Epson TW6600 - Test filmów w 3D

Blowy

New member
Witam.

Stałem się posiadaczem projektora TW6600 i zastanawiam się jak uruchomić projekcję w 3D z dołączonymi okularami Epson ELPGS03.

Wiadomo, że najprościej kupić odtwarzacz blu-ray 3D i pewnie nie będzie żadnego problemu. Ale zanim wydam kasę chciałem sprawdzić czy projekcja 3D spełni moje oczekiwania i czy warto pchać w to pieniądze.

Podłączyłem projektor do laptopa przez HDMI , odpaliłem jakieś filmy 3D na youtube ale niestety nie działa. Wyczytałem, że są pliki 3D SBS, pobrałem jakąś próbkę ale również projektor informuje, że nie wykrywa źródła sygnału 3D.

Czy mógłbym prosić o pomoc jakiego rodzaju formaty video 3d pobrać pod ten projektor abym mógł zrobić test 3D ? i czy trzeba do tego jakąś specjalną aplikację na PC lub zmienić jakieś ustawienia video na wyjściu z laptopa ?

Temat dla mnie obcy i próbuje jakoś to rozgryźć :)

Z góry dzięki za pomoc.

 

pako25

New member
witaj kolego sorki ze tak się wcinam w sumie w twój temat...
ale aktualnie stoję przed wyborem projektora i jak twoim zdaniem ten epson 6 600 wyświetla kontrast kolory i czern? opisz twoje spostrzeżenia i czy przed zakupem testowałeś oglądałeś coś innego?
 

Blowy

New member
witaj kolego sorki ze tak się wcinam w sumie w twój temat...
ale aktualnie stoję przed wyborem projektora i jak twoim zdaniem ten epson 6 600 wyświetla kontrast kolory i czern? opisz twoje spostrzeżenia i czy przed zakupem testowałeś oglądałeś coś innego?

Moja opinia może nie być obiektywna, to mój pierwszy projektor. Ale porównywałem z tw5300 i stwierdziłem, że warto dołożyć, różnica w moim odczuciu jest naprawdę ogromna. Kolory są bardzo żywe i nasycone, nie jestem jakiś videofilem i czerń jak dla mnie jest ok, wyświetlam teraz obraz na żółtej ścianie, przymierzam się do ekranu w kolorze szarym co na pewno jeszcze pogłębi czerń. Jasność projektora jest na tak wysokim poziomie, że na pewno na tym obraz nie straci. Przy tej klasie projektora myślę, że już nie ma tak ogromnych różnić między DLP a LCD. Chyba, że ktoś miał wcześniej wysokiej klasy projektor DLP to pewnie różnicę wypatrzy. Na pewno nie jest tak, ze czarny jest niebieski czy szary jak gdzieś wyczytałem :) ( Mowa o technologi LCD )
 
Ostatnia edycja:

Michal2205

New member
Ja to zrobiłem tak:
Odpalasz film na youtube, taki w którym masz 2 obrazy obok siebie. Wtedy ustawiasz 3d na side by side (sbs) zamiast automatycznego.
Wcześniej musisz naładować i włączyć okulary, następnie naciskasz przycisk od parowania okularów z projektorem.(pojawi się potwierdzenie na obrazie z projektora)
Jak chcesz kogoś postraszyć to :
https://www.youtube.com/watch?v=pNowmggVldY
to też jest fajne :D
https://www.youtube.com/watch?v=JOTUgXm9AVE
 
Do góry