Fakty i mity o Philipsach

fotohobby

New member
To bardziej ustawienie Dynamiczne Podświetlenie miało na ten efekt wpływ.
Miałem ustawione na Energia, ma na minimum i jest OK.
Ale wypróbuję Twoje ustawienia.

@kiki:
Nie, nie mam . Widzę, że w zaawansowanych opcjach jest opcja kalibracji koloru, ale wyszarzona.
 

plk

New member
Potestowałem 42PFL7008 przez pół nocy.(...)

I jak wrażenia po kilku dniach?

Po kolejnych oględzinach sklepów dalej chciałbym Philipsa :/ Niestety na przeciętny TV z niczym na pokładzie trzeba zapłacić ok 1800zł bez względu na producenta, więc ten Ambi kusi. Tylko szkoda mi zaryzykować z tym wieszaniem się.

Znajdzie się ktoś z modelem 6008 do zaopiniowania?

Do tego wszyscy mają parcie na Samsunga, tzn. prawie wszyscy bo na 6 czy 7 odwiedzonych sklepów tylko w jednym sprzedawca powiedział że nie będzie tego zachwalał pomimo wytycznych. Od jednego to nawet usłyszałem że wszystkie Samsungi mają matryce natywne 200Hz i dopiero powyżej 200 to jest 'rozszerzane programowo' :|
Najzabawniejsze, że rozmowę zaczynam od "nie chcę 3D aktywnego" a oni i tak "bo w tym Samsungu...". Więc niestety w sklepach ciężko coś wybrać.
 

phil7008

New member
Bez reklam
fotohobby opcja kalibracji koloru dostepna jest tylko na ustawieniach obrazu ISF,kikiemu chodzilo o pelna kalibracje .Jak dla mnie to kalibracja to zbedny wydatek, po wlasnych ustawieniach jestem w pelni zadowolony z obrazu ,a jezeli ma byc tak po kalibracji jak w ustawieniach ISF to podziekuje
 

SDman

Banned
fotohobby opcja kalibracji koloru dostepna jest tylko na ustawieniach obrazu ISF,kikiemu chodzilo o pelna kalibracje .Jak dla mnie to kalibracja to zbedny wydatek, po wlasnych ustawieniach jestem w pelni zadowolony z obrazu ,a jezeli ma byc tak po kalibracji jak w ustawieniach ISF to podziekuje

Witam,
i to jest świetne podejście, sami wiemy jak co wygląda, a najbardziej programy na żywo
dają możliwości własnych ustawień tak jak chcemy.
Słynny THX w Panasonicu seria VT60 ma odchylenia na planszach kalibracyjnych mp4 i tak trzeba
korygować.

Pozdr.
 

fotohobby

New member
Po paru dniach nadal jestem zadowolony :)
Nie wiem, jak wejść do opcji kalibracji ISF, bo jest wyszarzona, ale ustawiłem sobie kolory, tak, jak chciałem i obraz nie jest juz tak cukierkowy, jak na większosci fabrycznych ustawień.

Menu sie nie wiesza, te 8-10s startu TV mnie osobiscie nie przeszkadza.
Zwisu nie zaliczyłem, ale też poki co z funkcji SMART wykorzystuję tylko YT i Skype.
 

Fridek

New member
Zastanawiam się nad typem 55cali 8008 lub 7008. Podpowiedzcie jaka różnica oprócz Herztów. Cena jest 1000zł różnicy, obecnie dają do 8008 konsole XBox i Kinect a do 7008 mały 22 calowy tv. ani na tym ani na drugim za bardzo mi nie zależy. Chodzi mi o dobry tv głównie do oglądania codziennej telewizji. No i żużel w sezonie. Mam NC+. Proszę poradźcie.
Pierwsza wersja był sharp 60LE 857 (większość odradza poprzez np. smużenie), SONY W805 (za mało Hertzów - 400) czy LG 860 (też mi odradzono) , lecz odpadły. Pozostaję już tylko przy powyższych dwóch typach jednego producenta.
 

SDman

Banned
Zastanawiam się nad typem 55cali 8008 lub 7008. Podpowiedzcie jaka różnica oprócz Herztów.

Witam,
8008 jest znacznie lepszym wyborem od 7008 jeśli trafi się z dobrym -równomiernym podświetleniem.
200hz natywna matryca vs 100, lepszy kontrast i czerń.
Oczywiście nie wiem kto Ci odradzał LE857 bo to jest najlepszy wybór - po kalibracji.

Pozdr.
 

plk

New member
8008 jest znacznie lepszym wyborem od 7008 jeśli trafi się z dobrym -równomiernym podświetleniem.(...)

To co piszecie jest dobijające. Wydać na TV grube tysiące i mieć nadzieję, że się trafi egzemplarz bez wad. Dobrze, że niektórzy producenci monitorów komputerowych już się nauczyli i wymieniają sztukę przy jednym wadliwym pixelu, do tego 3-letnia gwarancja nie jest niczym nadzwyczajnym. Może za kilka lat ci od TV też się dostosują.
 

SDman

Banned
To co piszecie jest dobijające. Wydać na TV grube tysiące i mieć nadzieję, że się trafi egzemplarz bez wad. Dobrze, że niektórzy producenci monitorów komputerowych już się nauczyli i wymieniają sztukę przy jednym wadliwym pixelu, do tego 3-letnia gwarancja nie jest niczym nadzwyczajnym. Może za kilka lat ci od TV też się dostosują.

Witam,
dla tego nie wziąłem Philipsa 8008 - zwyczajnie bałem się.
Zaspokoiła mnie plazma w idealnym rozmiarze 50ST60 i o połowę tańsza.
Po 8 latach (4lata z ambi) nie dałem szansy współczesnym Philipsom.

http://hdmoje.strefa.pl/st60podsw.JPG

Do OLED-ów myślę przetrwam, a i patent na ambi się skończy.

Pozdr.
 
Do góry