Ferguson 8900 HD

Rafalone

New member
Na orginalnym sofcie w mojej opinii i wielu z forum tego jak i innych zachwalaja sobie ten tunerek pod wzgledem jakości obrazu HD jak i SD, wiec nie wiem skąd twoja negatywna opinia. Zgadzam sie ze na softach edukacyjnych, tj na ostatnim 11.03.8f mozna miec zastrzeżenia, lecz niebawem napewno pojawi sie nowy co wyeliminuje tą niedogodność.
A jesli chodzi o nowe GI czy tez inne tunery. jeszcze nie spotkałem na forum użytkownika który by był w 100 % zadowolony ze sprzetu. Każdy produkt ma swoje wady i zalety.
pozdrawiam i Wszystkiego najleprzego w Nowym Roku
 

VICTORious

New member
Rafalone napisał:
Na orginalnym sofcie w mojej opinii i wielu z forum tego jak i innych zachwalaja sobie ten tunerek pod wzgledem jakości obrazu HD jak i SD, wiec nie wiem skąd twoja negatywna opinia. Zgadzam sie ze na softach edukacyjnych, tj na ostatnim 11.03.8f mozna miec zastrzeżenia, lecz niebawem napewno pojawi sie nowy co wyeliminuje tą niedogodność.
A jesli chodzi o nowe GI czy tez inne tunery. jeszcze nie spotkałem na forum użytkownika który by był w 100 % zadowolony ze sprzetu. Każdy produkt ma swoje wady i zalety.
pozdrawiam i Wszystkiego najleprzego w Nowym Roku

Zgadzam się, przecież temu GI 9000 PVR daleko do ideału, wiem bo mam a nowe softy nie pomagają.
Są tunery HD z podwójnym tunerem (tak jak np w GI 9000)?
 

ricco1

New member
Ferdek

czytając te wypowiedzi to juz i ja zaczałem sie zastanawiać czy w końcu kupowac tego Ferdka 8900? Całą aparature tj. talerz konwertery itp juz zamontowalem...i na probe pozyczylem od kumpla starego ferdka...i o dziwo obraz jest zarabisty np na polsat sport.....wiec nie wiem co tu az tak moze poprawci mi obraz w hd....a roznica w cenie tunera jest tysiac zloty (miedzy zwyklym a HD)....wiec doradzcie cos....nadmieniam ze mam nową plazme panasa 42PV70PA
 

broniu63

New member
Różnica polega na tym że fergusun HD wyłapuje takze programy nadające w systemie HD.Ten drugi ferdek tego nie potrafi.Jak zobaczysz obraz w HD dopiero zobaczysz znaczną róznice.
 

ricco1

New member
to ze wyłapuje sygnaly hd to wiem...przez to tyle pewnei drozej kosztuje...tylko czy naprawde az taka roznica moze byc na mojej plazmie? moze ma ktos plazme panasa to by podzielil sie wrazeniami
 

seku35

New member
Nie zastanawiaj się tylko bież tuner HD bo i tak pużniej go kupisz.Mam plazme co prawda Pioneera ale obraz HD jest poprostu bajka.
 

ricco1

New member
tak chyba zrobie....tak jak pisalem to glownie polsat sport mnie interesuje ...a reszta kanalow pewnie i tak bedzie podobnie wygladac ja na normalnym ferdku....oki. to teraz podpowiedzcie jaki ten kabel hdmi kupic, bo na allegro rozpietosc cenowa jest potworna...i pytanie za jaka kase go maksymalnie kupic?
 

ricco1

New member
mam jeszcze jedno pytanie...jaki tez kabelek kupic zeby polaczyc tą plazme panasa z kompem. W kompie mam karte radeona X700. dzieki
 

seku35

New member
Myślę że kabel HDMI-HDMI od tunera do plazmy za około 50-60PLN wystarczy(firmy Tech-link).Natomiast z kompa do plazmy DVI-HDMI.
 

ricco1

New member
no to trzbea zamowić kabelek przynajmniej do kompa jak najszybciej:)))) bo niestety moje dvd nie kazde napisy czyta wiec zadna frajda ogladac na monitorze skoro mam plazme:):-D:-D
 

reters

New member
Nie wiem albo ja jestem slepy albo ten tuner tak ma..Poprostu u mnie kanaly sd wygladaja mizernie
icon_confused.gif
Czyli obraz jakby za mglą(szczególnie tvn24 i inne)czasem jakies dziwne pionowe paski sie pojawiaja(4 funtv) Polaczenie po kabelku hdmi(dobry) Przelączalem na różne rozdźielczosci i zawsze to samo_Ogulnie zostawilem na 576p.Po kabelku euro bez zmian.Kanaly hd jeszcze wmiare,wmiare.Eee jak to ma byc tuner za 1200zl i tak odbierac to juz go wystawiam na sprzedaz
icon_sad.gif
Moze ktos z was mi podpowie w czym tkwi problem? Mój soft to 1.03.8A
icon_sad.gif
 

Rafalone

New member
Problem leży w samym sofcie, nie które te fergusony (prawie wszystkie) maja z tym kłopot. Wgraj najnowszy soft ze strony www.ferguson-digital.eu .
Najpierw wgraj 1.03.09A jesli to nie pomoże wgraj 1.04.03A. Ponoć na tych sofcikach jest poprawa tego zjawiska. Tez mniałem te objawy jednak po zmianie softu z (11.03.08F na 11.04.04F) mam obraz super zarówno na kanałach SD jak i HD.
 

mystic

New member
reters napisał:
Nie wiem albo ja jestem slepy albo ten tuner tak ma..Poprostu u mnie kanaly sd wygladaja mizernie
icon_confused.gif
Czyli obraz jakby za mglą(szczególnie tvn24 i inne)czasem jakies dziwne pionowe paski sie pojawiaja(4 funtv) Polaczenie po kabelku hdmi(dobry) Przelączalem na różne rozdźielczosci i zawsze to samo_Ogulnie zostawilem na 576p.Po kabelku euro bez zmian.Kanaly hd jeszcze wmiare,wmiare.Eee jak to ma byc tuner za 1200zl i tak odbierac to juz go wystawiam na sprzedaz
icon_sad.gif
Moze ktos z was mi podpowie w czym tkwi problem? Mój soft to 1.03.8A
icon_sad.gif

Niestety musze przyznać rację, na moim DM7000 na SCART-RGB Profigold obraz dużo, dużo lepszy na kanałach SD. Co do HD na 8900 nie mam zastrzeżeń, choć subiektywnie n-recorder generuje znacznie lepszą jakość, ale tu ma znaczenie już sam nadawca.
 

bobik007

New member
Bez reklam
problem leży po stronie softu tak jak napisał kolega Rafalone, u mnie wszystko wygląda bardzo fajnie, żadnej utraty na jakości, mgły czy innych, wiadomo sporo zależy również od samego sygnału i od kanałów...
 

rosi

New member
mystic napisał:
Niestety musze przyznać rację, na moim DM7000 na SCART-RGB Profigold obraz dużo, dużo lepszy na kanałach SD. Co do HD na 8900 nie mam zastrzeżeń, choć subiektywnie n-recorder generuje znacznie lepszą jakość, ale tu ma znaczenie już sam nadawca.
No to proszę nie pisz, że "n-recorder generuje znacznie lepszą jakość" bo wprowadza to wielu czytających w błąd... Czym innym jest jakość źródła sygnału HD od jakości dekodowania sygnału HD przez sprzęt. Można to porównywać JEDYNIE na tym samym sygnale.
 
Do góry