Evolve Solaris

kusyp

New member
Witam!

Ostatnio znalazłem Evolve na Androidzie. Niesie to za sobą dużą funkcjonalność i mnogość aplikacji.
Czy ktoś już się z czymś takim spotkał.

Internet na ekranie telewizora!

EVOLVE Solaris daje Ci teraz nieograniczone możliwości dostępu do wirtualnego świata Internetu na ekranie Twojego telewizora. Dzięki niemu możesz przeglądać strony www i wideo online, czatować, wysyłać pocztę i wiele innych.

Solaris jest najnowszej generacji odtwarzaczem multimedialnym działającym w oparciu o system operacyjny Android.

Odtwarzacz umożliwia odtwarzanie z dysku wewnętrznego*, zewnętrznego dysku USB, pamięci flash USB, karty pamięci, lub strumieniowej transmisji wideo i audio poprzez sieć z komputera/laptopa lub inne urządzenie w sieci, także za pomoca opcjonalnego adaptera USB WiFi.

• Internet na ekranie telewizora!
• system operacyjny Android
• Zintegrowana przeglądarka internetowa
• Full HD (1080p)
• Szybkie łącze sieciowe - 1 GB LAN
• Odtwarzanie / strumieni audio / wideo / zdjęcia z urządzeń w sieci
• 1x USB 3.0 urządzenie
• 2x USB 2.0 HOST
• Czytnik kart pamięci SD / SDHC
• UPnP, SAMBA
• Dolby Digital, DTS
• łatwe do aktualizacji przez USB
• Pilot zdalnego sterowania
• Wsparcie bezprzewodowej klawiatury i myszy (2,4 GHz)
(* Opcjonalnie)
• Wsparcie dla łączności bezprzewodowej Wi-Fi Dongle USB
(* Opcjonalnie)
• Wymiary: 19 x 5,5 x 16 cm

Obsługiwane pamięci:
• wewnętrzne 3.5 "dysk twardy SATA, zewnętrznego dysku USB, pamięci flash USB, dysk sieciowy

Obsługiwane karty pamięci:
• SD / SDHC

Obsługiwane połączenia sieciowe:
• Ethernet LAN 10/100/1000 Mbit / s

Obsługiwanie sieci bezprzewodowej
(Opcja USB dongle nie występuje w zestawie):
• 802.11b / g WLAN adapter

Obsługiwane formaty wideo / kodeków:
• H.264, AVI, WMF, MOV, AVI, MP4, MPG, MPEG, MinusVR, TS/M2TS/TP/TRP, ISO, IFO, VOB, MPEG1/2/4, DivX, Xvid, WMA, BD Video ( BD ISO / folder BD), DVD Video (DVD-Video obraz), ASF, FLV, RM, RMVB, DAT

Obsługiwane formaty napisów:
• SRT, SUB, SMI, IDX, SSA, ASS
Obsługiwane formaty audio:
• MP3, WMA, WMA, WAV, LPCM, AAC, Ogg Vorbis, AC3 Dolby Digital, DTS, DTS-Master Audio, RA Cook, FLAC

Zdjęcia:
• JPEG, PNG, BMP, GIF

Wyjście A / V:
• HDMI / Stereo / CVBS / Coaxial

Zawartość opakowania:
• EVOLVE Solaris
• Zasilacz
• Pilot zdalnego sterowania
• Instrukcja obsługi
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy to jak na razie jedyny player na andku?

Jest już tego całkiem sporo, oczywiście autorstwa chińskich towarzyszy: m.in. dostępny również u nas AndroidTV Box (Android 2.2 TV Box HDD Media player), DTV TOGO TV , taki trochę "no name" oznaczony Android 2.2 OS Full HD Network Media Player (kosztuje tylko 100 dolarów), IP TV Box, PC TV Box player, Smart TV Box...

Większość konstrukcji oparta na procesorach Cortex, Samsung, ARM... Taki standard to 800 MHz do 1 GHz, 512 MB DDR RAM, 2 GB Flash. Używają Androida 2.2, rzadko już zdarza się wersja 2.1.
 

Eleonora

New member
Kirek50-szacun za wiedzę i orientację w temacie. Naprawdę jesteś dobry a śledzę już Twoje poczynania tutaj od dłuższego czasu. Pozdr
 

pietiagoras

New member
Ale czy ktoś to widział? Dotykał?
Ellion jest dostępny w PL od kilku tyg. a jakiegokolwiek testu nie sposób znaleźć. Wszystkie prezentacje pokazują smartfonową idee androida, ale jak toto pracuje jako media player?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odtwarzacze multimedialne na Androdzie

Napisałem poniższy post do tematu o Cideko, ale myślę, że warto już chyba uruchomić ogólny temat, bo coraz więcej tego typu sprzętu jest na rynku...

Urządzenia w większości nie są jeszcze niedopracowane (zwłaszcza wczesne tegoroczne konstrukcje), mają problemy z flash (np. Cideko ma niby support Flash Lite 9.0, a w praktyce wygląda to cienko), często przycinają się filmy, w przypadku większych materiałów HD w niektórych urządzeniach to reguła. Przeglądarka internetowa jest wolna, strony wczytują się koszmarnie długo, są problemy z wyświetlaniem niektórych stron.

Z reguły działają pod takim sobie Androidem 2.2 Froyo (choć są też "chińczyki" na 2.0 i 2.1), zmodyfikowanym przez producenta, niektóre modyfikacje na pewno na zdrowie systemowi nie wyszły. Nowsze są na trochę lepszym Gingerbreadzie, pojawiają się też już powoli urządzenia na 3.0, ale nie miałem z nimi do czynienia.

