Egreat R6S

roxy2

New member
Miałem to samo po pierwszym podłączeniu dysku USB. U mnie pomogło zainstalowanie wspominanego tu już softu 3.0.5.5. dla nowych R6S.

Niestety nie jestem w stanie zrozumieć tego urządzenia.
Po włączeniu urządzenia widzę logo "Realtek" i komunikat "Please wait for usb update".
Gdy wkładam USB z plikiem installation.img, to urządzeni niby instaluje soft w ułamek sekundy - pokazuje komunikat "Installation completed" i po restarcie widzę tylko logo EGreat, a na urządzeniu - tylko napis "Hello".

Zacząłem szukać na różnych forach i znalazłem opis instalacji softu przez przycisk reset.
Nie wiem ile razy próbowałem, ale za którymś razem nie widziałem już logo "Realtek", lecz pewną strzałkę i napis "Please wait for USB update". Wówczas updage przebiegał jak należy, tzn. nie trwał ułamek sekundy, lecz prawie pół minuty. Niestety po jakimś czasie pojawił się błąð, bo niby zabrakło mu pamięci :-(

Teraz próbuję wgrać inny soft, ale za każdym razem widzę logo "Realtek itd.", gdzie instalacja przebiega natychmiastowo, czyli nie odbywa się wcale.
Za każdym razem kończy się na "Hello".

Nie wiem co zrobić, aby pojawiła się ta magiczna strzałka. Próbuję tak:
1. Wyłaczam urządzenie pilotem.
2. Wciskam reset
3. Po upływie 15 sekund włączam urządzenie pilotem.
4. Pojawia się "Realtek. Please ..."
5. Zwalniam reset
6. Instalacja trwa ułamek sekundy
7. Installation Completed
8. Nic nie działa. Tylko napis "Hello" na urządzeniu.

Proszę o pomoc.
 

roxy2

New member
Niestety nie jestem w stanie zrozumieć tego urządzenia.
Po włączeniu urządzenia widzę logo "Realtek" i komunikat "Please wait for usb update".
Gdy wkładam USB z plikiem installation.img, to urządzeni niby instaluje soft w ułamek sekundy - pokazuje komunikat "Installation completed" i po restarcie widzę tylko logo EGreat, a na urządzeniu - tylko napis "Hello".

Zacząłem szukać na różnych forach i znalazłem opis instalacji softu przez przycisk reset.
Nie wiem ile razy próbowałem, ale za którymś razem nie widziałem już logo "Realtek", lecz pewną strzałkę i napis "Please wait for USB update". Wówczas updage przebiegał jak należy, tzn. nie trwał ułamek sekundy, lecz prawie pół minuty. Niestety po jakimś czasie pojawił się błąð, bo niby zabrakło mu pamięci :-(

Teraz próbuję wgrać inny soft, ale za każdym razem widzę logo "Realtek itd.", gdzie instalacja przebiega natychmiastowo, czyli nie odbywa się wcale.
Za każdym razem kończy się na "Hello".

Nie wiem co zrobić, aby pojawiła się ta magiczna strzałka. Próbuję tak:
1. Wyłaczam urządzenie pilotem.
2. Wciskam reset
3. Po upływie 15 sekund włączam urządzenie pilotem.
4. Pojawia się "Realtek. Please ..."
5. Zwalniam reset
6. Instalacja trwa ułamek sekundy
7. Installation Completed
8. Nic nie działa. Tylko napis "Hello" na urządzeniu.

Proszę o pomoc.

Już wiem, co zrobić, aby pojawiła się strzałka zamiast Realtek.

Robię tak:
1. Włączam urządzenie
2. Widzę "Realtek. Please wait for USB update"
3. Wkładam USB
4. Instalacja przebiega natychmiastowo, czyli nic się nie dzieje, ale chwili urządzenie samo autmatycznie się zrestartuje.
5. Wówczas wciskam reset. Przy takim automatycznym restarcie, po włączeniu urządzenia pojawia się strzałka oraz "Please wait for USB update".
6. Wówczas instalacja trwa około minuty. Ładnie się kończy "Install completed".

Próbowałem w ten sposób wgrać różne softy, ale zawsze mam efekt "Hello" i nic więcej.
Nie próbowałem jeszcze z tym soft-em 157 MB.

