fatalny obraz w samsung d8000

q124

New member
mam prosbe co do pomocy w ustawieniach. naczytalem sie i juz wiem ze ten model ma beznadziejne ustawienia fabryczne, staralem sie zmieniac ustawienia ale nic to nie daje, w grach na ps3 obraz wyglada tragicznie!! uncharted 3 w zyciu nie widzialem takiego tandetnego obrazu a zadne ustawienia niepomagaja. ma ktos rade jak to samemu ustawic, albo jakie ustawienia mozecie polecic. mecze sie juz 2tygonie i mysle jedynie o wymianie na panasonica vt30
 

Tomasz93

Member
Osobiście nie nazwałbym obrazu D8000 "fatalnym" czy też "tragicznym" - nawet jeśli są to nastawy fabryczne. Być może przyczyną złej jakość obrazu w Twoim telewizorze są załączone wszelkiego rodzaju
ulepszacze, proponuję je wyłączyć. Szczególną szkodę wyrządzają załączone: Filtr zakł. cyfr. oraz Red. zakł. MPEG. Pamiętaj także, że zbyt podkręcone wartości podświetlenia, kontrastu, jasności, koloru itp. również mogą wpłynąć na złą jakość obrazu. Dobrze byłoby skalibrować sobie telewizor, jeśli nie profesjonalnie, to jest sporo ustawień w sieci dla tego telewizora, które możesz przetestować - być może któreś z nich będzie akurat tym, które Tobie podpasuje. Ja osobiście jestem zadowolony.
 

bluray

Banned
Przecież to spamer od panasa.
Dajcie sobie spokój.
" .. mysle jedynie o wymianie na panasonica vt30 "
Zasada jest taka: jak będziesz coś potrzebował ...
to sobie kup !
 

q124

New member
spamer to ty chyba, 4miesiace czytalem o tych 2 tv i sie skusilem tylko dlatego ze zonie sie podobal bardziej bo blyszczal nawystawie. jak mozesz przeslac mi jakiegos linka co do tech ustawien ja sam nie dam rady a te ustawinia co znalazlem sa lepsze ale to jeszcze nie to. zawiodlem sie bo wyobrazalem sobie zupelnie inna jakosc obrazu w grach, i nie wiedzialem ze bede musial do kazdej gry szukac innych ustwien, co jest dla mnie totalnym nieporozumieniem. Jak ktos moze np wstawic swoje ustawienia dla porownania. jeszcze jedno pytanko jak sciagam filmy 1800p np zajmuje film okolo 10gb czy jest roznica jakosci przy tych co zajmuja 3/2 gb? tak zwane mini hd. dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
nagram moze filmik jutro to mi powiecie co zle robie.
 
Ostatnia edycja:

leniu

New member
od wczoraj jestem szczęśliwym D8000 i muszę powiedzieć że nie zauważyłem fatalnych ustawień. wymagają drobnych korekcji ale bez przesady. Niestety nie znalazłem na necie "gotowych" ustawień ani porad co należałoby zrobić/ustawić lepiej.
p.s. czy istnieje gdzieś w necie elektroniczna wersja papierowej instrukcji?
 

Tomasz93

Member
Jak ktos moze np wstawic swoje ustawienia dla porownania.

Nie są to typowe ustawienia dla gier, bowiem w takowe nie gram, ale być może się Tobie przydadźą.

Film
Podświetlenie: 10
Kontrast: 96
Jasność: 51
Ostrość: 15 [lub inna wartość, w zależności od preferencji]
Kolor: 47
Odcień (Z/C): G50/R50

Tonacja czerni: wył.
Kontrast dynamiczny: wył.
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane: wył
Tylko tryb RGB: wył.
Przestrzeń kolorów: Użytkownika [patrz niżje]
Balans bieli: [patrz niżej]
Balans bieli 10p: wł.
Odcień skóry: 0
Uwydatnienie krawędzi: wył.
Oświetl. dynamiczne: wył.
xvYCC: wył.
LED Motion Plus: wł.

