Egreat R6S

Qbanczyk

New member
@Qbanczyk,
nie chodzi o spam, tylko ciekawi nas czy coś zaczęło się dziać z playerem, że wsadziłeś go na tą podstawkę z coolerami.

Spowodowane było to tylko moim niepokojem nagrzewającego sie odtwarzacza.

Mam pytanie przy okazji. Czytałem o zmianie tła menu. Pisał ktoś, ze trzeba wrzucić na pendriva plik mybg.png. Próbowałem z różnymi rozdzielczościami niestety nie moge zmienić. Jak to można zrobić?
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja zmieniałem tapetę na pliki o rozdzielczości 1920x1080.
Otworzyłem za pomocą IrfanView dany obrazek i dałem "zapisz jako..." plik typu *.png z nazwą "mybg.png"
Kopiowałem go do katalogu głównego mojego pendrive'a i z menu Egreta wybierałem tą nazwę pliku z ustawieniach tła.
Działało za każdym razem.
 

outcold

Member
Witam, od jakiegoś czasu zbieram informacje odnośnie w/w playera, znalazłem że są różne wersje tego modelu (plus, pro, plus-pro) czy ktoś sie orientuje który z nich posiada radiator??? Czy nie lepiej dopłacić do modelu R160, nic nie ma o tym playerze.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja jeszcze nie nagrałem tego orginalnego z mosem. Ja nadal męczę ten nowy 3.0.1.0 nadal jest bałagan jak w poprzedniej, menu strony głównej jest na samym dole ekranu, więcej ma tapet, troszkę zmienione menu, manager plików. Okładki filmów same się ładują jak tylko są jpg okłądek w katalogu z filmem.
Miałem tylko problem z wifi, wybrałem mojego AP zapisałem i po jakimś czasie gubił sieć, wł/wył. Ale po paru uruchomieniach unormowało się i nie gubi połączenia.
Muszę jeszcze spróbować porobić opisy filmów.
Pobawię się tym softem i nagram ten co wy coobah a czy XXX działają ? na tym co wy ? i youtube XXL ?

Mam tylko jeden problem a mianowicie chce zrobić domową sieć aby można było zgrać z kompa filmy na egreata ale jak uruchomię SMB i inne protokoły i zaczynam przegrywać film (przenoszę z mojego dysku na dysk egreata) poprzez mój komputer, przegrywa ale idzie jak krew z nosa 100-150kb/s nie wiem czemu (idzie przez wifi).
Nie wiem jak to zrobić poprzez SMB lub uPnP czy NFS nie pojmuję tego. Może ktoś mi to wytłumaczyć ?.
Wiem jak wejść do BT przez przeglądarkę ale jeszcze nic nie zasysałem.
 

voodoopeople

New member
Witam, od jakiegoś czasu zbieram informacje odnośnie w/w playera, znalazłem że są różne wersje tego modelu (plus, pro, plus-pro) czy ktoś sie orientuje który z nich posiada radiator??? Czy nie lepiej dopłacić do modelu R160, nic nie ma o tym playerze.

Teraz to i mój R6S :) Radiator - cena 1zł + taśma termo przewodząca (ok - to więcej ale zużyłem jej malutko i wystarczy jeszcze na 10 modyfikacji). Minus taki, że trzeba rozkręcić ... ale ja tak zawsze mam, od dzieciństwa wszystko rozkręcam :mrgreen:.
Teraz to już nawet upały nie straszne (mówię to jak jest -10C na dworze hehe).

Ewentualnie można przykleić radiatorki do pamięci np: Radiatory na pamięć -- Cooler Master. Powiedzmy: dwa na procesor i po jednym na dwie kości ram. I jeszcze zostaną cztery ... np. dla kolegi :]
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Witam, od jakiegoś czasu zbieram informacje odnośnie w/w playera, znalazłem że są różne wersje tego modelu (plus, pro, plus-pro) czy ktoś sie orientuje który z nich posiada radiator??? Czy nie lepiej dopłacić do modelu R160, nic nie ma o tym playerze.

Z tego co widzę model R160 ma model procka RTD1185DD czyli 500 MHz.
A nasz R6S ma nowszy procek o taktowaniu 750 MHz.
To już lepiej bierz R200S - to chyba to samo co R6S tylko ma możliwość instalacji HDD wewnątrz...

Jak razi Cię duża ilość kabli to R200S jest dobrym wyborem. Ale pewnie będzie głośniejszy z uwagi na cooler chłodzący zainstalowany wewnątrz HDD. Wszystko ma swoje "zady i walety" :)


@broda1725, nowy PLIMS ma wtykę z XXX które działają ;) YouTube nie sprawdzałem, bo mam w dekoderze N'ki (znaczy się NC+ ;) )
Natomiast odnośnie Samby i innego udostępniania nie pomogę - bo nie próbowałem.


