EPG w LE40C650

pavio

New member
Jakiś czas temu zastąpiłem tuner tv kablowej na moduł CI i korzystam tunera wbudowanego w tv . Jestem bardzo zadowolony ,obraz jest dużo lepszy niestety EPG jest zdecydowanie gorsze . Wyświetla dużo mniej informacj niż te z tunera zewnętrznego np. nie ma roku produkcji filmu, obsady,oceny tylko lakoniczny opis -zaznaczam że ta sama kablówka itp. Od czego to zależy? Dlaczego tak jest?
 

mirsie

Member
Jakiś czas temu zastąpiłem tuner tv kablowej na moduł CI i korzystam tunera wbudowanego w tv . Jestem bardzo zadowolony ,obraz jest dużo lepszy niestety EPG jest zdecydowanie gorsze . Wyświetla dużo mniej informacj niż te z tunera zewnętrznego np. nie ma roku produkcji filmu, obsady,oceny tylko lakoniczny opis -zaznaczam że ta sama kablówka itp. Od czego to zależy? Dlaczego tak jest?
Też się nad tym zastanawiałem. Ale wcześniej nie miałem dekodera więc nie mam porównania. Pytanie chyba najlepiej zadać dostawcy usługi. Może zależy to od modułu CI?
 

pavio

New member
Odpisali mi takie coś:
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

W przypadku korzystania z modułu, informacje sygnału EPG, są zależne od
konfiguracji i oprogramowania modułu, oraz od kompatybilności z sygnałem
EPG, przekazywanym przez nadawcę.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Nadal nic nie wiem :(
 

slimak

New member
Bez reklam
Dlaczego tak jest?


Bo w Polsce nie ma określonego standardu DVB-C. Kablówki najczęściej stosują mutacje standardu DVB-C z Finlandii. Do tego sygnał EPG jest czasami po prostu „przepuszczany” przez kablówkę bez modyfikacji, skutkiem, czego różne kanały mają na przykład różne kodowanie znaków.:shock:

A dlaczego tuner tv kablowej nie ma problemów? Bo jest specjalnie zaprogramowany na taką sieczkę pod konkretną kablówkę.
 
Do góry