ESA Vivace ( nie xt )

robirem

New member
mam okazje kupić 2 letnie ESA Vivace 3 za ok 2k. Wczoraj byłem na odsłuchu , grało to z wzmaniaczem Mackintosh. Wrażenia takie że basu bardzo mało ( pomieszczenie ok 20m ) ale ponoć mackintoshe tak mają. Jężeli bym się zdecydował to muszę jeszcze dokupić kolumne centralną oraz suba i efekty . Jeżeli chodzi o ESA to teraz mają już nowe vivace z końcówką XT , z tego co zdołałem przeczytać to chodzi o nowe głośniki wysokotonowe. W sprawie suba - profondo 3 to już praktycznie nic mi nie wiadomo. OK teraz pytania
1. jak tak kolumna zagra z ampli yamaha 3800 ( co z basem - ma tylko jeden bas reflex - czy to ma jakieś znaczenie ? )
2. czy centralny z serii xt zgra się z starszymi frontami? ( inne głosniki i być moze przetworniki )
3. jakiekolwiek informacje praktyczne o subie profondo 3
4. efekty muszą być od inego producenta bo esa nie posiada płytkich głosników efektowych
5. czy całościowo to zagra dobrze na powierzchni 40m ( kino oraz muzyka soul,jazz oraz duużo radia )
Wiem że dużo tego, ale wydaje mi że szczególnie ESA Vivace to kolumny godne uwagi, więc rozważam to poważnie
Z góry dzięki za wszelkie info
 
Do góry