EURO AGD i ich opinie.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Są tani i dają 2 lata gwarancji

Każdy daje 2 lata gwarancji - to wymóg ustawowy z mocy prawa ,więc łaski nie robią

Ściema to są te usługi "przedłuż gwarancję " - to tak jakby wyrzucić pieniądze w błoto .Jest u nich w ofercie telewizor Panasonic za 52.000zł ,dlaczego tego telewizora nie można ubezpieczyć ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Każdy daje 2 lata gwarancji - to wymóg ustawowy z mocy prawa ,więc łaski nie robią
Jesteś tego pewien?
Możesz podać jaka ustawa nakłada obowiązek dwuletniej gwarancji?
Mnie się wydaje, ze Ustawa nic nie mówi o gwarancji, tylko o rękojmi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jesteś tego pewien?
Możesz podać jaka ustawa nakłada obowiązek dwuletniej gwarancji?
.

Dz.U. 2014 poz 827

Ustawa z dnia 14 maja 2014r o prawach konsumenta
art 577 §4 . Jeżeli nie zastrzeżono innego terminu ,termin gwarancji wynosi dwa lata licząc od dnia,kiedy rzecz została wydana kupującemu
 

pit.lubin

New member
Dodam wiecej cudowne raty tgz 0% nosilem sie z zamiarem kupna tv, oczywiscie czekajac na dogodny moment .I coz wchodza raty 0% a tu zdziwienie bo model tv znikl ze sprzedazy ,koniec promo 50 x 0% na wszystko, i ten model znowu sie pojawia w sprzedazy...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dz.U. 2014 poz 827

Ustawa z dnia 14 maja 2014r o prawach konsumenta
art 577 §4 . Jeżeli nie zastrzeżono innego terminu ,termin gwarancji wynosi dwa lata licząc od dnia,kiedy rzecz została wydana kupującemu
,, jeżeli nie zastrzeżono innego terminu'' nie oznacza przypadkiem, że każdy producent może sobie w gwarancji ustalić dowolny okres jej obowiązywania?
Poprzednio napisałeś, że każdy daje dwa lata gwarancji, bo to wymóg ustawowy.
Z artykułu który podałeś, wynikało by, że wynosi on ustawowo dwa lata tylko w wypadku, gdy producent w gwarancji nie poda swojego okresu jej obowiązywania..
Przyznasz, że to jest całkiem coś innego niż poprzednio napisałeś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dodam wiecej cudowne raty tgz 0% nosilem sie z zamiarem kupna tv, oczywiscie czekajac na dogodny moment .I coz wchodza raty 0% a tu zdziwienie bo model tv znikl ze sprzedazy ,koniec promo 50 x 0% na wszystko, i ten model znowu sie pojawia w sprzedazy...

Tego typu i podobnych akcji jest dużo w tym markecie...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
,, jeżeli nie zastrzeżono innego terminu'' nie oznacza przypadkiem, że każdy producent może sobie w gwarancji ustalić dowolny okres jej obowiązywania?

Owszem producent lub dystrybutor może sobie ustalić inny okres gwarancji ,np. jeżeli się nie mylę na kolumny Dynaudio jest 5 lat ,a na kolumny MA z prestiżowej serii 10 lat tylko w takim przypadku musi to być uwidocznione
Do 2 letniego okresu gwarancji stosują się, wszyscy np.producenci mebli ,odzieży ...itd
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
niektórzy dają rok. Nie mniej jednak dla konsumenta ma znaczenie, że z rękojmią czy bez jest chroniony przez 2 lata. Mi w ten sposób wymienili matrycę w lustrzance, po 1,5 roku było sporo hotpointów, producent dawał rok, ale sklep (Euro RTV Agd) bez gadania wziął koszty na siebie, matryca jest nowa, starą również oddali.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Owszem producent lub dystrybutor może sobie ustalić inny okres gwarancji ,np. jeżeli się nie mylę na kolumny Dynaudio jest 5 lat ,a na kolumny MA z prestiżowej serii 10 lat tylko w takim przypadku musi to być uwidocznione
Do 2 letniego okresu gwarancji stosują się, wszyscy np.producenci mebli ,odzieży ...itd
Poprzednio napisałeś całkiem coś innego, że dwa lata jest ustawowo zagwarantowane.
A to nieprawda. Producent może dać tylko rok gwarancji i nie jest to niezgodne z Ustawą.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dwa lata to jest minimum zagwarantowane ,a jeżeli ktoś chce to może dać więcej tylko w takim przypadku musi to być uwidocznione .Podobnie jeżeli kupię buty w sklepie to mam 2 lata gwarancji pomimo że do butów nie jest dołączona "karta gwarancyjna" - do reklamacji wystarczy mi dowód zakupu .Może być również taka sytuacja ,że sklep od siebie dołoży rok, podobnie jest w przypadku tych "zerowych kredytów" to sklep płaci odsetki bankowi z których klient jest zwolniony ,to wszystko wymusza konkurencja na rynku
 
D

Deleted member 121090

Guest
No to powtórzę swoją prośbę.
Możesz podać jakąś podstawę prawną na poparcie swoich słów, z której by wynikało, że te dwa lata gwarancji to jest minimum jakie producent musi nam zagwarantować?
Ten przykład z butami jest całkowicie nietrafiony.
Dowód zakupu daje nam prawo do dwuletniej rękojmi, to całkiem coś innego niż gwarancja, nie ma z nią nic wspólnego. Zresztą określa zobowiązania sprzedawca-klient.
Gwarancja określa zobowiązania producent-klient.
W swojej wypowiedzi mieszasz zobowiązania sklepu i gwarancji-producenta.
Wydaje mi się, że zupełnie mylisz pojęcia i jednocześnie wprowadzasz innych forumowiczów w błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"HQ 150" - daj już spokój trudno się z Tobą rozmawia .Pokaż mi sklep który daje krótszy okres gwarancji niż 2 lata ...albo jeszcze lepiej ni daje wcale gwarancji

Gdybyś tak "włączył myślenie " ,skoro nie jest to prawnie zagwarantowane to dlaczego Media Martkt ,Saturn ,Avans ,RTV Euro ..i inni dają 2 letni okres gwarancyjny ,a nie np.1 rok ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To taka ciekawostka. Mój szwagier ze 2 lata temu kupował w MM w Piotrkowie Tryb. zestaw Harman-a HKTS i sprzedawca twierdził, że jest rok gwarancji bo tyle daje producent.

Z tego co wiem jest to mniej więcej tak jak pisze HQ150. Gwarancja to jedno, a odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową to drugie i tu obowiązują 2lata (chyba nie chodzi tu o rękojme, nie jestem prawnikiem więc ręki nie dam sobie uciąć)

Najlepiej będzie jak wypowie się Kiki bądź Blackninja. Handlują sprzętem więc wiedzą co i jak.
 
D

Deleted member 121090

Guest
"HQ 150" - daj już spokój trudno się z Tobą rozmawia .Pokaż mi sklep który daje krótszy okres gwarancji niż 2 lata ...albo jeszcze lepiej ni daje wcale gwarancji

Gdybyś tak "włączył myślenie " ,skoro nie jest to prawnie zagwarantowane to dlaczego Media Martkt ,Saturn ,Avans ,RTV Euro ..i inni dają 2 letni okres gwarancyjny ,a nie np.1 rok ?
Po raz kolejny piszesz głupoty, mimo że już Ci wytłumaczyłem gdzie się mylisz.
A mnie zarzucasz brak myślenia. Nieładnie.
Ani Media Markt, ani Saturn itd nie daje klientom gwarancji. To bzdura.
Gwarancję daje producent sprzętu. Już Ci to pisałem, a Ty z uporem maniaka brniesz w to dalej.
Sklep czyli sprzedawcę z klientem wiąże rękojmia wynikająca z Ustawy o szczególnym warunkach sprzedaży ....... i jej nowelizacja.
Nie jesteś w stanie zacytować żadnej podstawy prawnej na obronę swojego stwierdzenia, jakoby okres trwania gwarancji ustawowo wynosił u nas minimum dwa lata.
Ponieważ TO NIEPRAWDA. Nie wprowadzaj innych w błąd.
I już Ci podam przykład jednorocznej gwarancji.
Jak kupujesz komórkę to na urządznie masz dwa lata gwarancji a na ładowarkę rok! Na pewno ma tak Sony bo mi się posypała i to właśnie usłyszałem.
Ale tą samą ładowarkę możesz oddać sprzedawcy jako towar niezgodny z umową i dostaniesz nową. Tylko trzeba o tym wiedzieć.
Pawel_Sz85
Ta ustawa obecnie nazywa to właśnie rękojmią.
Przed grudniem ubiegłego roku była to niezgodność towaru z umową.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dają i rok ale jak na firmę weźmiesz sprzęt - przynajmniej tak było kiedyś...( kolega tv kiedyś brał na firmę i miał 12 miesięcy gwarancji) a dla konsumenta "fizycznego" to ja nie spotkalem się w ostatnim czasie żeby było mniej jak 2 lata w rtv, agd jak i np w motoryzacji..
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, ze najczęstsza gwarancja spotykana na rynku to dwa lata. I z tym nie polemizuję.
Natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem przemko77, jakoby klienci mieli ustawowo dwa lata gwarancji minimum.
 
Do góry