Fatalny obraz na W4710 proszę o pomoc.

leonidas18

New member
Mój zachwyt z zakupu lcd Sony W4710 opadł prawie do zera gdy go włączyłem obraz jest fatalny w SD i na Xboxie (HD nie posiadam) zbyt czerwony i za jasny a w dodatku jest nie ostry jakiś zamglony, rozpływa się. Chciałem go poprawić ale w ustawieniach jest zbyt dużo parametrów do ruszania i straciłem zupełnie głowę. Dlatego proszę o optymalne ustawienia do mojego tv gdyż mam świadomość, że moje pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto ale aż żal patrzeć na tak słaby obraz. W sklepie sprzedawca dorzucił mi kabel HDMI 1.3 firmy HAMA czy to dobry wybór ?

P.S Siedze 2 metry od 40" może to wina odległości ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Musisz napisać dużo więcej szczegółów a może nawet dac fotki (skąd sygnał SD, jak i co przedtem tam grało, jakie dokładnie problemy), to raz.
Na ustawieniach fabrycznych obraz powinien być poprawny (choć może nie byc idealny). Jesli jest fatalny, wiele nie poprawisz raczej.
Na poczatek wyłącz odszumiacze.
Odległość 2m jest za mała nawet dla 32'' na analogowym SD. To jest odległość dla HD.
Kiki pisał tu jakis czas temu, że wielu klientów po zakupie zbyt dużego telewizora żali się na jakość obrazu SD.
Dziwne tylko, że też na xbox jest fatalnie - może więc telewizor uszkodzony?? Ale o tym niech napisza posiadacze xboxa...
 

leonidas18

New member
Jeśli chodzi o X-a to grałem tylko w Fife 09, Mirros Edge i GTA IV. Gta jeszcze ujdzie ale ta Fifa i Mirros Edge nie najlepiej wyglądają może ja za dużo wymagam ? Czy jest dostroje tv to coś zmieni w jakości gier z Xboxa ?

Jeśli chodzi o SD to mam Avacom więc powinno być nieźle. Przedtem na crt Sharpie grało świetnie.

Czy jest możliwość aby ktoś z serwisu Sony podjechał do mnie i ustawił mi lcd ?

Może mam wymienić tv na Samsunga 756 ?
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
nie wiem jak ustawileś parametry ale ja stawiam na zbyt małą odległość - ja mam 40" i oglądam z 3,8 m i uważam że obraz jest ok. ale 2 metry to raczej tylko dla HD tak jak napisał przedmówca - mam w drugim pokoju Sony 26 cali i tam mam 2 metry i obraz jest bardzo ok. - oczywiście odległości do SD.
 

leonidas18

New member
Jestem załamany kupiłem za duży tv :( Teraz żeby go wymienić na 32" to za dużo roboty(lcd kupiony na raty trzy dni temu w jednym z marketów, a poza tym nie widzę na rynku tv Sony z 100Hz, Full HD i dobrym kontrastem). Mogę jakoś poprawić obraz ustawieniami ?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Możesz wymienić na 2 Panasonici 32lx85 + odtwarzacz BR ;-).
Markety godzą się na tego typu wymiany byle cena była w sumie ta sama, więc może warto to jednak przemysleć (oczywiście zestaw do wymiany może byc inny).
A swoją drogą, chyba nie oglądasz tak telewizji jak na fotkach, tzn wszystko zniekształcone??? O trybie smart od razu zapomnij - jest do niczego.
P.S. jakiś Panasonic 32 + coś to poważna mozliwość.
 

leonidas18

New member
Odsunąłem tv na do odległości 2.5 metra i obraz nie jst aż tak zły jak na początku czeka mnie jednak żmudna praca z dostosowaniem obrazu aby był w akceptowalny. TV nie wymienię może wyolbrzymiam moją sytuację bo jest to mój pierwszy LCD i nie znam się na tej technologi.
 