Zaraz zobaczę.
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja zawsze robię tak:

- Wyłączam player,
- Wsadzam Pendrive'a z softem w pierwsze od strony wyświetlacza gniazdo USB,
- Wciskam RESET wykałaczką,
- Włączam pilotem player,
- Jak pokaże się "update" na wyświetlaczu zwalniam RESET

Nie było jeszcze przypadku, żeby się nie udało...
 

roxy2

New member
I co kolego ruszyło?


Tak,

po wgraniu R6S-firmware-2013-10-14-new.zip
urządzenie działa i po resecie nie widzę już logo "Realtek"

ufff

poszło udało się !! dzięki pomocy kolegi mabamba i softowi który podesłał wystartował mój egreat. dzieki wielkie. nie wiem dlaczego na innych softach łącznie z tym który teraz ruszył wcześniej się wieszał. http://www.mobilewiser.com/firmwares/Egreat/R6S-firmware-2013-10-14-new.zip


Dzięki rleon
 

Przemo86

New member
Czyli mi się jeszcze udało załapać, bo mój ładuje starsze softy.

Wg mnie 3.0.1.0 to dobry soft jeżeli nikt nie wymaga od playera cudów, tylko wystarcza standardowe odtwarzanie filmów.
 

Dru

Moderator
ja także mam zamówiony ten playerek z Chin, niedługo powinien przyjść. I tu nasuwa się pytanie - czy jest jakikolwiek sposób na sprawdzenie czy to "nowy" czy "stary" wypust?
 

roxy2

New member
U mnie też rzucało dyskiem,za małe zasilanie na porcie usb-0,5A.
Kup sobie taki kabelek jak dalej będzie wariował to pod czerwone usb podłącz dodatkowe zasilanie np zasilacz 1A od tableta lub innego urządzenia.
Ja tak mam i jest OK pliki mam po 40gb idą bez zająknięcia.
Ostatecznie wymień dysk na taki który posiada swoje zasilanie.

Witam,

dzięki za radę. Właśnie podłączyłem swój dysk przez kabel Y-USB do portu USB 3.0. Poszedłem za radą kolegi i kupiłem troszkę inny kabel (zob. załącznik).

Ku mojemu zdziwieniu urządzenie wykrywa dysk i odtwarza wszystkie filmy bez zająknięcia.
Przypomnę, że wcześniej podłączałem ten sam dysk z oryginalnym kablem USB 3.0, a Egreat go po prostu nie widział. Gdy podłączałem przez USB 2.0, to urządzenie rwało filmy.

Teraz mam Y-USB, które nie podłączam do żadnego dodatkowego zasilania i wszystko działa. Po prostu
magia.

Powoli zaczynam się przekonywać do tego urządzenia.

Pytanie: mogę podłączyć ten dysk zarówno przez SATA, jak i przez USB. Co jest lepsze?
Dodam tylko, że przez sata widzę źródło "HDD" a przez USB --- źródło "USB".
 

Attachments

  • cbusb20002_600x350.jpg
    cbusb20002_600x350.jpg
    13,5 KB · Wyś: 1059
Ostatnia edycja:

roxy2

New member
Jeśli jeszcze mogę o coś zapytać, to chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy.

Po pierwsze zainstalowałem soft Bast Castle 1.03
Spodobała mi się opcja DLNA DMR, tzn. możliwość odtwarzania muzyki, którą mogę sobie puścić z iOS albo Androida. Jeśli chodzi o stabilność połączenia z urządzeniem, to trochę brakuje mu do AppleTV, ale zawsze coś.

1. Czy ktoś z forumowiczów używa R6S jako serwera DLNA DMR do odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych. Jeśli tak, to jaką aplikację polecacie np. na Andorida. Obecnie mam doubleTwist (zakupiony w Google Play) i nie zawsze widzi od urządzenie "BastCastle: Realtek Media Render".

2. Gdy kopiuję pliki przez sieć, to mam transfer na poziomie 2 MB/s zarówno pod Windowsem, jak i pod Linuksem. Taki sam transfer mam w obie strony, tzn. PC <--> R6S. Czy to normalne? Da się coś z tym zrobić?

3. W menu głównym BastCastle widzę stan pogody w mieście "Bucharest". Niestety w ustawieniach nie mogę tego zmienić. Ktoś może miał podobny problem?