Przestrzeń kolorów:
Czerwony: czerwony 59, zielony 0, niebieski 0
Zielony: czerwony 10, zielony 55, niebieski 10
Niebieski: czerwony 0, zielony 6, niebieski 61
Żółty: czerwony 53, zielony 50, niebieski 0
Cyjan: czerwony 4, zielony 49, niebieski 50
Purpurowy: czerwony 37, zielony 4, niebieski 41

Balans bieli:
Przes. C: 19
Przes. Z: 18
Przes. N: 20
Wzm. C: 31
Wzm. Z: 29
Wzm. N: 24

Balans bieli 10p:
1: C 2, Z 2, N 2
2: C -1, Z -1, N -1
3: C 1, Z 1, N 0
4: C 3, Z 3, N 2
5: C 6, Z 4, N 3
6: C 7, Z 6, N 4
7: C 5, Z 6, N 4
8: C 3, Z 3, N 2
9: C 1, Z 1, N 0
10: C -2, Z 0, N -1


Ton kolorów: ciepły2
Filtr zakłóceń cyfr.: wył.
Red. zakłóceń MPEG: wył.
Poziom czerni HDMI: n/a [lub Normalny]
Tryb film: n/a
Motion plus: Płynny [lub użytkownika, w zależności od upodobania]

Chyba niczego nie pominąłem. Zaznaczam, że obraz był kalibrowany w ciemnym pokoju - głównie oglądam wieczorami, a więc zależało mi, aby w takich warunkach obraz był najbardziej optymalny. Zatem na pierwszy rzut oka obraz może wydać się ciemny, ale można go dostosować do swoich potrzeb. Te nastawy używam wyłącznie do BD i HDTV. Najlepiej sprawdzić te ustawienia na jakimś filmie, który bardzo dobrze znamy, wówczas będzie łatwiej wychwycić różnicę i to czy taki obraz nam odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

q124

New member
te ustawienia nawet nawet dzieki ale to tylko do filmow a mi chodzi o ps3 zeby gry wygladaly dobrze. jaki mam zakupic ten sprzet do kalibracji tego tv
 

eizo1

New member
Hej! Sprawdź jaką rozdzielczość wyświetla Ci telewizor. Ja miałem tak, że PS3 w menu było 1080p, a po wejściu w grę zmniejszało rozdzielczość do poniżej 720i! Pomogła zmiana ustawień wyświetlania w konsoli PS3, kiedy masz możliwość wyboru rozdzielczości "odfajkuj" tylko 1080p. Fifa śmiga aż miło :)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Hej! Sprawdź jaką rozdzielczość wyświetla Ci telewizor. Ja miałem tak, że PS3 w menu było 1080p, a po wejściu w grę zmniejszało rozdzielczość do poniżej 720i! Pomogła zmiana ustawień wyświetlania w konsoli PS3, kiedy masz możliwość wyboru rozdzielczości "odfajkuj" tylko 1080p. Fifa śmiga aż miło :)

Większość gier jest w 720p i tego nie zmienisz. To ograniczenie wydajności ps3 ! To co zrobiłeś sprawia tylko, że ps3 skaluje obraz do 1080p i sprawia problemy w niektórych grach.
 

Frytejro

New member
Dlatego wlasnie konsole sa dla dzieci a PC do grania dla dorosłych. Pozatym jak pisałem nieraz ze na duzym tv gra czasem nawet FHD bedzie cienko wygladala to nikt mi nie wierzyl.. hehe - zamiast wymieniac d8000 to sprzedaj konsole i kup dobrego PC by grac w 1080 albo i więcej jak masz gdzie odtworzyc.

nie wiem jak ps3, ale xbox chodzi jak traktor/suszarka a jest 4 razy mniejszy od PC.. lepiej pudło wsadzic w kąt i cieszyc sie prawdziwa jakoscia a nie "okrojoną" grafika w konsolach.. i nadawac na jakosc obrazu w porządnym TV..
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Frytejro temat nie dotyczy konsoli i wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą. Moim zdaniem D8000 nie grzeszy jakością obrazu ale nie powinno być aż tak źle.
 