@voodoopeople, a może nad radiatorami nawierć jeszcze otwory aby poprawić cyrkulację powietrza ;)
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
Witam, nie wiedziałem że jest jeszcze niższy model, chodziło mi o model Egreat R160S, on już jest na RTD1186, 750MHz, 512MB DDR3. Czy z nim też są takie problemy z softem jak w R6s???
 

broda1725

New member
Bez reklam
@broda1725, nowy PLIMS ma wtykę z XXX które działają ;) YouTube nie sprawdzałem, bo mam w dekoderze N'ki (znaczy się NC+ ;) )
Natomiast odnośnie Samby i innego udostępniania nie pomogę - bo nie próbowałem.
Oba serwis XXX? bo jak sam wiesz te czeskie mają w dwóch miejscach, XczLive i w HD4ALL, mam nadzieje ze dobrze napisałem he he :) A możesz zerknąć czy na tym twoim sofcie działa youtube XXL ? A jak przegrywasz filmy na dysk podpiety do R6S ? odpinasz usb i przepinasz pod komp ?
Dziwie sie tylko ze udostepnilem dysk twardy w laptopie aby był widoczny w Egreat a niestety nie jest widoczny, ani w katalogu siec, upnp i nfs a system mam Win7. Na kompie widzę zasoby Egreata a na Egreatcie nie widzę zasobów udost. kompa. Nie mogę sobie z tym poradzić.

@voodoopeople dziwi mnie ze na tych naszych nie ma radiatorków a na R200S jest nieprawdaż ? a przecież to ta sama płyta, co cięcia w budżecie ? a w ogóle zauważyłeś aby coś się działo niepokojącego że zamontowałeś ten radiatorek ? a w ogóle jak go zamontowałeś tylko na tą pastę ? a jak się trzyma ? Superglue ? ;)
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
@broda1725, wgrałem PLIMS bez XLiveCZ... kolega xury dorzucił do swojego PLIMSa jakiś inny kanał XXX, którego w XLive nie ma. On śmiga na pewno. (Zerknąłem pobieżnie z ciekawości czy wymyślili jakieś nowe pozycje kamasutry ;) )
Odnośnie przegrywania: mam dysk 3,5 cala SATA podłączony pod złacze SATA w Egreat. :) Jak chce coś przegrać to odpinam dysk, podpinam go do mojej obudowy zewn. :
2 w 1 ALUMINIOWA OBUDOWA DYSKU 3,5'' IDE / SATA (3074727090) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kopiuję, odpinam i przypinam do Egreata. Troszkę kombinacji, ale chociaż prędkość kopiowania jest na poziomie 25 MB/s
 

sadhudario

New member
Problem z napisami

Witam wszystkich.
Kupiłem, korzystając z Waszych wskazówek R6s Plus u Chińczyka. Przyszedł w 8 dni. Wszystko by było ok. tylko mam problem z napisami. Nie widzi mi większości napisów (srt i sub). W niektórych katalogach zdarza się, że zobaczy a w innych pokazuje, że brak napisów (mimo, że są...). Mają dokładnie taką samą nazwę jak plik z filmem i nic. O dziwo w katalogach w których wcześniej widział teraz nie widzi. A i jeszcze jeśli już zobaczy to tylko jedne napisy a czasem jest tam kilka wersji napisów. Nie wiem o co chodzi, nie umiem sobie z tym poradzić i nie mam pomysłu. Czy może któś z kolegów mi pomóc w tym względzie? Będę wdzięczny za sugestie. (jestem na oryginalnym sofcie).

Darek
 

broda1725

New member
Bez reklam
@broda1725, wgrałem PLIMS bez XLiveCZ... kolega xury dorzucił do swojego PLIMSa jakiś inny kanał XXX, którego w XLive nie ma. On śmiga na pewno. (Zerknąłem pobieżnie z ciekawości czy wymyślili jakieś nowe pozycje kamasutry ;) )
Odnośnie przegrywania: mam dysk 3,5 cala SATA podłączony pod złacze SATA w Egreat. :) Jak chce coś przegrać to odpinam dysk, podpinam go do mojej obudowy zewn. :
2 w 1 ALUMINIOWA OBUDOWA DYSKU 3,5'' IDE / SATA (3074727090) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kopiuję, odpinam i przypinam do Egreata. Troszkę kombinacji, ale chociaż prędkość kopiowania jest na poziomie 25 MB/s
Ok dzięki wiec chyba pozostało tylko nagrać i obczaić :) acha i u mnie to samo XXX potrzebne do nowych pozycji kamasutry he he ;)
Co do obudowy też mam taką samą przy kompie ale nie chce mi się kombinować, dlatego bardziej myślałem aby puścić filmy z tego dysku przez wifi podpietego do kompa stacjonarnego ( można powiedzieć że chodzi od rana do wieczora) a jak by była potrzeba zgrać z dysku kompa na dysk WD My Passport 3.0 podpiętego do Egreata przez USB. Oczywiście liczyłem się na słaby transfer ale nie aż taki. Dlatego szukam sposobu/instrukcji jak to poustawiać. Niby dokopałem się ale o mancie niby to samo inny procek ale RTD to RTD. Ale muszę doczytać jeszcze.

A powiedz jak zrobiłeś aby zrobić konwersję z 2D na 3D RED/BLUE ? albo z 3D na 2D przerobić bo szukałem ale pod żadnym klawiszem nie działa podczas oglądania.

voodoopeople jak je przymocowałeś tylko na pastę ? przykleiły się ? a propo WIFI to straszna tandeta ta antenka i kabelek do niej... cisną się jedne słowa na usta :p
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
fakt, niewiele potrzeba...
Ale co nam po tych radiatorach skoro w obudowie nie ma dodatkowych otworów wentylacyjnych?
 

sadhudario

New member
tak, tak wiem, że nie otwarza txt.. są w sub i srt. - nazwa napisów dokładnie taka sama jak plik filmowy. I nic... komunikat "brak napisów".
 
Do góry