4. Przeglądanie folderów w trybie "Thumbnails" w sofcie BastCastle wygląda dużo gorzej niż w oryginalnym sofcie 3.0.5.5. To co mi się nie podoba to kwadratowe ikony folderów. Ponieważ wszystkie moje okładki są prostokątne, więc widzę pewne brzydkie czarne ramki. Wiem, że to kwestia gustu, ale znalazłem w sieci np taki filmik eGreat R6S media player rtd1186 - YouTube
Widać na nim, prostokątne ikony folderów. Czy ktoś wie, jak to włączyć?

5. Teraz pytanie do oryginalnego softu. W porównaniu do BastCastle bardzo brakuje mi w nij ikony "Favorites" w menu głównym. Moim zdaniem to jakaś porażka, aby do ulubionych pozycji wchodzić przez kilkukrotne naciskanie przycisków na pilocie. Czy komuś udało się może w orginalnym sofcie wstawić ikonę ""Favorites", albo chociaż zrobić jakiś skrót np. jeden przycisk z pilota, który otwierałby moje zakładki. Wydaje mi się, że klawisz "Bookmars" nie działa w menu głównym.

To na razie wszystkie moje problemy :)
Z pozdrowieniami
Rafał
 

roxy2

New member
Kolego gdzie kupiłeś ten kabelek daj namiar.

Nie wiem czy mogę podawać link-a do aukcji, ale powiem tak:

Aukcja nr 3848968111
Opis: Kabel micro USB 3.0 Esperanza o długości 1.0 metra, 2A-B M/M, typu Y z podwójnym zasilaniem do dysków

Nie mam pojęcia, co oznaczają te symbole 2A-B M/M. Myślałem, że 2A to może dotyczyć prądu. Mój zasilacz do Egreat ma napisane 2A (ampery). Ale teraz wydaje mi się to trochę głupie. M/M dotyczy pewnie płci.

Kabel to esperanza, i wygląda, że jest b. dobrej jakości..
 

coobah

Member
Bez reklam
W razie gdyby ktoś chciał kupić mojego R6S Pro to oddam za 350 złotych z wliczoną przesyłką kurierską.
Mogę wystawić na allegro.
Cały zestaw, wgrany soft 2.5.6.0 z MOSem
 

RAF1977

Banned
Osobiście zapłaciłem 56 funtów na eBay. Czekam na dostawę. Na Ali express były po 46 funtów. Ale przesyłka 31 $ czego wcześniej nie zauważyłem.
Tak więc chyba kupiłem w najlepszej cenie 56 funtów z przesyłką.
Mi akurat na tych dodatkach nie zależy. Aby filmy dobrze odtwarzał z twardziela.
 

RAF1977

Banned
Nie.
Pisze o wersji z antenką.
Ale widzę że chyba podrożały bo teraz najtańszy jest za 60 £
A to już ponad 300zl
 
Ostatnia edycja:

bapster

New member
Hej panowie

kupiłem dziś nowego r6s pro i okazuje się że działa jedynie na dwóch softach.

oryginalny 3.0.5.5 lub Bast_Castle_v1.03_CSv1.3.5_xLiveCZ

generalnie wszystko fajnie ALE

czy jest jakakolwiek szansa na odpalenie tvn player i IPLA na tym czymś ?
Na drugim sofcie udało mi się doinstalowac MOSa i PLIMSa ale po wejściu w premium aps wyswietla się pusta lista (czarny ekran i dwa białe pasy na 5cm u góry i na dole) i w dodatku po kazdym wlaczeniu egrata wracaja ustawienia domyslne...

Chodzi mi tylko o te dwie usługi.. na oryginalnym sofcie jest coś takiego jak android ALE brak tam jakiegokolwiek sklepu play, przy wchodzeniu w sklep play przez google (www) aplikacja internet wywala się.....

pomyslalem wgram bezposrednio plik tvnplayer.apk ALE nie jestem w stanie tego zrobić.. brak dostepu do pena z poziomu androida..

Prosze was doradźcie co mam robić...
Czy istnieje jeszcze jakieś wsparcie dla tego produktu ze strony łebskich programistów?

miałem wielką nadzieje że ten soft zadziała xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ.7z, myślałem że core ten 3055 ale niestety, stuck on egreate logo...

proszę o porady :)
 
Do góry