Epson TW700 - zostawić czy sprzedać?

bestisz

Member
Witam Was. Mam pytanie czysto ekonomiczne. Od sierpnia 2009 posiadam Epsona tw700. Zakupiłem go przy ogromnej dozie szczęścia na jednym z portali aukcyjnych. Obecnie wykańczam swój dom i najbliższy prognostyczny termin, kiedy projektor będzie mógł zawisnąć i wyświetlić pierwszy film to sierpień tego roku. Wiem że wielu z Was zapewne niecierpliwość zjadła by od środka wiedząc że w pudełku leży projektor ale niestety ja na obecną chwilę nie mam go jak wykorzystać.
Treść mojego pytania brzmi, czy jest sens przetrzymywać taki sprzęt nowiutki w pudle, kiedy pomimo że nie wyświecił on ani minuty wartość jego spada? Czy nie było by sensowniej sprzedać go teraz a pod koniec roku kupić coś full HD. Z racji tego iż jest on nowy z gwarancją od lipca 2009 to zakładam że byłbym w stanie za niego dostać jakieś 3200zł. Po wykończeniu domu powiedzmy że byłbym w stanie dorzucić do całości kwoty jakieś 1500zł czyli nie rozdrabniając się miałbym jakieś 5 tys. Czy biorąc pod uwagę rozwój technologii projektorów mogę prognozować że kupię coś o klasie wyższego czy nie zawracać sobie głowy i zostawić TW700 ponieważ to dobry sprzęt w swojej klasie.

Pokój w którym docelowo ma pracować projektor ma 5,2mx4,5m. Oglądający będą siedzieć w odległości około 4,5m od ekranu a sam ekran planuję na jakieś 100".
 

Buti

New member
Moim zdaniem jak ktoś będzie w stanie zapłacić kwotę, której się spodziewasz to warto go sprzedać. Dziwne jest to, że ten model epsona trzyma swoją cenę aczkolwiek trudno uwierzyć, by ktoś kupował teraz projektor hd ready w cenie zbliżonej do noweg full hd.
 

tomatow

New member
Moim zdaniem jak ktoś będzie w stanie zapłacić kwotę, której się spodziewasz to warto go sprzedać. Dziwne jest to, że ten model epsona trzyma swoją cenę aczkolwiek trudno uwierzyć, by ktoś kupował teraz projektor hd ready w cenie zbliżonej do noweg full hd.
Nie ma nic dziwnego w trzymaniu ceny. Model TW700 to znakomite urządzenie z wysokiej półki HD Ready, którego nie ma sensu ani ekonomicznego powodu zamieniać na coś innego. Porównajcie sobie chociaż olbrzymi wysyp modeli Full HD u Epsona z ciągłą sprzedażą tego samego w kategorii 720p. TW700 jeszcze będzie jakiś czas na rynku :)

Jeśli chodzi o Full HD za 5 tyś to Sanyo Z700 i musisz się zdecydować w miarę szybko, bo ten model już niedługo będzie w sprzedaży (połknięcie sanyo przez panasonic).
 

Buti

New member
Nie ma nic dziwnego w trzymaniu ceny. Model TW700 to znakomite urządzenie z wysokiej półki HD Ready... QUOTE]

Zwykły budżetowy sprzęt, w którym płaci się za nazwę EPSON. Dwa lata temu na etapie kupna proja porównywałem go z HC1100. Ten model Epsona zdecydowanie nie jest warty swojej przesadzonej ceny.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja osobiście w tej sytuacji bym sprzedał póki się da, a potem dołożył do Epsona 2900, jeśli ma być LCD.
 

bestisz

Member
Witam wszystkich i dziękuję za wszelakie opinie. Dopiero teraz odpisuję ponieważ praca nie pozwala wcześniej zasiąść do prywatnych tematów.
Widzę że zdania są podzielone. Jedni uważają że tw700 to super sprzęt w klasie a inni że jest przereklamowany i płaci się za markę.
Zapytam więc może troszkę inaczej. Czy przy wymiarach i warunkach pomieszczenia w jakim będzie kino domowe:
Pokój w którym docelowo ma pracować projektor ma 5,2mx4,5m. Oglądający będą siedzieć w odległości około 4,5m od ekranu a sam ekran planuję na jakieś 100". Pokój będzie zaciemniony do projekcji na ile się da ale na kinową ciemność nie ma co liczyć.
Powinienem myśleć o sprzedawaniu tego sprzętu i zakupie czegoś mocniejszego. Zaznaczę jeszcze że odtwarzacza BD raczej kupował nie będę ponieważ większość filmów jakie oglądam to BD Ripy w formacie mkv lub x.264. Sprzęt na jakim odtwarzam to sieciowy odtwarzacz DUNE. Fakt faktem odtwarza on pliki ISO z płyt BD ale jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzać bo hmm,...dostępność takich plików zerowa:rolleyes:
Większość więc są to materiały 720p. Z racji tego moje rozmyślanie dotyczy przede wszystkim tego czy tw700 da sobie radę przy takiej odległości od ekranu i przekątnej około 100-110". No oczywiście dochodzi jeszcze do tego brak idealnego zaciemnienia ale tu chyba osamotniony nie jestem:D

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wypowiedzi.
 

