ex500 pasy w pionie

tomas1234

Member
Witam, proszę o analizę TV EX500
Podczas sprawdzania bat sektorów za uwarzyłem pas oddzielający resztę ekranu widać tylko pod kątem. Czy TV podlega wymianie czy po prostu to jest w normie tego typu podświetleniu.
Dziękuje z góry za podpowiedzi .
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    10,6 KB · Wyś: 254

piotrflo

New member
To nie norma. Powinienes miec czysto. Norm na pasy pionowe nie ma. :) Jak niedawno kupiles to nie zastanawiaj sie, nie glowkuj tylko wymieniaj.
 

tomas1234

Member
Pas w pionie widać dopiero pod rozwartym kontem w obrazie testowym tylko i wyłącznie na czarnym tle. Głównie sprawdzałem clouding związku z wcześniej posiadanym W5500 który był nie do przyjęcia w tym egzemplarzu clouding praktycznie jest nie widoczny ale jak nie chmury to pasy mam powoli dość marki SONY
TV to 46EX500
A tak ogólnie jak fachowo nazwać taki problem żeby przedstawić fachowcom ???
 
Ostatnia edycja:

orzełbiały.

New member
ex500 37"

Witam, proszę o analizę TV EX500
Podczas sprawdzania bat sektorów za uwarzyłem pas oddzielający resztę ekranu widać tylko pod kątem. Czy TV podlega wymianie czy po prostu to jest w normie tego typu podświetleniu.
Dziękuje z góry za podpowiedzi .

Mam egzemplarz EX500 37"i od paru dni obserwuję bacznie.Na szczęście nie zauważyłem podobnych objawów. Mój Sony podpięty jest pod nbox Hd rekorder po złączu hdmi i programy
nadające w hd mają jakość b.dobrą lub tylko dobrą.Myślę,żę jest to wina po stronie "n".Programy
nadawane w SD wyglądają gorzej chyba że są 16:9.Oprogramowanie dot.strojenia,ustawiania poszczegółnych funkcji są dostępne dla średnio zaawansowanch technicznie.Gorzej z natychmiastową dostępnoącią do podstawowych funkcji.Dobra i wyczerpująca instrukcja obsługi wgrana na stałe.Osobiście wolałbym formę książkową.Podłączyłem internet z liveboxa tp przewodowo nie działe to idealnie na niektórych portalach zresztą dedykowanych przez Sony.
Odtwarzane są z czkawką/może to wina prędkości netu- mam 1025/ muzyka świetnie działa według mnie dobra jakość dżwięku w Sonym.Polecałbym ten tv. z powodu dobrej ceny i jakości za tę cenę.Mam porównanie bo poprzednio przez pięć lat oglądałem telewizję przez Sony KLV-32A10E
przes gnazdo hdmi różnica na +++ plusy oraz zdecydowanie lepszy dżwięk.Pozdrawiam i czekam na wymianę opini.:eek:k:
 

Ikka

New member
A czy posiadacze tegoz egzemplarza Sony mogliby mi powiedziec jak dlugo zajmuje przelaczanie programow ??
Sprawdzalem w MM i zajmowalo to okolo 3-4 sekund zanim TV zalapal nastepny program.

Czy to normalne ? Pytam bo do tej pory ogladam TV na 21" Grundigu z 1998 roku :p
 

tomas1234

Member
Zgłosiłleś do serwisu? A w jakim sklepie kupiłeś?

-do serwisu problemu jeszcze nie zgłosiłem
-RTV EURO AGD

Po konsultacji stwierdzono że jest uszkodzona skrętka ethernetowa która może być uszkodzona i powstają zakłócenia ( połączenie ruter + tv przez kabel ) a dla tego że zdjęcie zrobiłem poprzez plik sprawdzający "obrazy kontrolne" poprzez DNLA programem PS3 Media Server
W chwili obecnej testów innych nie robiłem , ale mam prośbę żebyście sprawdzili na waszych TV plik który u mnie pokazał pas wyżej pokazany na zdjęciu

DVHK UPLOAD | Detale pliku
 
Ostatnia edycja:

Vandao

New member
Po konsultacji stwierdzono że jest uszkodzona skrętka ethernetowa która może być uszkodzona i powstają zakłócenia ( połączenie ruter + tv przez kabel ) a dla tego że zdjęcie zrobiłem poprzez plik sprawdzający "obrazy kontrolne" poprzez DNLA programem PS3 Media Server
W chwili obecnej testów innych nie robiłem , ale mam prośbę żebyście sprawdzili na waszych TV plik który u mnie pokazał pas wyżej pokazany na zdjęciu

DVHK UPLOAD | Detale pliku

Sprawdziłem u siebie na 40' ex500 i nie zauważyłem żadnych pasów w pionie. Wgraj te obrazy na pendrive i tak może sprawdź ;). Dodam, że sprawdzałem to u mnie poprzez pendrive i nie mam podpiętego tv do netu
 

tomas1234

Member
Zrobiłem test przez pendriva no i pas dalej jest w pionie ale widzę go jak się przyglądam o odpowiednim kącie , zastanawia mnie czy reklamować ? czy sobie odpuścić w oglądaniu mi to nie przeszkadza bo tego nie widać ani nie mam żadnych zmian w obrazie no chyba że w przyszłości coś tam wyjdzie. Ciekawy jestem jak serwis zareaguje wezmą tv przywiozą za około 2 tygodnie i stwierdzą ze nic nie widzą
Co o tym sądzicie?
 

Attachments

  • DSC01570.JPG
    DSC01570.JPG
    53,5 KB · Wyś: 59
  • DSC01577.JPG
    DSC01577.JPG
    129,8 KB · Wyś: 49
  • DSC01581.JPG
    DSC01581.JPG
    268,9 KB · Wyś: 50
  • DSC01584.JPG
    DSC01584.JPG
    199,5 KB · Wyś: 53

MAdam

New member
Jeśli w Euro nie chcą Ci wymienić na nowy egzemplarz, to spróbuj w serwisie. Tylko koniecznie załącz pisemny opis usterki i zamieść tam właśnie te zdjęcia. Myśle, że są dość wyraźne aby uznać reklamację, chodzi mi głównie o zdjęcie pierwsze od góry. Tak byc nie powinno
 

JackS.

New member
Bez reklam
Na ostatnim z zamieszczonych zdjęć, tym robionym na wprost, wygląda na to, ze ekran ma koszmarnie nierównomierne podświetlenie. To naprawdę tak wygląda, czy jest to jakiś problem z aparatem foto?
 

tomas1234

Member
Na ostatnim z zamieszczonych zdjęć, tym robionym na wprost, wygląda na to, ze ekran ma koszmarnie nierównomierne podświetlenie. To naprawdę tak wygląda, czy jest to jakiś problem z aparatem foto?


aparat cieniutki ale udało się zdjęcie wygląda tak jak jest w realu czy można to nazwać cloudingiem ?
 

Attachments

  • DSC01600.JPG
    DSC01600.JPG
    160,2 KB · Wyś: 67

Spioch1

New member
Brzydko podświetlony ogólnie
Mój poza 1 punktem dużo lepiej

"Po konsultacji stwierdzono że jest uszkodzona skrętka ethernetowa która może być uszkodzona i powstają zakłócenia"
Ale ci ludzie niedouczeni...
 
Do góry