Egreat R6S

Qbanczyk

New member
Siema All !
Miałem to samo... nic nie kombinowałem, soft od razu poleciał w kosmos....
Inne softy bez żadnego problemu i od razu wykrywały mi sieć domową....

Pozdro !

Witam. Problem rozwiązany. Okazało sie ze technik zakładający router ustawił jedną częstotliwość dla wifi. Po zmianie na auto wszystko wróciło do normy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
U mnie np. to po sformatowaniu z poziomu odtwarzacza pen poszedł do kosza.
Został sformatowany na ntfs a po podpięciu do kompa i próbie nagrania czegokolwiek na niego, bluescreen i reset. Po sformatowaniu z poziomu kompa na fat32 (nie szybkie tylko dokładne) pen powędrował do kosza :x. Żaden komp w domu ani odtwarzacz go nie widzi.
Był to Kingston DT100 4GB cudo to nie było ale działał ze 3 lata w domu bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:

SzczeMar

New member
Witam wszystkich,
Dziś wgrałem sobie soft do R6S który wykopałem z tematu: "Moduł PLIMS - Polskie IMS dla moservices" dokładniej z postu: 47 (nie mogę dodawać linków więc dlatego podaje tylko numer postu)
Jest to oryginalny soft z załadowanym moservice 3, grałem także PLIMS'a z tego postu, iPla, weebtv i praktycznie wszystkie inne chodzą. Polecam ten soft, wszystkim którzy mają problemy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie mam mały problem, czy spotkał się ktoś aby po podpięciu dysku przenośnego (mam My pasport 500gb USB3.0) do portu 3.0 nie można było połaczyć się z siecią WiFi ? bez dysku działa a z dyskiem nie. Wspomnę że działam na czeskim jeszcze sofcie 2.6.8.0.
 

chrono87

New member
Witam, ten player obsługuje bluray iso, hdmi 1.4, 1920x1080 60Hz. Mam pytanie czy filmy 3D bedą wyświetlane w pełnej jakości ?
Gdzieś przeczytałem, że film BD ISO to 1920x2160.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie mam mały problem, czy spotkał się ktoś aby po podpięciu dysku przenośnego (mam My pasport 500gb USB3.0) do portu 3.0 nie można było połaczyć się z siecią WiFi ? bez dysku działa a z dyskiem nie. Wspomnę że działam na czeskim jeszcze sofcie 2.6.8.0.
Miałby ktoś czas i ochotę aby sprawdzić to u siebie ? na usb 2.0 jest podobnie, zrobiłem jeszcze jeden test a mianowicie odpaliłem egreata i jak pojawiło się menu to dopiero podpoiłem dysk i net działa ale strasznie zamulony.
A może trzeba by formatować dysk z poziomu egreata ? ale boje się po przejściach z penem. Dysk jest sformatowany oryginalnie z sterami WD.
A może jak się zmienia soft, to musi być także podpięty dysk do odtwarzacza podczas instalacji ? Sam już nie wiem.
 

coobah

Member
Bez reklam
Witam, ten player obsługuje bluray iso, hdmi 1.4, 1920x1080 60Hz. Mam pytanie czy filmy 3D bedą wyświetlane w pełnej jakości ?
Gdzieś przeczytałem, że film BD ISO to 1920x2160.

Niestety nie mam jak tego sprawdzić. Nie posiadam żadnego filmu 3D.


Miałby ktoś czas i ochotę aby sprawdzić to u siebie ? na usb 2.0 jest podobnie, zrobiłem jeszcze jeden test a mianowicie odpaliłem egreata i jak pojawiło się menu to dopiero podpoiłem dysk i net działa ale strasznie zamulony.
A może trzeba by formatować dysk z poziomu egreata ? ale boje się po przejściach z penem. Dysk jest sformatowany oryginalnie z sterami WD.
A może jak się zmienia soft, to musi być także podpięty dysk do odtwarzacza podczas instalacji ? Sam już nie wiem.


Broda, ja podpinałem różne pendrive'y pod USB i jak do tej pory było OK.
Dysk mam z kompa stacjonarnego 3.5" podpięty pod złącze SATA i śmiga bez problemu.
Nie wiem co może być nie tak... Ciekawe jak byłoby po formacie z poziomu Windowsa, standardowym narzędziem do formatowania...?
Ja swojego formatowałem i dzieliłem na partycje programem EaseUS Partition Master 9.2.1, dysk WD Caviar Blue o pojemności 500GB i śmiga...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ten dysk co mam to 2,5" za bardzo nie chciał bym go formatować bo ma ciekawe programy do dysku. Peny działają ok dysk w sumie też oprócz braku netu przez wifi gdy podpięty dysk.
A czy soft instalki pójdzie na penie w formacie NTFS ? bo myślałem o zakupie jakiegoś pena 32gb lub 16gb te takie micro i zrobienie z niego dysku na filmy i soft, taki wiecie zgranie z kompa a później oglądanie z niego i ew. dla BT jako bezgłośny dysk hmm... Bo cóż format Fat32 to niestety przepaść dla BD czy ripów MKV (pliki powyżej 4gb).

Musze jutro siąść i sprawdzić na innym sofcie. Ciągle brak czasu...

Dziwna tylko rzecz że jak podpinałem dysk na wył (w standby) Egreatcie to sieć niby się załącza widzi mój ruter a po chwili znika mój punkt, ale inne w pobliżu sąsiadów owszem (w sumie jeden) są widoczne a tak to mam listę z 10 AP.
A gdy podpinam dysk na włączonym egreatcie jest sieć, widzi mój AP ale sieć jest zamulona ze nie da się nic robić strony niby otwiera ale można iść się wysikać i przyjść :) ew. nalać delikatnie piwko do kufla aby zaduzo piany nie było.
 

chrono87

New member
Przeczytałem wszystkie posty i mam dwa pytania.
1.Jak to w końcu jest z tym uszkadzaniem dysków zewnetrznych przez to urządzenie ? Jest jakiś problem czy się nie przejmować ?
2. Jak awaryjność ? Miał ktoś problemy z przegrzewaniem ?
 

Qbanczyk

New member
Przeczytałem wszystkie posty i mam dwa pytania.
1.Jak to w końcu jest z tym uszkadzaniem dysków zewnetrznych przez to urządzenie ? Jest jakiś problem czy się nie przejmować ?
2. Jak awaryjność ? Miał ktoś problemy z przegrzewaniem ?


1. słyszałem o tym ale mi sie nic nie dzieje. Używam pod usb 3.0 dysku zewnętrznego WD 2TB, oglądam filmy itp, wszystko ok.
2. Faktycznie nagrzewa sie, ale nie śmierdzi i jak narazie nic mu nie dolega. Widocznie tak ma być.
 

broda1725

New member
Bez reklam
1. słyszałem o tym ale mi sie nic nie dzieje. Używam pod usb 3.0 dysku zewnętrznego WD 2TB, oglądam filmy itp, wszystko ok.
2. Faktycznie nagrzewa sie, ale nie śmierdzi i jak narazie nic mu nie dolega. Widocznie tak ma być.
A powiedz mi chodzi ci net jak masz podpięty dysk (wifi) i jak przesyłasz pliki z kompa na ten dysk przy ereatcie ? czy podpinałeś dysk przy włączonym czy wyłączonym odtwarzaczu ? i czy instalowałeś alternatywny soft (jaki masz) przy przyłączonym dysku ?
 

Qbanczyk

New member
A powiedz mi chodzi ci net jak masz podpięty dysk (wifi) i jak przesyłasz pliki z kompa na ten dysk przy ereatcie ? czy podpinałeś dysk przy włączonym czy wyłączonym odtwarzaczu ? i czy instalowałeś alternatywny soft (jaki masz) przy przyłączonym dysku ?

Z wifi nie mam problemów przy podłączonym dysku czy odłączonym. Na stałe mam podpięty pendrive.
Oglądam filmy małej jakości przez sieć, hd materiały bezpośrednio z dysku. (przez sieć się niestety tnie)
Podpinam dysk raczej przy włączonym odtwarzaczu, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Nie zwracałem na to uwagi.
Używałem już oryginalnego softu oraz czeskiego - 2.0.1.8. Aktualnie jestem na sofcie z tego tematu - :"Moduł PLIMS -Polskie IMS dla moservices" z posta 47. Instaluje soft z pendrive. (nie wiem czy o to dokładnie pytałeś)
 

broda1725

New member
Bez reklam
No ja mam taki problem że jak podpoiłem dysk (WD My passport 3.0) do usb 2.0 przy włączonym odt. wszystko wyglada że jest ok wifi nie znika, ale gdy próbowałem podpiąć przez 3.0 przy wł. odt. dysk widzi, dostep jest ale net po chwili znika i słychać jak co parę sekund coś cyka w dysku może Egreat szuka konfiguracji sieci na tym dysku ?

Co do softu to pytałem czy jak instalujesz z pena soft to czy masz podpięty dysk twardy. Ale z twego postu zrozumiałem że podpiołeś dysk po włączeniu Egreata jak pewnie menu się uruchomiło, zgadza się ?

A formatowałeś ten dysk czy zostawiłeś te orginalne programy wd na dysku ?

Edit: Na USB 2.0 też cyka czyli tak musi być może sprawdza dysk nie wiem, w sumie automatyczne skanowanie pamieci mam wyłączone.

PS. A tego pena z softem to nazwałeś po formacie (etykiete) jako SDA1 ?
 
Ostatnia edycja:

Qbanczyk

New member
...
Co do softu to pytałem czy jak instalujesz z pena soft to czy masz podpięty dysk twardy. Ale z twego postu zrozumiałem że podpiołeś dysk po włączeniu Egreata jak pewnie menu się uruchomiło, zgadza się ?

nie instalowałem nigdy softu z podpiętym dyskiem zewnętrznym, tylko pendrive.

A formatowałeś ten dysk czy zostawiłeś te orginalne programy wd na dysku ?

Nie formatowałem.

PS. A tego pena z softem to nazwałeś po formacie (etykiete) jako SDA1 ?

Pendrive tylko sformatowałem (fat32), nie nadawałem etykiety.
 

Qbanczyk

New member
Wracając do tematu nagrzewania się odtwarzacza. Zrobiłem podkładkę z dwoma wiatrakami pod spodem i jeden z tyłu. Powiem Wam, że jest dużo lepiej. Nie nagrzewa się już tak jak przedtem. Załączam zdjęcie.

 

broda1725

New member
Bez reklam
No ale co to daje, stabilniejszy nie przycina się ? a w ogóle coś ci się działo jakieś podstawy co do tego upgrade ?
 

Qbanczyk

New member
Nie, poprostu po długim użyciu był niepokojąco gorący. Czytałem, ze to normalne i nie ma sie co przejmować. Tak sobie wymyśliłem, zrobiłem i postanowiłem sie podzielić pomysłem. :) sory za spam:)
 

coobah

Member
Bez reklam
@Qbanczyk,
nie chodzi o spam, tylko ciekawi nas czy coś zaczęło się dziać z playerem, że wsadziłeś go na tą podstawkę z coolerami.
 
Do góry