Droo

New member
witam
Poniewaz mam podobne doswiadczenia w tym temacie, doloze swoje 3 grosze. Moim skromnym zdaniem w dniu dzisiejszym tego Epsona juz w ogole nie oplaca sie kupowac. Sam go mialem i niedawno sprzedalem. Kupilem go ponad 2 lata temu za ok.4000zł a do dzis cena sie nie zmienila. Niedawno wymienilem go na projektor full-hd. Moim zdaniem jesli chodzi o projektory to na prawde warto inwestowac w full-hd - przy takich rozmiarach obrazu (zakladam ze kolo 80-100 cali) samo hd ready juz nie wystarczy. A jak jeszcze ma stac przez ponad pol roku nieuzywany to dlugo bym sie nie zastanawial. Do tego czasu pojawi sie cos nowego, a za ta sama cene kupi sie znacznie lepszy sprzet.
 

tomatow

New member
Niedawno wymienilem go na projektor full-hd. Moim zdaniem jesli chodzi o projektory to na prawde warto inwestowac w full-hd - przy takich rozmiarach obrazu (zakladam ze kolo 80-100 cali) samo hd ready juz nie wystarczy.
Moim skromnym zdaniem - bzdura. W Full HD warto inwestować, jeśli zamierzamy korzystać ze źródła sygnału, które taką rozdzielczość zapewnia (obecnie blueray, telewizja cyfrowa). Jeśli masz materiały w 720p to projektor obsługujący natywne 1080p wcale nie musi świecić lepiej. 80-100 cali dla HD Ready? Absolutnie żaden problem.
 

Droo

New member
Droo a gdzie sprzedałeś tw700 i za ile ? allegro ?
dużo miałeś nabitych godzin?

Mialem zamiar sprzedac na allegro ale sprzedalem komus z tego forum, kto wyrazil zainteresowanie jak wspomnialem o tym ze sprzedaje. Nie pamietam ile mial projektor, ale lampa (druga, po wymianie) miala niecale 500h.

Moim skromnym zdaniem - bzdura. W Full HD warto inwestować, jeśli zamierzamy korzystać ze źródła sygnału, które taką rozdzielczość zapewnia (obecnie blueray, telewizja cyfrowa). Jeśli masz materiały w 720p to projektor obsługujący natywne 1080p wcale nie musi świecić lepiej. 80-100 cali dla HD Ready? Absolutnie żaden problem.

Jesli ktos zamierza korzystac ze zrodla sygnalu 720p to oczywiscie ze tak, i rzeczywiscie przyzwoicie sie to oglada na duzym ekranie. Ale bzdura sa dla mnie opinie ze miedzy 720p a 1080p nie widac golym okiem roznicy, bo roznica jest spora. Ja osobiscie rzadko kiedy uzywam zrodla 720p, bo ogladam glownie BR, a i czasem z kompa cos leci w 1080p. Mam wrazenie ze i tak wiecej jest materialow w 1080, wiec nie widze sensu inwestowania w hd ready. Jak dla mnie to moglibysmy od razu przejsc na ultra hd :]
 

tomatow

New member
Jesli ktos zamierza korzystac ze zrodla sygnalu 720p to oczywiscie ze tak, i rzeczywiscie przyzwoicie sie to oglada na duzym ekranie. Ale bzdura sa dla mnie opinie ze miedzy 720p a 1080p nie widac golym okiem roznicy, bo roznica jest spora. Ja osobiscie rzadko kiedy uzywam zrodla 720p, bo ogladam glownie BR, a i czasem z kompa cos leci w 1080p. Mam wrazenie ze i tak wiecej jest materialow w 1080, wiec nie widze sensu inwestowania w hd ready. Jak dla mnie to moglibysmy od razu przejsc na ultra hd :]
Oczywiście, że widać różnicę i to sporą, ale na sprzęcie który ma natywną rozdzielczość full hd :)
 
Do góry