Energooszczedne TV-Ktore?

J

Judash

Guest
Podawajcie ktore TV maja najmniejsze zapotrzebowanie na energie ;).

Nowe "ekotelewizory" BRAVIA serii WE5 posiadają pierwszy na świecie system podświetlenia HCFL z mikrorurkami, zmniejszający zużycie energii o ponad 50 proc. (w porównaniu z podobnym modelem z roku, 2008). Mają też inteligentny sensor obecności wyłączający obraz, którego nikt nie ogląda. Do tego jest jeszcze przełącznik trybu energooszczędnego, który zmniejsza zużycie energii niemal do zera.
Caly artykul tutaj:

http://technologie.gazeta.pl/techno...WE5___najbardziej_ekologiczne_telewizory.html
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No no no ten sensor obecności to świetna sprawa, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ileż to razy sie wychodzi na chwilę, do np kuchni, a schodzi się ciut dłużej, to można by było dźwięk słyszeć, ale ekran mógłby siewyłączyć i oszczędzić nieco energii ;)
W dzisiejszych tv juz nie ma opcji wyłączenia obrazu i pozostawienia samego głosu, jak to miałem w pewnym starym rosyjskim CRT ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a po co to komu??? Jesli np. wartosc zuzycia pradu przez producenta jest podawana tak samo jak np. kontrast, jasnosc, czas reakcji? Szkoda czasu na pierdoly! :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
drosophilia -- > w przypadku mojego TV dane producenta są bardzo zbliżone do wartości pomierzonych.
Pobór energii można zmierzyć (oczywiście zawsze z jakimiś błędem) i zweryfikować dane producenta.
Spróbuj zmierzyć kontrast lub czas reakcji i zweryfikować.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i nie musi brać pod uwagę zużycia energii przez swój TV.
Jednakoż przy tych samych wielkościach ekranu różnice są duże.
Ja to biorę pod uwagę i nie uważam za "pierdołę". :)
 

a4tech

New member
Sansei6 napisał:
...W dzisiejszych tv juz nie ma opcji wyłączenia obrazu i pozostawienia samego głosu, jak to miałem w pewnym starym rosyjskim CRT ;)

@Sansei6


Jak najbardziej jest... :D
Dalej uwzględniana jest przez producentów ta dość przydatna funkcja (np. gdy słuchamy muzy z PEN-a) :eek:k:
Przynajmniej w Sharp-ach :p

W moim DH65E wystarczy wejść w MENU -> Opcja -> zakładka "Tylko dźwięk" :D


Pozdro.
 

El Greco

New member
Zapomnieliscie, ze wazniejsze od energii jest to jaki rezultat jest widoczny na ekranie. Moze skoncentrujcie sie na plazmach smaunga i panasonika, ktore wchodza teraz na rynek i kosztuja polowe, tego co LCD.
Podane prze was przykladowe LCD, to czesto wyzsza polka kosztujaca duzo wiecej niz porownywalna plazma, wiec te 50W wiecej(aktualne plazmy-jeszcze nie 2009) zeby zwrocil sie cenowo?
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1670&postID=71#71
Te 250W, to pewnie srednia, bo jesli maksymalne zuzycie, to beda mieli co niektorzy problem z wytknieciem minusow aktualnej oplazmie;)
modus do grania,
-3cm glebokosci,
-swieci jak...LCD,
-600Hz(komu to potrzebne?)
a wszystko przy zachowaniu slynnego plastycznego obrazu, glebii czy braku soap(dla mnie no go).
pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
El Greco napisał:
Zapomnieliscie, ze wazniejsze od energii jest to jaki rezultat jest widoczny na ekranie. Moze skoncentrujcie sie na plazmach smaunga i panasonika, ktore wchodza teraz na rynek i kosztuja polowe, tego co LCD.

pozdrawiam
Witaj.
Z obrazu na moim LCD jestem b. zadowolony.
Hmmm, czy te nowe energooszczędne plazmy będą kosztować 1700 zł ?
To jest dokładnie polowa ceny mojego LCD.
Jeśli można wybrać dobry obraz, niski pobór energii i niezła cena to ... czemu nie.
 

