Ekran który wybrać - prośba o pomoc

sebus86

New member
Witam serdecznie jako że w chwili obecnej jestem na etapie remontu mieszkania chciałbym zrobić sobie kino domowe. Co do projektora to wybrałem Epsona TW6000 ale mam problem z ekranem

Pokój niestety nie bardzo zaciemniony bo to pokój wszystkich domowników czyli duży pokój. Z tyłu za ekranem okno. Projekcje będą się odbywać wieczorami więc jak na dworzu będzie już raczej ciemno dodatkowo mam rolety drewniane więc mam nadzieję że to pomoże. Planowana odległość 4m od ekranu projektora a widza od 2,5m no może 3


Cechy które bym chciał:

Elektryczny
Na pilota
Przekątna 105' do 125' (chociaż może ktoś się tu wypowie jaki powinien być do pokoju 6m na 4m)
Czarne obramówki
Najlepiej do zabudowy sufitowej


Co myślicie o :

Adeo Incell 237x139 cena 3400zl
AVTek Cinema Electric Screen 240x139,5
Avers Contour 240x135 2600zl


Co byście polecili??
Kolejne pytanie czy napinacze są potrzebne?? i co poprawiają

Jest w Łodzi jakiś sklep gdzie można zobaczyć te ekrany w akcji najlepiej z tym projektorem bądź w Warszawie
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Wprawdzie nie znam ekranow ktore wymieniles, ale jesli chodzi o wielkosc i odleglosc widza to, z doswiadczenia, wydaje mi sie, ze ekran stanowczo za duzy lub widz za blisko bedzie siedzial. Nie bedziesz wstanie ogarnac ekranu wzrokiem - bedziesz jezdzil zrokiem po ekranie... a to jest nie wygodne i meczace.
 

sebus86

New member
Czyli jaki rozmiar wybrać?. W sumie chodziło mi o oglądanie filmów HD a na chwilę obecną posiadam Samsunga 55' niby fajniie ale chciałbym coś wiekszego.

Jeśli nie to co poleciłem to co tzn jaki ekran polecacie jakiej firmy. Jestem w tym zielony
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Czyli jaki rozmiar wybrać?. W sumie chodziło mi o oglądanie filmów HD a na chwilę obecną posiadam Samsunga 55' niby fajniie ale chciałbym coś wiekszego.

Jeśli nie to co poleciłem to co tzn jaki ekran polecacie jakiej firmy. Jestem w tym zielony

Ogolnie, przyjmuje sie/standardem jest, ze odleglosc z jakiej bedziesz ogladal = 2.1 x szerokosc ekranu. Nie zawsze to sie sprawdza, tzn. wielkosc ekrenu powinienes dopasowac samemu, ogladajac przez jakis czas na scianie, a potem jak juz bedziesz wiedzial jak duzy ekran Ci pasuje, to taki kupujesz.
 

sebus86

New member
Dobrze kolejne moje pytanie jako ze juz zaczynam remont wiec musze kupic (pierw ekran już wybrany) to teraz tak czy sterownik bezprzewodowy AVERS Sterowanie bezprzewodowe ALFA-IR


będe mógł zaprogramować tak by moj pilot harmony odrazu właczał i ekran i projektor(pilot jest na podczerwień). Ogólnie w tym pilocie mam tak ustawione ze wraz z tv włacza się N oraz wzmacniacz zz głośnikami
 
Do góry