es5500 vs es 6100

Montrey88

New member
Witam mam pytanie odnośnie telwizorów samsunga zastanawiam się nad dwoma modelami es 5500 lub es 6100 nie chodzi mi o obraz 3d tylko 2D czy jest jakas różnica w jakości obrazu 2D między tymi modelami czy jest wart es 6100 wydania tych 500zł więcej ?
 

Montrey88

New member
Bo zastanawiam się nad kupnem i powiem szczerze że wole chyba wydać te 500zł mniej jeżeli nie jest to warte tylko dla obrazu 2D gdyż 3D napewno nie bedę oglądał.
 

micmus

Member
Bez reklam
ES6100 ma jeszcze wbudowane WiFi a to już przydatne także trzeba jeszcze do ES5500 doliczyć koszt adaptera, ale to już można kupić za około 100 zł (zamiennik), także nie ma tragedii.

Funkcje multimedialne Samsunga przynajmniej na mnie robią spore wrażenie - trochę się tym bawiłem i jest świetnie, wszystko odtwarza, wygodna intuicyjna obsługa itp. Po prostu kombajn multimedialny po podłączeniu do netu.

Co do obrazu (mowa o es5500) to bawiłem się nim w markecie także co tu można powiedzieć w takich warunkach... niewiele. Co najwyżej mogę powiedzieć, że jest ładny wizualnie, użyte materiały na duży plus (przykładowo znacznie lepsze materiały niż w Philipsie 5507), Samsung wygląda na droższego niż jest w rzeczywistości. Sama matryca jak dla mnie to taki głęboki pół - mat, nie typowo matowa. Jednak dużo nie odbija, także nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach się sprawdzi.
 
Ostatnia edycja:

Montrey88

New member
Czyli es 5500 byłby ok do oglądania tylko telewizji np"n" lub tez filmów mkv itp. Lepszego telewizora w tej cenie o tych parametrach raczej nie znajde... ? (co do nasłonecznienia mam bardzo ciemny pokój i słonce wita u mnie tylko na 2godziny dziennie). A czy jest tańsza wersja tego tv ale np bez internetu?
 
Ostatnia edycja:

Montrey88

New member
Czyli es 5500 byłby ok do oglądania tylko telewizji np"n" lub tez filmów mkv itp. Lepszego telewizora w tej cenie o tych parametrach raczej nie znajde... ? (co do nasłonecznienia mam bardzo ciemny pokój i słonce wita u mnie tylko na 2godziny dziennie). A czy jest tańsza wersja tego tv ale np bez internetu?

PS. Znalazłem taki telewizor samsung eh5450

Ma więcej cali co akurat mi imponuje co do obrazu jest jakaś różnica między eh5450 a es 5500
 

micmus

Member
Bez reklam
Nie potrafię odpowiedzieć czy jest to najlepszy wybór w tej cenie, jeśli chodzi o sam obraz pewnie nie. Trudno mi się wypowiadać o obrazie - tu pomógłby ktoś kto dokładnie przetestował go (posiadacz).

Tu jest silny konkurent jeśli mówimy o jakości obrazu Philips 5007. W jakiej przekątnej kupujesz i jaka odległość oglądania?
 

micmus

Member
Bez reklam
Seria EH jest bardzo gruba około 10cm, nienowoczesna z wyglądu i coś mi sie obiło o uszy na forum, że mają inaczej rozwiązane podświetlenie matrycy - gorzej.
 

micmus

Member
Bez reklam
Co najmniej 50 cali i śmiało w górę. Jeśli budżet pozwala. Na mniejsze niż 46 cali nawet nie patrz. Jaki masz budżet maksymalny?
 
Ostatnia edycja:

Montrey88

New member
ostatnie moje pytanie nie chcę już zmieniać wypatrzonych telewizorów Samsuns ES550 40cali czy Samsung EH5450 46 do moich warónków między tymi dwoma będe wybierał.
 

micmus

Member
Bez reklam
Przy tej odległości zdecydowanie ten większy bo 40cali to maleństwo - przekonałbyś się już po tygodniu.

Mimo wszystko lepszym wyborem w tej cenie byłby Philips 5007 - lepszy obraz.

Wybór wiadomo jest Twój, takie tylko sugestie.
 

Montrey88

New member
Na chwile obecną mój wybór wacha sie między Panasonic TX-L42E5E a Samsung UE40ES5500 czy warto wziąśc tego panasonic dla 2cali?
Gdzieś wyczytałem że podobno Panasonic TX-L47E5E w media markt ma byc w promocji po około 2700 ktoś cos o tym wie ?
 

Montrey88

New member
Promocja w media dotyczy 42cale 3D.
Ok więc mój ostateczny wybór pada między
Panasonic TX-L42E5E czy UE40ES5500
Który posiada lepszy obraz mniejsze smużenie i bardziej pasuje do telewizji N ??
Dzieki pozdrawiam
 

micmus

Member
Bez reklam
Panasonic TX-L42E5E ze względu na dodatkowe 2 cale, których u Ciebie i tak brakuje, ale wszystko zrozumiałe ze względu na budżet - większe przekątne dość mocno podnoszą niestety cenę.

Ja jednak zdecydowanie bym odłożył zakup i dozbierał tym bardziej, że wcale dużo dołożyć nie musisz - od 3300 zł kupisz już 46 - 47 cali (Panasonic, Samsung, Philips). Zakładałeś pułap około 2800 zł.
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Około 3.5m-4m ile cali było by odpowiednie ?

U mnie jest 3,5m i mam 55".
Przy oglądaniu programów SD może się wydawać za duży, ale przy HD rewelacja!
Koncert w zaciemnionym pokoju na 55" to niesamowite wrażenie.
Gdyby w tych telewizorach była opcja zmniejszenia obrazu to mógłbym polecić znacznie więcej niż 55". Ale to już oczywiście kwestia portfela.
Niestety nie wiem dlaczego nie można zaimplementować takiej funkcji jak zmniejszenie obrazu w telewizorach powyżej 42". Elektronika w nich to przecież prawie komputer PC.


Pozdrawiam
Jacek
 

Montrey88

New member
Cały czas sie wacham czytam po forach oglądałem w sklepach wpadł mi jeszcze w oko philips 42pfl4007H/12 rozumiem że jak w sklepie pisze 42pfl4007H bez tego /12 to to samo ?
Ogólnie ciężko dostępny jest ten tv tylko z wystawy wszędzie mają w sumie długo napewno na niej nie jest skoro to nowy telewizor ze 100zł może sie uda utargować.
 
Do góry