F7000 - co mi się nie podoba :)

cacumen

Member
Bez reklam
Przy sofcie 1118 nie można zmienić regionu (Local Set) ciągle jest nie aktywna opcja zmiany regionu.

Więc co mi się nie podoba - a no to ze kupujemy telewizor który jest naszą własnością i powinniśmy mieć możliwość zrobienia z nim co się tylko nam podoba.

Natomiast producent wypuszcza aktualizacje w której to wszystko nam ogranicza. Czy to wgranie Samiego czy nawet zmianę regionu. Jeszcze trochę i będzie taka aktualizacja która uniemożliwi nam zmianę kanałów.:?



No i ja jako osoba korzystająca z ich sprzętu od kilku lat ...mam wyłączone automatyczne aktualizacje i śledzę w necie , czego pilnować ,aby nie narobić sobie coraz większych ..ograniczeń :confused:
 

uniucz

New member
Witam
Tv to samsung f7000

Aktualnie mam podłaczony do tv internet po kabelku z komputera.

Czy istnieje mozliwosc aby teraz TV udostępnił internet dla np Telefonu po WIfi?
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam, może ktoś z użytkowników 46F7000 wrzuci swoje ustawienia obrazu itp.
pod Naturalny lub Standard/Film;)
 

tjw1978

New member
No tak ale jeśli korzysta się tylko i wyłącznie z DVB-S to podłączenie 2 tunerów (przewodów od konwertera), kompletnie nic nie daje, skoro nawet nie można nagrywać i oglądać z innego transpondera....

Kolega nie ma racji :)
Na F7000 można oglądać jeden i nagrywać drugi program (z dowolnego transpondera / satelity).
Problem jest inny - w przypadku CP lub nc+ możesz nagrywać tylko jeden program kodowany (moduł jednostrumieniowy), innego już nie obejrzysz, bo ci nie rozkoduje.

Za to przy nagrywaniu programu kodowanego bez problemu funkcjonuje oglądanie programów niekodowanych (z Astry czy HB). Więc nagrywamy Canal+, nie obejrzymy Canal+ Film (sygnał zakodowany), ale bez problemów obejrzymy TV Polonia czy Eskę.
 

Markus1

New member
W odpowiedzi na post kol. @tjw1978
No właśnie dlatego posiadanie 2 tunerów dvb-s KOMPLETNIE nic nie daje bo niekodowanych stacji które są coś warte jest jak na lekarstwo. Także mam astrę i czasem coś na niemcach oglądam ale to chyba nie o to chodzi. Skoro są 2 tunery to powinno to działać co najmniej jak na samodzielnym dekoderze nc+ z podłączonym 1 kablem tzn. tak, że jak coś nagrywam z jednego transpondera to PRZYNAJMNIEJ z tego transpondera mogę jednocześnie oglądać inny kanał. Z tą jednostrumieniowością astona 2.26 też nie jest tak do końca bo w moim starym HUMAXIE (Icord hd) którego używałem z astonem mogłem spokojnie nagrywać i oglądać co innego z dowolnego transpondera.

A tak z innej beczki

Koledzy ile realnie zajmie 1 film nagrywany z HBO HD. Czy 64 gb pendrive wystarczy? Podłączyłem pena i ustawiłem nagrywanie z poziomu (guide). Ciekawe czy tv w ogóle sam się włączy. Niby tv go sformatował pod siebie...
 
Ostatnia edycja:

kowal__

New member
wg mnie najbardziej uciążliwe:
1. poruszany już na forum temat ograniczeń w nagrywaniu płatnego kanału i oglądaniu innego płatnego kanału
2. brak wykazu kompatybilnych modułów CI (mam PowerCAM HD i nie działa, moduł dostarczany przez operatora INEA działa)
3. pomimo odkręcenia śrubek z dolnego wichajstra z logiem Samsung nie można go zdemontować
4. epg (sygnał z kablówki) w wersji skróconej (tzn. na liście "channel list" oraz wyświetlany przy zmienianiu kanałów z prawej strony ekranu pod nazwą kanału) nie odświeża się i wyświetla nieaktualne tytuły. Dopiero po zmianie kanału +1, -1 tytuł wyświetlany jest prawidłowo
5. brak na pilocie przycisku do szybkiego rozpoczęcia nagrywania.
6. Timeshift nie nagrywa automatycznie, trzeba zacząć ręcznie
7. Nie można ustawić nośnej, na której dostawca przesyła kompletne pełne EPG, jak to ma np dekoder ADB z PVR.
8. będąc w epg nie można wybierać z pilota numeru kanału który chcesz podejrzeć
 

roso23

New member
witam,
Nie mogę znaleźć trybu serwisowego w f7000 a chciałem tez sprawdzić ilość przepracowanych godz,czy można o dokładniejsze info.
 

matrixabc

Member
Z tą ilością przepracowanych godzin to ostatnio zauważyłem że jeżeli zrobimy przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu menu serwisowego to godziny te również zostają wyzerowane
 

SDman

Banned
100 tys godzin plazma 80 tys lcd 30-60 tyś godzin led :D

Witam,
coś po głębokim drinku te info.
LCD jest tylko jeden nie ma LED .
Podświetlenie natomiast jest różne.
CCFL i to uznalbym za najmniej trwale - to
zwykłe świetlówki, to już historia.
LED to diody na 100% trwalsze.

Pozdr.
 
Do góry