ES250PW pytanko do uzytkownikow

tomalo

New member
czołem...
takie pytanko, jako że zastanawiam się nad zakupem tego subka...

po jakim czasie od zaniku sygnału sub przechodzi w tryb standby?
znalazłem w instrukcji, że niby koło 10 min... ale jak duże jest to "koło"?
Sprawdzał ktoś może? Chodzi mi o to, czy jaki to realnie jest czas i czy aby nie jest zbyt krótki i czy w czasie niezbyt głośnego oglądania filmów sub zbyt często się nie wyłącza?
Bo nie znalazłem możliwości wyłączenia tego AutoStandby i przełączenia na zawsze włączony (np. jak to jest w jamo - ON/AUTO/Off)

Jak w praktyce spisuje sie podłączenie bezprzewodowe i czy jest jakaś różnica w jakości dzwięku w stosunku do normalnego podłaczenia kablem?

pzdr
t
 

batekk

New member
Standby'em nie masz co sie martwić, nigdy nie sprawdzałem dokładnie czasu ale to faktycznie jest coś koło10 min. Nigdy też nie wyłączył się podczas filmu czy TV, w tryb spoczynku przechodzi dopiero po jakimś czasie jak w ogóle wyłącze amplituner.

Co do antenki to działa super, sprawdzałem go tylko na kablu który był w zestawie i róznicy nie zauważyłem. Może na jakimś lepszym kablu lepiej bedzie śmigał ale jak na razie coś nie moge sie zebrać zeby to przetestować.

Ogólnie suba polecam ale raczej do kina tylko, bo przy muzyce niestety bas czasem nie nadąża na bardziej dynamicznym kawałku.
 

pkomp

New member
nie wiem na ile poprawili to w serii ES ale miałem suba E250 i wchodził w standby po około 10 minutach - dokładny czas nie istnieje bo to nie jest rozwiązanie zegarowe ale mniej więcej taki był czas
niestety miał tez inny problem - przy głośnym graniu tez potrafił się przełączyć w standby - pewnie zabezpieczenie zadziałało ale to dziwne bo aż tak głosno nie grał

ciekawi mnie natomiast inna kwestia - czy gdy sub jest wyłączony to membrana porusza sie swobodnie pod wpływem nacisku a po włączeniu bez sygnału sztywnieje?
tak miałem w tym E jakby było podawane jakieś napięcie

co do połączenia bezprzewodowego to zalezy jak jest rozwiązane
jeśli analogowo to może pojawic sie obcięcie pasma i szumy
jesli cyfrowo(a tak jest coraz częściej) to zalezy jakie przetworniki zostały zastosowane
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli jest to az tak bardzo wazne dla ciebie to napisze ci dzisiaj wieczorem jak wroce z roboty ... polaczenie bezprzewodowe dziala bez zarzutu i nie pogarsza jakosci dzwieku, nie kloci sie ani z sygnalem telefonow ani z wifi np. routera (u mnie router stoi przy subie) ..na oko rowniez moge potwierdzic ze czas przejscia w tryb standby to okolo 10min , nigdy nie zdarzylo mi sie zeby sub wylaczyl sie podczas ogladania filmu ... a sam sprzet polecam - w kinie potrafi wywolac trzesienie ziemi.. okreslenie go mianem subka nie do konca jest trafne :) to monstrum basu :)
 
Ostatnia edycja:

tomalo

New member
no właśnie nie jest tak do konca, że się nie wyłączy... nie wiem jak z tym jbl'em ale miewałem ten problem z jamo e7... (tu przynajmniej byla mozliwosc wlaczenia go na stale) a i kumpel z kefem tez mowil, ze jak sie cicho oglada a akurat jest fragment ze nic nie dudni to zdaza sie mu wylaczyc... i pozniej czasem nie nadąża się włączyć jak trzeba przywalic... wiec bede wdzieczny za doswiadczalnie sprawdzony czas :) bo bede mial porownanie z jamo :)
 

graby1

New member
a ja kolego mam pytanie odnośnie schodzenia tego suba w dolne rejestry, chodzi mi o wypełnienie poniżej dolnego pasma do którego schodzą moje Kefy IQ90 - w opisie mają 35Hz a ten sub ma 25Hz . Generalnie pytam czy mocno "dudni" czy raczej robi ciche puff i miesza powietrzem ? Sorki ale nie umiem tego opisać dokładnie o co mi chodzi - byłem w saturnie i słyszałem 150P i nie do końca było to to czego szukam. 250 ma lepszy przetwornik i większe pudło...
 

killpit

New member
Kolego polecam odsłuchać Klipsch sub-12 co prawda nie ma wifi ale dzwięk w kinie i co ważniejsze w muzyce powala na kolana :)
Porównywałem go z ES250 to różnica była spora ale warto to samemu przetestować koniecznie.
 

marecki6

New member
Bez reklam
a ja kolego mam pytanie odnośnie schodzenia tego suba w dolne rejestry, chodzi mi o wypełnienie poniżej dolnego pasma do którego schodzą moje Kefy IQ90 - w opisie mają 35Hz a ten sub ma 25Hz . Generalnie pytam czy mocno "dudni" czy raczej robi ciche puff i miesza powietrzem ? Sorki ale nie umiem tego opisać dokładnie o co mi chodzi - byłem w saturnie i słyszałem 150P i nie do końca było to to czego szukam. 250 ma lepszy przetwornik i większe pudło...


zgadza sie... es150 ma bardziej dudniaca charakterystyke ...co do es250 to ani nie dudni ani nie mruczy cicho - robi to co do niego nalezy-kiedy trzeba potrafi zatrzasc domem i odwrotnie, oczywiscie duzo zalezy od akustyki pomieszczenia i ustawien samego sub'a i ampli, w porownaniu do es150 jest znacznie bardziej precyzyjny jak na sub'a z basreflexem
 
Do góry