El Greco

New member
@gatar,
nie twierdze, ze LCd z najwyzszej polki sa zle, ale kosztuja dwa razy tyle co porownywalna plazma, a czasami wiecej, te tansze pozostaja w tyle i wydaje mi sie, ze rezygnacja z jakosci obrazu na rzecz paru wat, toduze wyrzeczenie. Zreszta nie chodszi tu o to LCd czy plazma tylko o dobre TV, przy okazji tego Threadu o energii wyslalem ten link.
na razie sa w2-3 krajach i tak 58" w Szwajcarii kosztuje na poczatek przeliczajac na €uro ok. 2000€ !
https://www.highdefinition.ch/produ...msung/Samsung_PS_50_B_850_Schwarz/251502.html
 

El Greco

New member
El Greco napisał:
@gatar,
nie twierdze, ze LCd z najwyzszej polki sa zle, ale kosztuja dwa razy tyle co porownywalna plazma, a czasami wiecej, te tansze pozostaja w tyle i wydaje mi sie, ze rezygnacja z jakosci obrazu na rzecz paru wat, toduze wyrzeczenie. Zreszta nie chodszi tu o to LCd czy plazma tylko o dobre TV, przy okazji tego Threadu o energii wyslalem ten link.
na razie sa w2-3 krajach i tak 58" w Szwajcarii kosztuje na poczatek przeliczajac na €uro ok. 2000€ !
https://www.highdefinition.ch/produ...msung/Samsung_PS_50_B_850_Schwarz/251502.html
Oczywiscie byloby to zbyt piekne:roll: chodzi o 50":(
Nie moglem edytowac linku stad nowy...
Ach @Qatar cos jeszcze,
polowe mniej kosztuje plazma porownywalnej wielkosci i rangi jak LCD, a wiec nie mozesz porywnywac te 2000€ przy 50" modelu, ktory dopiero wchodzi na rynek z pewnie 37" twojego LCD(1700zl) tylko porownywac musimy z LCD o takiej samej przekatnej, wchodzacego na rynek. Pamietasz ile kosztowaly te z technika LEd jak byly nowoscia? To porownaj cene tej plazmy. zreszta jestem przekonany, ze aktualne LCd sa drozsze, a nie zapominajmy o obrazie. Wlasnie byl u mnie kolega (Philips ambilight 47") ze swoim sprzetem iogladal material na mojej plazmie, to co go rzucilo na kolana, to obraz SD na tak niekochanym u was icordzie:mrgreen: Probowalem mu wytlumaczyc, ze to nie Receiver ale Plazma znosi lepiej gorsze sygnaly, bo pokazuje je bardziej miekko.Tez obraz uznal za lekko lepszy, czasami troche bardziej niz lekko, co nie zmienia faktu, ze jest zadowolony. Zdziwila mnie potezna roznica w jakosci materialow na Blu Ray,masakra! Zmiana tematu...
 
Ostatnia edycja:

sapud

New member
LEDy Samsunga

Czytałem ostatnio o nowych Tv LED Samsunga wchodza dopiero na rynek ich eneregooszczędność jest naprawde duża 40calowy zużywa tylko 130W, model LE40A786. Niestety ceny są narazie zaporowe...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
sapud --> nie twierdzę, że te LCD będą niskowatowe, ale, znając marketing i takie tam...., poczekajmy na miarodajne pomiary.
 

Elektra

New member
Wątków o energooszczędnych TV szukałam już na kilku forach. Zwykle podają marki Samsung oraz Sony, sama kiedyś natknęłam się na informację o telewizorze Samsung, model bodajże - LE 32B550, w którym jako jednym z nielicznych w danych technicznych znalazłam: pobór mocy średni, w trybie czuwania poniżej 0.3 W - więc chyba średnio. Używając mojego TV - LG, nie widzę różnicy w comiesięcznych rachunkach, więc na razie nie zmieniam. Ale kryzys... może zrobi swoje;);)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Elektra napisał:
Używając mojego TV - LG, nie widzę różnicy w comiesięcznych rachunkach, więc na razie nie zmieniam.

i to uznalbym za odpowiedz eksperta w dziedzinie energoszczednosci sprzetu !;)- mowie calkiem powaznie!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tu by można rozpocząć dyskusje jaki to model tego LG i z czym porównywać. No i czy np. zakup nowego, mniej zużywającego energii tv jest bardziej "ekologiczne" w konekście np wyrzucenia staego, czy nawet pozostawienia go rezerwowo jako drugiego, co i tak często prowadzi, że będą grały dwa na raz ;) i takie tam :D
 
Do góry