Większość urządzeń z pierwszej połowy tego roku jest zbudowana na ARM 600 Mhz (i słabszych) i tych nie należy brać pod uwagę przy zakupie - to za słaby procesor dla multimediów HD. Choć np. Cideko całkiem przyzwoicie radzi sobie z multimediami (testowałem i bardzo płynnie odtwarzał nawet pliki HD z dużym bitrate), czyli problem ten nie dotyczy wszystkich konstrukcji - to może kwestia dbałości producenta o wykonanie.

Wspomniany tutaj Evolve Solaris pracuje na ARM Skyviia SV8860 (459MHz), jest przyzwoitym sprzętem, choć już troszkę "po czasie", dobrze radzi sobie z multimediami, plusem jest dostęp do do sklepu z aplikacjami Sky Cloud, OK jest też stosunek jakości do ceny, bo można go kupić za niewiele ponad 400 zł.

Podobne konstrukcje to: AndroidTV Box (Android 2.2 TV Box HDD Media player), DTV TOGO TV , taki trochę "no name" oznaczony Android 2.2 OS Full HD Network Media Player (kosztuje tylko 100 dolarów), IP TV Box, PC TV Box player, Smart TV Box... To chińskie produkcje, dość różne jakościowo, ale spełniające swoje podstawowe funkcje.

Na pewno bardzo interesujące są wchodzące na rynek urządzenia, już solidniej dopracowane, z bardzo przemyślanymi modyfikacjami Androida. Przykładem są choćby MEDIA-DROID ENGAGE HQ MT7001 i MT7002. Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale rozmawiałem na chacie z koreańskim dziennikarzem specjalizującym się w IT, który ma 7002 od kilku dni do testów i facet twierdzi, że sprzęt jest dopracowany w każdym calu i można z nim robić wszystko. Napisał mi, że płynnie odtwarza nawet MKV z H@5.1 powyżej 16 referencyjnych ramek, co jest prawdziwą rzadkością.
Model HQ MT7002 ma procesor ARM Cortex A8, 1,2 GHz z 512k pamięci podręcznej L2, RAM 512 MB DDR2, pamięć wewnętrzna: 2 GB NAND Flash - to już naprawdę solidna maszyna.
MT7001 ma procesor: ARM Contex A9, 800 Mhz z dodanym silnikiem 3D, RAM 512MB DDR2 i pamięć wewnętrzną 4 GB NAND Flash.

Nie wiem, skąd goście wzięli cenę (chyba z sufitu), bo na grupery.pl sprzedawali w przedpłatach model 7001, grupowo w cenie 559 zł, czyli OK, ale napisali, że cena bez rabatu wynosi 1120 zł.

Za tę kwotę jest to kompletnie nieopłacalny zakup, a wygląda na to, że Media-Tech taką sobie wymyślił Multimedialne centrum rozrywki MT7001 oparte na systemie operacyjnym Android 2.3 , WIFI, LAN, 2 x USB, czytnik kart SD/MS/MMC, HDMI, pełnowymiarowy pilot, w zestawie z DVB-T dongle MT4163 tuner do odbioru cyfrowej telewizji i radia DVB-T | Media-Tech

Dostawa ma być od 15 listopada, więc przypuszczam, iż w tym terminie sprzęt będzie na rynku.

Dodać warto, że są już dostępne mocne i lepsze od powyżej opisanych urządzenia (dodać też trzeba, że prawie o połowę tańsze, jeżeli przywołana cena okaże się obowiązującą) w których można przełączać się między Androidem a normalnym firmware - myślę tutaj o Xtreamerze Prodigy (tu więcej Xtreamer Prodigy) oraz HiMedia HD900B.

To znacznie lepszy wybór od sprzętu tylko na Androidzie....
 

Piciu29

New member
Evolve Solaris !!! Czy warto kupić?

Witam

Niedawno siadł mój Asus OPLAY HD2 wysłałem do serwisu i dostałem zwrot pieniędzy, stoję nad dylematem czy brać tego samego ASUSA czy może coś takiego jak EVOLVE SOLARIS na ANDROIDZIE a może wogóle odpuścić temat kombajnu multimedialnego gdyż mam Samsung ES 6800 (jednak ten nie odtwarza wszystkich formatów). Nie mogę za bardzo znaleźć opinii na temat tego SOLARISA czy ktoś moze miał z nim do czynienia chciałbym wiedzieć jak wypada np na tle ASUS OPLAY HD2. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
 

Piciu29

New member
No własnie panowie jak uważacie warto to kupić czy narazie jeszcze się wstrzymać??? mogę hdd w obudowie podłączyć pod tv samsung es6800 jednak on nie czyta wielu formatów multimedialnych, ASUS OPLAY HD2 jechał wszystko jednak siadł zasilacz i z dystrybucji dostałem zwrot gotówki co myślicie o tym Solarisie? ma możliwość montażu hdd 3.5'' o to też głównie mi chodzi ale jak z funkcjonalnością jak uważacie będzie obsługiwał więcej kodeków itp niż telewizor samsung ES 6800? pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dla odtwarzania HD można mieć coś na Androidzie, ale pod warunkiem, że procesor ma minimum dwa rdzenie i - to warunek sine qua non - sprzętowo dekoduje HD. Reszta to zabawki.

Osobiście wybrałbym na powrót O!Play'a HD2 lub coś nowszego, ale na Realteku lub Sigmie. To jednak układy dedykowane multimediom, a nie słabawe ARM-y (poza tym z najwyższej półki, np. Tegra 2 i Tegra 3 itp.) do wszystkiego.
 
Do góry