snowar

New member
hmm

obraz z sd na lcd może taki być ale zastanawia mnie obraz z x360 bo jest naprawde słaby a moim zdaniem powinien być lepszy. Skylla1 ale Ty za przeproszeniem pier.... postaw sobie plazme obok lcd puść sygnał sd a poteme wyjdz, wróć i przepros. Ja akurat mam w domu i lcd i plasme i powiem szczerze że obraz na plasmie to dzień do nocy :p Do takich zastosowań jak kolega napewno lepsza plasma i z takiej odległości plazme 42" da się oglądać a lcd napewno nie (Stwierdzone naocznie )
 

banjo

New member
Jeżeli plazma daje po oczach to ja dziekuje. Mam w domu plazme i 2 lcd-ki i powiem jedno-plazma daje super naturalny obraz z przepięknymi kolorami i w ogóle fajnie sie na tym oglada w nocy. Lcd to troche inna bajka, w nocy troche brakuje czerni, jest troche szaro , no i tu rzeczywiście daje po oczach. Ja do plazmy konsoli nie podpinałem, ale napewno sprawdziła by się świetnie . Natomiast mam tez x360 podpięte do lcd LG i nie jest żle ,ale obraz w nocy wyglada juz troche inaczej niz w dzień. Dużo ludzi pisze że konsole lepiej sie sprawdzają z lcd .Ale wydaje mi się że plazma w tej kwesti mogła by się okazac lepsza. A co do odległości oglądania tv, to chyba tak jest że plazme np 46' można ogladać z blizszej odległości niz lcd 46'- obraz jest jakby przyjemniejszy dla oka na plażmie.Lcd pokaże więcej brudów-stwierdzono po własnych oględzinach.
 

leonidas18

New member
Jeśli chodzi o jakość SD to jest ona ciut lepsza niż na zdjęciach, a sprawa Xboxa nadal jst zła kolory są rozmyte :( i nie ostre.

Mam jeszcze dwa pytania:

1.Czy wymiana kabla HDMI na jakiś droższy pomoże czy uzyskam obraz zbliżony do tego z testów Kikiego ?

2. Czy mogę jakoś anulować umowę i zwrócić tv do sklepu oraz anulować spłacanie rat (jeszcze adnej raty nie wpłaciłem).

Ostatecznie pozostaje mi wymienić tv na Samsunga 756 lub 856 :(
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kabel zawsze może byc winny, ale jesli jest nie długi to mało prawdopodobne. Oczywiście dobrze byłoby pożyczyć inny dla sprawdzenia (może wymienią ci go w sklepie, jesli niedawno kupiony). jednak przy sygnale cyfrowym droższy kabel nie oznacza od razu zauważalnie lepszego odbioru, łatwo wię utopić kolejne pieniądze. najpierw wypróbuj potem kup.

W sklepie spytaj o zwrot, ale raczej nic z tego, natomiast wymiania w ciągu kilku dni (3-5) powinna być mozliwa także na inny model. Tym razem weź jednak mniejszy.
 

daro101

New member
Jest tyle mozliwosci ustawien tego TV ,ze na pewno dopasujesz do swoich wymagan. Pewnie tez sygnal z kablowki moze byc do bani.W najgorszym wypadku dokupisz TV sat np. N-ke i zobaczysz jak bedzie odbieral na normalnym cyfrowym sygnale .To inwestycja tez w przyszlosc (HD juz mozna odbierac z platform cyfrowych).Za jakis czas kupisz BD i wtedy sie przekonasz o slusznosci wyboru .Pierwsza rzecza ,ktora powinienes zrobic to przeczytac instrukcje ,a nie siac panike na forum. Milej lektury.
 

leonidas18

New member
Może winą słabszego obrazu z X-a jest fakt iż gdy zmieniam ustawienia trybów wideo z 720p na 1080i lub 1080p to wyświetla mi się komunikat że obraz będzie wyświetlany w 50Hz. Można jakoś wymusić 100Hz w Xboxie ?
 
Do góry