Frytejro

New member
Mi nie chodzi o to ktoere swieta lepsze tylko to co sam napisałes - jakosc obrazu z ps3 - skoro jest tylko 720 i skaluje do 1080 to nawet na D12000 ktory wyjdzie za 2 lata bedzie slabo :]
 

q124

New member
zauwazyl ktos w 46 na samym dole bijaca linia swiatła przechodzi przez cala długość tv. albo to wina tylko 46cali albo w 3sklepach kazde 46 bylo wadliwe i moje też. pozatym został wymieniony panel led w moim samsungu, zauważyłem że jakość obrazu jest lepsza ale wywala mi właśnie przebicia światła na połowie tv. (Backlight Bleed) w nocy jest to bardzo widoczne tylko wtedy gdy jest ciemny kolor. szkoda mi wymieniac tv na inny ale watpie ze cos sie zmieni z nastepna wymiana.
 

truten1

New member
Witam Wszystkich kupiłem ostatnio 46d8000 i mam pytanko czy oglądał ktoś na nim film 3d z ps3. Ja mam problem nie chce mi filmu odtworzyc wyskakuje info brak kompatybilnosci odtwarzacza z tv. Filmy blu rey smigaja az miło,zaktualizowałem pleya wymieniłem kabel hdmi z 1.3 na 1.4 i nic dalej to samo. Jesli ktos miał taki problem to prosze o rade.
 

cheif7

New member
zauwazyl ktos w 46 na samym dole bijaca linia swiatła przechodzi przez cala długość tv. albo to wina tylko 46cali albo w 3sklepach kazde 46 bylo wadliwe i moje też. pozatym został wymieniony panel led w moim samsungu, zauważyłem że jakość obrazu jest lepsza ale wywala mi właśnie przebicia światła na połowie tv. (Backlight Bleed) w nocy jest to bardzo widoczne tylko wtedy gdy jest ciemny kolor. szkoda mi wymieniac tv na inny ale watpie ze cos sie zmieni z nastepna wymiana.

Niestety, z tego co zaobserwowałem we wszystkich 46d8000 takie spieprzone podświetlenie występuje, miałem przyjemność oglądać 8 egzemplarzy z czego 4 w zaciemnionym pomieszczeniu i we wszystkich widoczny był szeroko pojęty clauding oraz w większym bądź mniejszym stopniu w dolnej części widoczna była bijąca linia światła przechodząca przez cały monitor, żałuje tylko że zacząłem bardziej interesować się tym podświetleniem już po dokonaniu zakupu, gdybym zrobił to wcześniej na pewno lepiej przemyślał bym ten zakup :-(
 

farba

New member
Prawie 6 kafli za telewizor i takie jaja z podświetlaniem? Ech, ja na swoją budżetówkę(1,5kafla) psioczyłem za kąty widzenia(ujowa matryca), ale podświetlaniu nie można było nic zarzucić.
 

LucasCorp

New member
Niestety, z tego co zaobserwowałem we wszystkich 46d8000 takie spieprzone podświetlenie występuje, miałem przyjemność oglądać 8 egzemplarzy z czego 4 w zaciemnionym pomieszczeniu i we wszystkich widoczny był szeroko pojęty clauding oraz w większym bądź mniejszym stopniu w dolnej części widoczna była bijąca linia światła przechodząca przez cały monitor, żałuje tylko że zacząłem bardziej interesować się tym podświetleniem już po dokonaniu zakupu, gdybym zrobił to wcześniej na pewno lepiej przemyślał bym ten zakup :-(

W moim tv jeszcze ani razu nie zauważyłem cloudingu przy oglądaniu ciemnych scen w filmie. Jeżeli się dobrze przyjrzę to widać go tylko w czasie uruchomienia tv jak jest to czarne tło, ale ledwo, ledwo:)
Co do jaśniejszego paska przy dolnej krawędzi to faktycznie jest lekko widoczny przy jaśniejszych scenach, ale ja patrze na środek ekranu a nie na krawędzie:p
 
Do góry