i ogólnie wszystko mi pasuje, ale oglądam bardzo duzo filmów z napisami, także mam pytanie jakie są czcionki. Mam tu na mysli rozmiary. Fergie byłby podpięty pod 32calowy LCD. Napisy są w klilku rozmiarach? Mozna edytowac ich położenie? Planuję od razu po ewentualnym zakupie wgrać dostepny najnowszy chyba soft ze stronki fergusona z dnia 24 lipca 2012.Prosiłbym o jakąś odpowiedz odnośnie tych napisów bo jestem w tym momencie bez odtwarzacza.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie, mysle nad kupnem Fergusona Arivy 150 HDPlayer i ogólnie wszystko mi pasuje, ale oglądam bardzo duzo filmów z napisami, także mam pytanie jakie są czcionki. Mam tu na mysli rozmiary.

Wielkość napisów jest regulowana, są w zupełności wystarczające do dużych ekranów. Czcionka jest OK, ale można sobie zamienić na własną - temat był poruszany na forum w przypadku innych odtwarzaczy opartych na SoC 1073DD. Trzeba poszukać.

Dodam jeszcze, że jest to bardzo przyzwoity sprzęt dla osób mniej wymagających od playera i chcących np. bez kopiowania na inne nośniki oglądać sobie materiały archiwizowane na DVD. A przy tym radzi sobie ze wszystkimi plikami.

Moja żona używa playera już blisko dwa i pół roku i nie było żadnych problemów.

Więcej na temat 150DVD można znaleźć Arivahd.pl - Strona główna forum.
 

pizdarek

New member
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź, to bedzię mój pierwszy Ferguson, wczesniej korzystałem z Manty (wiadomo szajs,ale patrzyłem na napisy bo obsługiwał wszystko jak leci), poźniej miałem pionieera, ale był problem z formatem mpl2, potem znowu powrót do manty, no a po Twojej wypowiedzi nie mam już wątpliwości trzeba dac szansę Fergusonowi :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
zastanawiam nad kupnem fergusona ale czytając posty o problemach raczej skłaniałbym sie do zakupu LG BD 660.

Są to dwa całkiem różne urządzenia z całkiem różnych półek technologicznych i cenowych, które trudno ze sobą porównywać.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie plików multimedialnych "legalnych inaczej" player LG może sprawić trochę kłopotów - np. nie odtwarza obrazów płyt BD, ma problemy z płytami BR nagranymi w domowych warunkach, problemy z napisami w kontenerach MKV, w tychże plikach zdarza się cięcie dźwięku (DTS HD MA) nie widzi plików .flac, nie czyta .MOV... To tak pobieżnie o czym słyszałem.

Natomiast jeżeli ktoś chce urządzenie jako odtwarzacz BD 3D z możliwością korzystania z niego jako playera do innych plików - jak najbardziej godny polecenia.

Natomiast Ariva z procesorem 1073DD+ daje większość możliwości, w które Realtek wyposażył ten układ, a kupić możemy ją już w okolicach 200 zł.

Oczywiśćie lepszy będzie sprzęt z SoC RTD1185 i 1186, a są też na rynku wyposażone w napędy DVD, a nawet BD.
 

kynio1

New member
Problem z Ariva 150DVD

Witam. Mam problem ze swym odtwarzaczem Ariva 150DVD. Wczoraj właczyłem sprzęt by obejrzeć film i...na ekranie pojawia się tylko logo z napisem "Ariva" a na wyświetlaczu odtwarzacza cały czas pisze "HELLO". Urządzenie nie reaguje na żadne przyciski pilota (prócz Power) ani wbudowane w odtwarzacz.Wielokrotne włączanie,wyłączanie nic nie daje. Co robić? Dodam,że nie wgrywałem żadnego nowego softu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zajrzyj na forum Arivy Arivahd.pl - Strona główna forum być może znajdziesz poradę.

Wygląda to tak jakby bootloader się nie ładował, pozostaje mieć nadzieję, że to nie awaria pamieci flash... Spróbuj na kilkanaście minut odłączyć od prądu i później włączyć, może po prostu coś się zwiesiło...?

Kolejne czynności to już awaryjne flashowanie, czyli zwieranie nóżki procesora z masą itp. Opisy na wspomnianym wyżej forum.
 

kynio1

New member
Niestety,wyłączanie nic nie daje. Obawiam się,że to coś poważniejszego.Sprzęt jest jeszcze na gwarancji. Będę chyba musiał wysłać paczkę do serwisu. A'propos,czy istnieje możliwość awaryjnego wysunięcia tacki DVD? W środku odtwarzacza jest płyta,a sprzęt nie reaguje nawet na przycisk wysunięcia.
 

tomek1234567

New member
witam ja mam problem z arivą 150 dvd słyszałem o sw3 polegającą na zwarciu pinu 197 i masy pytanie tylko gdzie jest masa w tej arivie? ewentualnie czy jest jakiś inny sposób? bardzo proszę o pomoc bo mam wgrany firmware który nie odpowiada.
 

tomek1234567

New member
bardzo proszę o pomoc we wgraniu firmware metodą sw3. słyszałem o zwarciu pinu 197 z masą ale nie wiem gdzie jest masa, ewentualnie o jakiś inny sposób bo oprogramowanie nie odpowiada.
 

mskola

New member
Witam,
Czy ktoś z Was używa adaptera WIFI z DVD 150? Zakupiłem na aukcji adapter oparty na Realteku ale nie działa. Sprzęt pokazuje tylko monit, że nie wykryło żadnej sieci SSID. Sieć jest bo inne urządzenia z niej korzystają. Czytając forum wiem ze niektórzy używali do WIFI do połączeń. Chciałbym uzyskać łączność z dyskiem sieciowym. Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry