Essentiel b view center

boxster

Member
Która wersja softu bez problemu odpala YouTube, ew. dodatkowo posiada wyszukiwarkę z podglądem filmów? Najlepiej jak będzie gotowiec zgodny z naszym pilotem - bez kombinowania.
Będę wdzięczny za info i linka.

@tigersky
Opanowałeś już problem z odpalaniem filmów, czy ten soft V3.0816.13_V8_Noontec_CALIBRI.zip - Minus dobrze spisuje się na Essentiel-u?
 
Ostatnia edycja:

tigersky

New member
Która wersja softu bez problemu odpala YouTube, ew. dodatkowo posiada wyszukiwarkę z podglądem filmów? Najlepiej jak będzie gotowiec zgodny z naszym pilotem - bez kombinowania.
Będę wdzięczny za info i linka.

@tigersky
Opanowałeś już problem z odpalaniem filmów, czy ten soft V3.0816.13_V8_Noontec_CALIBRI.zip - Minus dobrze spisuje się na Essentiel-u?

Ten najnowszy od Noonteca ma naprawioną obsługę youtube. Działa wyszukiwarka i miniaturki wyszukiwanych materiałów.

Na amp_r8_pohd z moservices.org też pojawił się moduł z działającym youtube. Do czasu pojawienia się nowego Noonteca, używałem amp_r8_pohd, ale miałem problem z pilotem, przy akceptacji wpisanej frazy w wyszukiwarce od youtube. Filmy na youtube wyszukiwałem przez pilota przez www.

Wcześniej używałem softu od Dark'a, ale to jest to samo co od Noonteca, Sumvision i wielu jeszcze innnych.
 

boxster

Member
Czy może posiada ktoś zdjęcie płyty z zaznaczoną nóżką 197, ew. z którego miejsca najlepiej zmasować i czy bez rezystora jest to czynność bezpieczna?
 

cichy_men

New member
Przeleciałem na szybko ten przydługawy wątek, ale nie zaspokoił on wszystkich moich pytań. Wiele różnych firmwarów podlinkowanych ale co jest co to już nie wiem.
Nie wiem jak sprawdzić jaki f/w mogę wgrać a który nie? Mam teraz taki: amp_r8_hd2. Zaraz po wgraniu obraz mam normalnie kolorowy, TV System jest 576p, a po przywracaniu ustawień fabrycznych obraz już jest tylko biało czarny i po przestawieniu na NTSC nic to nie daje...
Kolejnym problemem jest to że nie czyta mi żadnych napisów! Nie wiem dlaczego.
A wie ktoś jak można przestawić działanie przycisków na pilocie?
Na te pytania może jest gdzieś odpowiedz w wątku o danym f/w a nie koniecznie tu, ale nie mogę nic znaleźć ;/

EDIT:
Już wiem dlaczego nie mam napisów. Korzystam z dysku sieciowego z serwerem DLNA i on indeksuje chyba tylko pliki multimedialne a nie np tekstowe. Tylko jak to teraz rozwiązać, może podmontować jakoś foldery z tego serwera do odtwarzacza?
 
Ostatnia edycja:

cichy_men

New member
OK znalazłem rozwiązanie pośrednie. Udało mi się podmontować zdalny folder do essentiela ale nic mi po tym bo nigdzie nie widać tego co jest w tym folderze nawet po indeksacji (skanowanie nośników). Rozwiązaniem jest
ht tp://ww w.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=1663&p=32129&hilit=mount#p32129
czyli podmontowanie tego folderu na pendriva ale musi on być włożony podczas uruchamiania.
Inna sprawa że można normalnie przeszukać sieć i udostępnione pliki ale jest to dość kłopotliwe bo trzeba "przedrzeć" się przez te wszystkie katalogi itd.
A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
 

kurt76

New member
Witam.
Temat czytam od poczatku, ale dopiero teraz popadlem w "klopoty".
Swojego essentiela 128 mb parokrotnie z powodzeniem flashowalem.
Ostatni soft, ktory mialem (IconBit), niestety nie pozwalal dokonac nastepnego flasha (kombinacja wlacznik - wtyczka power, oraz z menu). W zwiazku z czym wykonalem komende z telneta soft reset (echo " " itd., reboot) i niestety mam problem.... urzadzenie nie zaktualizowalo sie i rowniez zatrzymuje sie na ekranie startowym..... Jak ruszyc z miejsca?

Temat przeczytalem, ale mam za duze braki, zeby poskladac do kupy, ktos pomoze step-by-step?

pozdrawiam i z gory dziekuje
 

petex

New member
Proponuje instalacje modulu Plims jest tam prawie wszystko http://www.hdtv.com.pl/forum/870595-post346.html

Sorry za lamerskie pytanie ale jak zainstalować PLIMS na essentielu? Da sie na oryginalnym sofcie (właściwie prawie oryginalnym bo teraz używam od poppstar ms 30 chyba). Czy musi być jakiś zmodyfikowany soft?

Próbowałem wg tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/870595-post346.html
ale nie znajduje "pm", szczerze mówiąc nie wiem co dalej.
Rozumiem, że instalator pakietów się może inaczej nazywać ale nie wiem jak...
 

duszabar

New member
Jakie macie obciążenie procesora? U mnie, jak mi się wydaje, od jakiegoś czasu CPU jest ciągle na 100% a WCPU niewiele mniejsze co skutkuje przycinaniem się niektórych materiał€w z youtuba.
 

KinDzaDza

New member
Witam na forum! Witam oczywiście z problemem:
Jak poprawnie skonfigurować przyciski pilota, po wgraniu softu asusowego z moServices? Właściwie zależy mi jedynie na "option". Dodam, że pilot od Asusa na Essentielu na tym sofcie chodzi bez zastrzeżeń. Tylko proszę bez takich w stylu: "poszukaj, gdzieś tu o tym było". Jeżeli było, wystarczy podać stronę.
 

chudyxxx

New member
Wiem że to nie ten dział za co z góry przepraszam... ale to temat w którym brałem udział :)

Posiadam na sprzedaż Essentiel b view center w idealnym stanie z folią fabryczną od góry ( co prawda odkleja się już trochę ale za to jest od nowości)
Jest to wersja "850521 dekoduje DD, DTS po analogu do 2.0" 256mb czyli najlepsza :)
W zestawie wszystko co otrzymałem (odtwarzacz, pilot, zasilacz kabel 3xchinch i papierki)

Oczywiście 100% sprawny. Sprzęt mało używany i dlatego sprzedaję.

Posiada najnowszy soft AMP (r10) pohd.
Dodatkowo wgrany jest PLISM (weeb tv, ipla, tvn player, bajki online itd), xLive CZ oraz dużo innych dodatków...

Sprzęcik godny polecenia i co bardzo ważne bezgłośny (chłodzenia pasywne)

Cena jaka mnie interesuje to 220zł z wysyłką.
Więcej informacji na priv.
Zapraszam do zakupu.
 
Do góry