EX302 - problemy z odbiorem tv cyfrowej

Sphinxxx

New member
Witam,

jestem posiadaczem sony kdl 22-ex302. Na co dzień korzystam z tv osiedlowej, która od jakiegoś czasu na kablu oprócz sygnału analogowego część programów udostępnia również cyfrowo.

Problem jest taki, że telewizor za nic na świecie nie chce znaleźć żadnego kanału cyfrowego (analogowe i owszem). Co do tego, że sygnał cyfrowy jest, nie mam wątpliwości - zewnętrzny komputerowy tuner cyfrowy znajduje bez problemu kilkanaście kanałów.

Próbowałem skanować i przez opcję telewizji naziemnej, i kablowej, i NIC! (chociaż wiadomo, że jest to tv kablowa ;p)

Wymiana maili z działem technicznym Sony była (jak zwykle w tego rodzaju przypadkach) bezcelowa - każda rada sprowadzała się do zdania - "proszę przeczytać instrukcję ,sprawdzić,czy odbiornik jest podłączony do gniazdka tv i powtórzyć procedurę szukania programów."

macie jakieś pomysły czy sugestie co do takiego stanu rzeczy?
 

tdx

New member
Bez reklam
a ma wbudowany tuner do odbioru takiej telewizji?

Producent podaje że ma DVB-T/C więc wszystko powinno działać

Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne i oprócz języka polskiego ustaw równiej lokalizacje na PL i jeszcze raz włączyć wyszukiwanie kanałów
 

Sphinxxx

New member
robiłem to tyle razy, że już nawet nie pamiętam ile, i niestety nie pomaga ;p

Zrobiłem wszystko co mogłem i co umiałem, i nic, dlatego piszę tu o pomoc :/
 

tdx

New member
Bez reklam
Czasem osiedlowe kablówki pracują na częstotliwościach z księżyca :) poproś o częstotliwości kanałów w swojej TK i wprowadz je manualnie - o ile Twój TV będzie maił taką możliwość, nie pamiętam czy czasami na cyfrowym był tylko automat.....
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam,

jestem posiadaczem sony kdl 22-ex302. Na co dzień korzystam z tv osiedlowej, która od jakiegoś czasu na kablu oprócz sygnału analogowego część programów udostępnia również cyfrowo.

Problem jest taki, że telewizor za nic na świecie nie chce znaleźć żadnego kanału cyfrowego (analogowe i owszem). Co do tego, że sygnał cyfrowy jest, nie mam wątpliwości - zewnętrzny komputerowy tuner cyfrowy znajduje bez problemu kilkanaście kanałów.

Próbowałem skanować i przez opcję telewizji naziemnej, i kablowej, i NIC! (chociaż wiadomo, że jest to tv kablowa ;p)

Wymiana maili z działem technicznym Sony była (jak zwykle w tego rodzaju przypadkach) bezcelowa - każda rada sprowadzała się do zdania - "proszę przeczytać instrukcję ,sprawdzić,czy odbiornik jest podłączony do gniazdka tv i powtórzyć procedurę szukania programów."

macie jakieś pomysły czy sugestie co do takiego stanu rzeczy?

Twoja kablówka odfiltrowuje ci sygnał cyfrowy dlatego skanowanie nie daje żadnego efektu.
Mam Vectrę i gdy miałem pełny pakiet analogowy, mój SONY także wyłapywał kanały cyfrowe (oczywiście wszystkie prawie były zakodowane) ale gdy zmieniłem pakiet analogowy na niższy, na klatce instalator założył filtr, który odcina wyższy pakiet znajdujący się na wyższych częstotliwościach i przy okazji mój TV również przestał wyszukiwać kanały cyfrowe, które też są nadawane na wyższym paśmie.
Jeśli problem chcesz wyjaśnić to zgłoś się do operatora kablówki a nie psioczysz na swój TV.
 
Do góry