Ekran LCD w Canon HV30

slawek1972

New member
Witam!

Zauważyłem, że w kamerze Canon HV30 symbole, które są wyświetlane (np. czas nagrania) lekko migoczą (drżą), podobnie jak obraz na monitorze kineskopowym przy 60 Hz. Sam obraz jest w porządku. Trochę mnie to zdziwiło, bo np. w aparacie cyfrowym (Canon A75) tak się nie dzieje. Z czego to wynika? Inna konstrukcja wyświetlacza LCD? W innych kamerach też tak jest? Nie mam z czym porównać.

Pozdrawiam
Sławek
 

avzi

New member
Ciarki mnie przechodzą gdy czytam o tych waszych problemach z HV30. Tym bardziej, że nie mam gwarancji, bo to egzemplarz z USA (NTSC). U mnie na szczęście (odpukać) nie ma żadnych problemów z LCD, ani też jakichkolwiek innych z tym sprzetem.
 

dawid77

New member
To się ciesz Kolego, ja swoją dzisiaj oddałem i mam ból głowy czy pakować się w Canona czy może kupić Sony, mieć spokój i resztę nadrobić softem.:rolleyes:
 

avzi

New member
Cóż, nie sądziłem, że w dzisiejszych czasach zakup sprzętu renomowanej firmy (do tego japońskiej) wiąże się z aż takim ryzykiem...
Gdybym wiedział, to raczej kupiłbym coś pewniejszego. Na szczęście jak na razie wszystko chodzi bez zarzutu. Życzę wszystkim tego samego!:eek:k:
 

q123456123456

New member
slawek1972 napisał:
To migotanie to żaden problem, zastanawia mnie tylko, czy tak jest także w innych kamerach.

Migotanie wystepuje JEDYNIE przy podłączeniu bezposrednio do sieci kabelkiem. I to jedynie na ekranie LCD. Przez lacze HDMI do TV jest wszystko OK na ekranie.

Przy pracy na bateriach ekran LCD jest idealnie stabilny.

Nie jestem elektronik, ale pewnie jakis problem na styku LCD-siec energetyczna.
T.
 
Do góry